Środki unijne dla Portu Lotniczego Szczecin Goleniów pochodzą z Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) w ramach naboru dotyczącego działań na rzecz poprawy mobilności wojskowej. Właśnie zawarto umowę o dofinansowanie z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA). To już piąta umowa o dofinansowanie zawarta w ramach tego naboru.
Projekt "Wdrożenie systemu ILS kategorii II w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów z infrastrukturą towarzyszącą (Implementation of the CAT II ground navigation lighting system at Szczecin-Goleniów Airport with accompanying infrastructure)" przewiduje zaprojektowanie i zainstalowanie systemu umożliwiającego lądowanie statków powietrznych przy widoczności 30 metrów w górę i 300 metrów w poziomie. Dzięki tej inwestycji ograniczone zostanie ryzyko konieczności przekierowania samolotów na lotnisko zapasowe w przypadku złych warunków pogodowych.
Wartość projektu wynosi 10 mln euro, a dotacja CEF to 5 mln euro. Zakończenie prac nastąpi w pierwszej połowie 2024 roku.