Anita Noskowska-Piątkowska
Szefowa Służby Cywilnej, absolwentka Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i filologii polskiej. Ukończyła studia podyplomowe z europeistyki, marketingu medialnego i politycznego oraz konsultacji publicznych. Doświadczona menedżerka w instytucjach publicznych, w których realizowała projekty edukacyjne, komunikacyjne i promocyjne. Urzędniczka służby cywilnej.
Jacek Wasilewski
Dr hab. Jacek Wasilewski Członek Komisji Retoryki i Mediów RJP, badacz języka, zajmuje się tym, jak język można uczynić bardziej przystępnym i inkluzywnym. Projektuje komunikację do procesów i procedur w organizacjach. Autor kilku książek o języku i nie tylko: ostatnia książka to „Organizacja to opowieść”. Pracuje na Wydziale Dziennikarstwa UW.
Mateusz Adamczyk
Językoznawca, członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Zdobywca tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Autor książki „Płeć w polszczyźnie”. Popularyzator wiedzy o polszczyźnie – prowadzi audycję „PrzySłowie” w radiowej Trójce oraz „Poniedziałkową Poradnię Językową” na Instagramie.
Michał Łakomski
Absolwent Zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu w Poznaniu i studiów podyplomowych z aplikacji internetowych i mobilnych. Obecnie Dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miasta Poznania. Od 2017 roku Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania do spraw Smart City (inteligentnego miasta). Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Kierownik projektów i menedżer zmiany. Specjalista w zakresie inteligentnych miast, open data (otwartych danych) i nowych technologii.
Karolina Żurowska
Niedoszła aktorka, teraz występuje na scenach konferencyjnych, szkoląc z prostego języka. Dba o promocję ruchu prostego języka w organizacji i nie tylko. Współpracuje z Pracownią Prostej Polszczyzny UWr, grupą Logios oraz Acer. Miała gościnne występy m.in. w badaniach dla Play czy w podcastach dla NFZ-u, dla studentów katowickiej ASP. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczanie języka polskiego jako obcego. Napisała pracę magisterską o prostym języku w tekstach medycznych i dzieliła się wiedzą z lekarzami. Organizatorka konferencji o prostym języku w ING. Marzy jej się napisać sztukę teatralną lub scenariusz filmowy. Kocha psy.
Tomasz Hoffmann
Od 2014 roku pracuje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym jako programista w Zespole Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie informatyka. Jego główne obszary zainteresowań to aplikacje dla nauki, w szczególności dla humanistyki cyfrowej, metody numeryczne oraz uczenie maszynowe. Koordynuje rozwój narzędzia Proste Pismo.
Paneliści
Karina Siwula
W zeszłym roku pisała artykuł do Poradnika Językowego o V Forum Prostego Języka, a dziś gości na VI Forum Prostego Języka. Studentka filologii polskiej ze specjalizacją medialną na Uniwersytecie Warszawskim, dumna absolwentka studiów podyplomowych "Prosty język i efektywna komunikacja w społeczeństwie" na Uniwersytecie Warszawskim, miłośniczka prostego języka, który przez przypadek stał się jej największą pasją. Obecnie związana z Grupą Polsat Plus, w której odpowiada za treści pisane w duchu prostego języka i efektywnej komunikacji. Współpracuje z Fundacją Języka Polskiego, aktywnie działa w środowisku akademickim, jest prelegentka Kongresu Efektywnej Komunikacji oraz Ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej "Efektywna, efektowna, etyczna komunikacja". Popularyzatorka prostego języka, poprawności językowej i efektywnej komunikacji wśród dzieci i młodzieży (m.in. Koderek), bo wie, że zmiana prostojęzycznego myślenia zaczyna się od najmłodszego pokolenia. Prywatnie miłośniczka psów i wierna czytelniczka twórczości Szczepana Twardocha.
Stanisław Konował
Specjalista prostego języka i efektywności komunikacji. Doradza dużym i średnim organizacjom, jak skutecznie i rozsądnie wprowadzać prosty język – tworzyć strategie, budować zespoły i dostosowywać procesy. Pracował m.in. z branżą energetyczną, e-commerce, finansową i IT. Współtwórca agencji prosciej.pl. Obecnie pracuje nad jakością komunikacji w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Aleksander Mokrauz
Absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestnik praktyk „zaFUNDuj sobie przyszłość” w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Mówi o nich, że były one kamieniem milowym w jego rozwoju zawodowym. Dzięki nim poznał zasady prostego języka i promocji dostępności. Zainteresowany nowymi technologiami stażysta Centrum GovTech Polska przy KPRM, gdzie obserwował, jak sektor publiczny łączyć z najlepszymi pomysłami obywateli i przedsiębiorców. Praktykant w kancelariach prawniczych – w Krakowie, a obecnie w Lublinie. Współpracował też z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie. Od 2023 roku zdobywa kolejne doświadczenia zawodowe jako prawnik. Twierdzi, że „w pracy prawnika przydają się zasady prostego języka” :).
Przemysław Megger
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, doktorant w dyscyplinie językoznawstwo. Od 2022 roku zajmuje się upraszczaniem komunikacji i popularyzowaniem wiedzy o prostym języku w Banku Gospodarstwa Krajowego. Współpracownik w projektach Fundacji Języka Polskiego, Polskiej Akademii Nauk i Towarzystwa Kultury Języka. Autor książki „Poetyckie zwitkaczenie. Językowy obraz alkoholu w liryce Agnieszki Osieckiej”.