Spółdzielnia Socjalna „Uciec Dysforii”
Ul. Droga Leśna 60
64- 600 Oborniki
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Realizowana projekt ma na celu zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług społecznych na terenie powiatu obornickiego, dzięki utworzeniu i doposażeniu 10 miejsc w Dziennym Domu Pomocy, utworzeniu i doposażeniu 5 miejsc w mieszkaniach wspomaganych, zaangażowaniu 7 specjalistów w ramach specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Projekt skierowany jest do 300 osób (139 kobiet; 161 mężczyzn) niesamodzielnych, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które uczą się, pracują, mieszkają na terenie powiatu obornickiego. W ramach interwencji zapanowano: utworzenie, dostosowanie, doposażenie i bieżące funkcjonowanie 10 miejsc świadczenia usług w ramach Dziennego Domu Pomocy, z którego w trakcie realizacji projektu skorzysta 80 osób utworzenie, dostosowanie, doposażenie i bieżące funkcjonowanie 1 miejsca w gminnym mieszkaniu wspomaganym, z którego skorzystają 4 osoby; zatrudnienie 7 specjalistów świadczących specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla 120 osób; utworzenie, dostosowanie, doposażenie i bieżące funkcjonowanie 4 miejsc w mieszkaniu wspomaganym o funkcji wytchnieniowej dla 96 osób.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
POLSKIE STOWARZYSZENIE WIDOKI
UL. JAGIELLOŃSKA 3
64-800 CHODZIEŻ
od
01.10.2023
do
30.06.2025
Celem głównym celem projektu jest poprawa dostępu do usług społecznych osób niepełnosprawnych, osób niesamodzielnych, osób głównie starszych z uzupełnieniem o usługi świadczone w społeczności lokalnej, w wyniku realizacji kompleksowego programu świadczenia wysokiej jakości usług świadczonych dla osób niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie gminy miejskiej w Chodzież w okresie 01.10.2023 do 30.06.2025, poprzez redukcję barier i braków związanych z zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych 50 osób niepełnosprawnych, osób z niepełnosprawnością, z zaburzeniami psychicznymi i udzielenie fachowego wsparcia ich 20 opiekunom faktycznym. Grupa docelowa to:a) 50 niesamodzielnych osób (ON, OzN, osób z zaburzeniami psychicznymi), w tym:* OzN w st.znacznym/umiarkowanym i/lub z niepełnospr.sprzężonymi i/lub os.z zaburzeniami psychicznymi,w tym os.z niepełnospr.intelektualną i os.z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi * OzN w stopniu lekkim * korzystanie z FE PŻ* osoby mieszkające samotnieb) 20 pełnoletnich opiekunów faktycznych (w tym 12 kobiet), tj. W ramach projektu przewidziano:- utworzenie i dostosowanie mieszkania wspomaganego- realizacja usług asystenta osobistego, asystenta osoby niepełnosprawnej, specjalistów według zapotrzebowania w miejscu zamieszkania oraz w Centrum Wsparcia dla Uczestników/czek projektu- trening pracy - kurs pomocy przedmedycznej dla opiekunów faktycznych- poradnictwa prawne/psychologiczne i in. dla opiekunów faktycznych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miasto i Gmina Krotoszyn/Krotoszyńskie Centrum Usług Społecznych,
ul. Kobylińska 10a,
63-700 Krotoszyn
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Celem projektu jest zwiększenie równego dostępu do dobrej jakości usług społecznych odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby mieszkańców MiG Krotoszyn z wykorzystaniem Krotoszyńskiego Centrum Usług Społecznych jako nowo utworzonej jednostki powstałej z przekształcenia MGOPS od 30.12.2023 r.Projekt zakłada realizację 5 zadań: Utworzenie i funkcjonowanie KCUS, zatrudnienie kadry, przeprowadzenie diagnozy obecnego stanu usług społ. oraz potrzeb mieszkańców i zasobów potencjalnych partnerów, opracowanie Programu Usług Społecznych, planu organizowania społeczności lokalnej, określenie sposobów promocji i informacji nt. działania KCUS w odniesieniu do poszczególnych grup odbiorców usług społecznych Usługi społeczne dla dzieci wychowujących się poza