Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Przemysław Herman 

Przemysław Herman

Z-ca Dyrektora Departamentu EFS w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, z dyplomem w dziedzinie nauk politycznych i społecznych. Od 2005 roku uczestniczy w realizacji programów operacyjnych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Koordynuje system ewaluacji i oceny EFS w Polsce, współpracuje z organizacjami międzynarodowymi, rządowymi i samorządowymi instytucjami w zakresie oceny efektywności polityk publicznych. Współautor Programu Dostępność Plus i ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Koordynuje wdrażanie Programu i ustawy oraz kwestii przeciwdziałania dyskryminacji w funduszach polityki spójności w Polsce.

Bogdan Kościuch

Bogdan Kościuch

Dyrektor Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Z funduszami unijnymi związany od ponad 20 lat. Autor i realizator kilkunastu programów z zakresu rozwoju kompetencji pracowniczych, szkolnictwa, wsparcia przedsiębiorczości. W przeszłości wieloletni kierownik Regionalnego Ośrodka EFS (ROEFS) i wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares S.A. Obecnie odpowiada w PARP za departament wdrażający konkursy z FERS adresowane do pracowników przedsiębiorstw. Ważną rolą departamentu są również prace nad koordynacją rozwoju systemu rad sektorowych ds. kompetencji.

Aleksandra Kwiatkowska

Aleksandra Kwiatkowska

Dyrektorka Biura w Departamencie Programów Europejskich w Banku Gospodarstwa Krajowego.  Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Roberta Schumana w Strasbourgu, z dyplomem w dziedzinie nauk politycznych. Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskała stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Z realizacją programów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego związana jest od pierwszej polskiej perspektywy unijnej – od 2003 r. pracowała w Ministerstwie odpowiedzialnym za zarządzanie środkami unijnymi (aktualnie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej). Od 2019 r. pracuje w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie odpowiada między innymi za  projekty realizowane w Funduszu Dostępności - preferencyjne pożyczki na likwidację barier architektonicznych oraz pożyczki dla przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć dostępność prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

 

Wojtek Sawicki

Wojtek Sawicki

Influencer z misją, twórca Life on Wheelz, aktywista na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Były naczelny portalu muzycznego Porcys. Cierpi na dystrofię mięśniowa Duchenne’a, rzadką genetyczną chorobę, prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Mimo postępującej choroby ukończył filozofię na Uniwersytecie Gdańskim.Obsługując komputer za pomocą eye-trackera, stworzył kwitnącą muzyczną społeczność i poznał swoją żonę, Agatę. Swoją działalnością łamie stereotypy i inspiruje setki tysięcy ludzi. 

Łukasz Wysocki

lukasz wysocki

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wraz z żoną Dorotą w 2008 roku zostali rodzicami Filipa, który po 8 miesiącach okazał się być chorym na Rdzeniowy Zanik Mięśni. Od tego czasu zmagając się na co dzień z chorobą, zdobywali doświadczenie odnośnie do potrzeb funkcjonalnych osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Zawodowo odpowiadał całościowo za przygotowanie i przeprowadzenie Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012 w Gdańsku ze strony UEFA. Od 2014 roku pracuje jako Prezes Zarządu w Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Od 2018 roku wraz z żoną rozwijają markę modową dedykowana osobom z niepełnoprawnościami FUNWEAR.

Aleksandra Klimczak

Aleksandra Klimczak

Od 2009 roku pracuje z organizacjami pozarządowymi, wspierając pozyskiwanie środków dla organizacji lokalnych i ogólnopolskich. Posiada doświadczenie w prowadzeniu działań i/lub koordynowaniu zadań m.in. w obszarze pracy z liderami młodzieżowymi, pracy z kadrą zaangażowaną w działania z dziećmi i młodzieżą z ograniczoną sprawnością. Ukończyła studia z kierunków: finanse i rachunkowość oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. W latach 2017-2021 członkini Zarządu (Głównej Kwatery) Związku Harcerstwa Polskiego. Odpowiadała za koordynowanie działań na poziomie centralnym związanych z realizacją zadań publicznych, obszar pracy z kadrą zaangażowaną w działania z dziećmi i młodzieżą z ograniczoną sprawnością oraz obszar wsparcia psychologicznego. Od 2020 roku Wiceprzewodnicząca Zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. 

