Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Inkubator zdrowia

„Onco-Joga” pozwala chorym zaangażować się w proces leczenia

Każdego roku diagnozę „nowotwór” słyszy ok. 160 tys. Polaków. Pacjenci onkologiczni początkowo zakładają, że leki albo operacja zakończą chorobę. Terapia to jednak wymagający i długi proces. Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS wypracowało metodę, która wspiera tych pacjentów i osoby z ich najbliższego otoczenia.

Czytaj więcej i zobacz film

Precyzja przede wszystkim

Robot wykorzystywany podczas operacji

Nawet 500 pacjentów rocznie może skorzystać z precyzji działania robota chirurgicznego da Vinci. Mimo że powstał na zamówienie Pentagonu już ponad 20 lat temu, nadal jest bardzo pożądany w świecie medycyny. Od ponad roku dostępny jest w Polsce. Z tej zaawansowanej technologii korzystają pacjenci w Wielkopolskim Centrum Onkologii (WCO) w Poznaniu.

Czytaj więcej i zobacz film

Bez „efektu białego fartucha”

Badanie KTG można teraz przeprowadzić w domu

O tym, że biały fartuch u wielu pacjentów wywołuje  stres, nie trzeba chyba przekonywać. Do niektórych badań w ciąży kobiety potrzebują spokoju. Jednym z nich jest KTG, czyli kardiotokografia. Umożliwia badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy i ruchów płodu. Dzięki usłudze firmy Nestmedic badanie to można przeprowadzić w warunkach domowych, o dowolnej porze, bez stresu wywołanego podróżą i wizytą w przychodni.

Czytaj więcej i zobacz film

Światowy poziom

W Centrum Onkologii znajduje się najnowocześniejsza aparatura do radiologii

Lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach leczą nowotwory uznawane do tej pory za nieuleczalne. Wszystko dzięki innowacyjnej terapii wykorzystującej radiologię interwencyjną. Napawa to optymizmem, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę smutne statystyki. Tylko w Polsce choroba ta zabija rocznie niemal 100 tys. osób, z czego ok. 94 tys. to ofiary nowotworów złośliwych*.

Czytaj więcej i zobacz film

Wsparcie dla anestezjologów

Marcin Śliwa, dyrektor zarządzający EMTEL

Zabrzańska firma EMTEL od 25 lat produkuje kardiomonitory i defibrylatory, które wspomagają personel medyczny w trakcie zabiegów i operacji. Ostatnio zyskała ogromne możliwości rozwoju. Wszystko dzięki wprowadzeniu do produkcji autorskiego modułu zwiotczenia mięśni NMT. Korzystający z niego anestezjolodzy będą mieć pewność, że ich pacjenci w czasie zabiegu są bezpieczni.

Czytaj więcej i zobacz film