Marc Lemaître
Studiował na Université Libre de Bruxelles (ULB) i Brugii (College of Europe) i uzyskał tytuł magistra ekonomii europejskiej. Posiada 20-letnie doświadczenie w sprawach europejskich, zarówno w Komisji Europejskiej, jak i w służbie dyplomatycznej Luksemburga. W latach 1996–2006 pracował w Stałym Przedstawicielstwie Luksemburga przy Unii Europejskiej, zajmując się kwestiami budżetowymi, handlowymi i sprawami ogólnymi. Dołączył do Komisji Europejskiej w 2007 r. jako szef gabinetu komisarza ds. polityki regionalnej Danuty Hübner, a następnie jej następcy, Pawła Sameckiego. W latach 2010–2013 kierował gabinetem komisarza ds. budżetu Janusza Lewandowskiego. W latach 2013–2016 zarządzał, jako dyrektor, biurem administracji i płatności indywidualnych uprawnień (PMO). Od września 2016 r. jest Dyrektorem Generalnym ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.
Wojciech Kamieniecki
Absolwent Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Doktor Nauk Ekonomicznych w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej (Multimedia Polska S.A., Nordik Polska Sp. z o.o., EXATEL S.A.) i fotowoltaicznej (Mielec PV S.A.). Ekspert w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz sieci ostatniej mili. Autor szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw. Karierę zawodową rozpoczął w sektorze biznesowym w WSK „PZL-Mielec” S.A., gdzie doprowadził do wyodrębnienia z jej struktur telekomunikacyjnej działalności operatorskiej oraz utworzenia spółki Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „Centrala” Sp. z o.o. (późniejsza: Multimedia Polska S.A. – Mielec Sp. z o.o.). Negocjator kształtów umów w zakresie sprzedaży, aktywizacji i łączenia spółek. Dyrektor Generalny największego w Europie projektu budowy regionalnej sieci szerokopasmowej (Internet dla Mazowsza). W ostatnich latach związany z Naukową Akademicką Siecią Komputerową (NASK), gdzie współtworzył i kierował m. in. projektami utworzenia Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, połączenia NASK z Instytutem Maszyn Matematycznych.W listopadzie 2018 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w której pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Finansów.
Jerzy Kwieciński
9 stycznia 2018 r. został powołany na stanowisko Ministra Inwestycji i Rozwoju. 20 listopada 2015 r. powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych.Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Małgorzata Oleszczuk
Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Od 18 lat związana jest zawodowo z funduszami unijnymi. Pracowała w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, gdzie m.in. realizowała Narodowy Program Przygotowania Polski do Członkostwa w UE oraz uczestniczyła także we wdrażaniu programu PHARE i Transition Facility. Od 2008 r. kontynuowała karierę zawodową w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie nadzorowała realizację zadań Instytucji Pośredniczącej w Certyfikacji dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, a także wdrażanie programów dedykowanych jednostkom samorządu terytorialnego m.in. Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Reprezentowała Wojewodę Mazowieckiego w Komitetach Monitorujących POIiŚ 2007-2013, RPO WM 2007-2013 i 2014-2020 oraz Mazowieckiej Grupie Roboczej ds. przeciwdziałania nieprawidłowościom i przestępstwom na szkodę interesów finansowych UE. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, finansów publicznych, polityki i funduszy unijnych.
Jacek Szlachta
Kierownik Katedry Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zastępca Przewodniczącego Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Jest także członkiem Naukowej Rady Statystycznej przy Głównym Urzędzie Statystycznym w Polsce. Jego badania koncentrują się na: polityce regionalnej, europejskiej polityce spójności, terytorialnych wzorcach rozwoju społecznego i gospodarczego oraz rozszerzeniu Unii Europejskiej. Był stypendystą wizytującym w MIT (SPURS Program) i EPRC na Strathclyde University. Przewodniczący VASAB kiedy opracowano pierwszą wizję i strategię wokół Bałtyku. Był doradcą Gruzji i Mołdawii w zakresie programów pomocowych Unii Europejskiej. Członek zespołów naukowych różnych projektów badawczych ESPON, w tym Europejskiego Terytorium 2050. Był również szefem lokalnych zespołów projektów OECD i Banku Światowego. Współautor Koncepcji Zagospodarowania Przestrzennego dla Polski do 2033 r. i czołowy ekspert wielu strategii rozwoju dla regionów i miast (Kraków, Szczecin itd.). Od 2018 do 2019 jest przewodniczącym Strategicznego Forum Doradczego projektu ESPON w sprawie terytorialnych ram odniesienia dla Europy 2030.