Dominika Łukoszek

Dominika Łukoszek

Z wykształcenia doktora filozofii, z przebranżowienia badaczka UX, ewangelistka dostępności cyfrowej i inkluzywności. Inicjatorka powołania w COI Zespołu Dostępności Cyfrowej i jego kierowniczka od marca 2023 r.

W wolnym czasie czyta, patrzy w niebo i ratuje meble ze śmietników. Lubi śpiewać, choć nie trafia w nutki. W tańcu muzyka też jej nie przeszkadza.

Małgorzata Miś

mm

Prawnik, od 2016 roku Prezes Stowarzyszenia Ochrony Konsumentów Aquila, koordynatorka projektów konsumenckich, trenerka i autorka publikacji z zakresu prawa konsumenckiego, twórczyni innowacji społecznych w dziedzinie dostępności. Członkini Rady ds. Polityki Senioralnej przy Minister ds. Polityki Senioralnej w kadencji 2024-2026. Zaangażowana w szereg inicjatyw konsumenckich, w tym nieodpłatną pomoc sądową konsumentom, poradnictwo oraz rzecznictwo na rzecz sektora. Specjalizuje się w tworzeniu regulaminów i praktycznym wykorzystaniu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.

Natalia Sidor

natalia

Design Managerka we Flying Bisons 

Absolwentka licencjatu z Finansów i Rachunkowiści i magisterki z e-Biznesu w Szkole Głównej Handlowe oraz neurokognitywistyki na Uniwersytecie SWPS. Od 2020 roku współpracuje z FlyingBisons, gdzie prowadziła i pracowała przy projektach dla startupów i wiodących marek m.in z obszarze bankowym, platform rządowych i e-commerców (m.in. DevSkiller, kikfit, eObuwie, Spacely, naTemat, DareIT).  Oprócz projektowania, dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami jako wieloletnia mentorka w DareIT, prowadząca warsztaty w ramach Flying Bisons Academy oraz UX konsultantka dla startupow w ramach projektów Innovations Hub Foundation. Prowadzone przez nią projekty były nominowane i nagradzane, m.in. przez Mobile Trends Awards oraz DesignWays Awards. Sonia i Natalia są współtwórczyniami raportu “State of CX in e-Government Platforms”.

Wraz z Sonią Przybył jest współtwórczynią raportu “State of CX in e-Government Platforms”.

Sonia Przybył

Sonia Przybył

Research Managerka we Flying Bisons

Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Design Management - Zarządzanie innowacją na USWPS - School of Form w Poznaniu. Wykształcenie z zakresu nauk społecznych i innowacji od niespełna dekady wykorzystuje w analizie oraz prognozie trendów i rynku. Przez pięć lat związana z firmą Metaphor, gdzie współtworzyła procesy badawczo-rozwojowe dla m.in: Parkiem Technologicznym YouNick, Alfa Bridge, Diligent, Allegro Group, Lorenz Snack-World, Urzędem Miasta Poznań, Uniwersytetem SWPS, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Harpo, Noti. Od 2022 roku współpracuje z firmą Flying Bisons przekładając doświadczenie na procesy projektowe w ramach produktów i usług cyfrowych.Doktoryzuje się z zakresu analizy i prognozowania trendów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na UAM a także na Uniwersytecie SWPS oraz Collegium Da Vinci. Pomysłodawczyni i kierowniczka merytoryczna studiów podyplomowych: Prognozowanie i implementacja trendów.  

Wraz z Natalią Sidor jest współtwórczynią raportu “State of CX in e-Government Platforms”.   

Piotr Źrołka

Piotr Zrolka

Piotr Źrołka, Ekspert ds. dostępności cyfrowej, prezes Kinaole

Od ponad 15 lat realizuje projekty, które wyznaczają punkt w projektowaniu uniwersalne oraz dostępność cyfrową, tworząc produkty i usługi dla wszystkich. Ukończył kurs DHS Trusted Tester organizowany przez Homeland Security Office of Accessible System & Technology, posiada również certyfikat CPACC oraz jest członkiem IAAP. Jeden z pionierów projektowania uniwersalnego w Polsce.