Gdzie szukać wsparcia w ubieganiu się o finansowanie z Horyzontu Europa?
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) nieodpłatnie wspiera uczestnictwo polskich jednostek naukowych i przedsiębiorstw w programach ramowych Unii Europejskiej. Od 2020 r. funkcję KPK pełni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Zadaniem KPK jest informowanie o konkursach, organizowanie dni informacyjnych, seminariów, konferencji, prowadzenie strony internetowej, przygotowywanie analiz statystycznych, publikacji i biuletynów. Dla bardziej zaawansowanych beneficjentów proponujemy pogłębione usługi konsultacyjne, bezpośrednie doradztwo w zakresie przygotowania wniosków oraz wsparcie na różnych etapach realizacji projektów.
Nasze szkolenia: kpk.gov.pl
Działania KPK w programie Horyzont Europa są wspomagane przez sieć sześciu Horyzontalnych Punktów Kontaktowych (HPK) prowadzących działalność w sześciu makroregionach Polski. Polską społeczność biznesową i naukową wspiera również od 2019 r. Biuro NCBR w Brukseli, promujące polskie priorytety w Brukseli i organizujące wiele spotkań informacyjnych z reprezentantami instytucji europejskich.
Zapraszamy do korzystania z usług KPK! Więcej informacji i bezpośrednie kontakty do ekspertów na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego.
Zachęcamy także do śledzenia informacji związanych z Horyzontem Europa w mediach społecznościowych (profil KPK na Facebooku oraz Twitterze).