rodziną biologiczną i ich otoczenia: szkoła dla rodziny, konsultacje i poradnictwo specjalistyczne, usługi dla dzieci (profilaktyka/diagnostyka, pakiet badań przesiewowych optometria) Usługi społeczne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i ich otoczenia: mobilne usługi rehabilitacyjne, pielęgnacyjne dla osób z niepełnosprawnością, osób starszych, samotnych, nieopuszczających łóżka, po przebytych chorobach Usługi społeczne w 2 mieszkaniach wspomaganych poprzez uruchomienie dwóch mieszkań wspomaganych i świadczenie usług bytowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb ich mieszkańców oraz działania wspierające i aktywizujące dla osób bezdomnych Prowadzenie punktu dla opiekunów faktycznych
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Jeden Uniwersytet
ul. Ratajczaka 44,
61-728 Poznań Poznań
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Cel: Zwiększenie dostępu do kompleksowego programu świadczenia wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych realizowanych w społeczności lokalnej dla niesamodzielnych osób starszych i osób z niepełnosprawnością, mieszkańców Gm. Kostrzyn, poprzez redukcję barier i braków związanych z zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych 249 osób i udzielenie poprzez Centrum Wsparcia fachowego wsparcia ich 30 opiekunów faktycznych Centrum Wsparcia, w Klubie Seniora, Mieszkaniu Wspomaganym oraz poprzez świadczenie usług opieki wytchnieniowej i utworzenie wypożyczalni sprzętu.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Czerwonak”
Os. Przylesie 2/10
62-004 Czerwonak
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Cel projektu: Zwiększenie dostępu do skoordynowanego terytorialnie kompleksowego programu świadczenia wysokiej jakości, spersonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych realizowanych w społeczności lokalnej dla niesamodzielnych osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, mieszkańców gminy Czerwonak, w okresie 12.2023-12.2026, poprzez redukcję barier i braków związanych z zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych 300 os. (168K/132M) i udzielenie poprzez Centrum Wsparcia fachowego wsparcia ich 105 opiekunów faktycznych (89K/16M). Rezultaty projektu: - 300 osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej - 105 opiekunów faktycznych uczestników projektu objętych wsparciem - 16 miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej Działania:
1) Wdrożenie kompleksowego programu usług społecznych (świadczenie usług środowiskowych, fizjoterapeutycznych, psychologicznych i innych usług wg potrzeb uczestników projektu)
2) Realizacja usług wytchnieniowych w formie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania uczestników projektu
3) Realizacja usług wytchnieniowych w formie krótkookresowych pobytów dziennych w klubie seniora
4) Realizacja usług w formie krótkookresowego pobytu całodobowego w mieszkaniu wspomaganym
5) Wdrażanie kompleksowego programu usług wsparcia dla opiekunów faktycznych uczestników projektu
Grupa docelowa projektu:
1) 300 niesamodzielnych osób starszych i pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami
2) 105 opiekunów faktycznych uczestników projektu
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA WOLONTARIUSZY HOSPICYJNYCH "LUDZKI GEST" IM. JANA PAWŁA II
Ul. Droga Leśna 60
64-600 Oborniki
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Głównym celem projektu jest utworzenie: 5 miejsc świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, 10 miejsc świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, 20 miejsc w Dziennym Domu Pomocy, 20 miejsc w klubie seniora, utworzeniu 1 miejsca w mieszkaniu wspomaganym oraz wsparcia dla opiekunów faktycznych w ramach szkoleń, warsztatów i pomocy psychologicznej. Projekt skierowany jest do osób, które z uwagi na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność mają trudności w wykonaniu co najmniej jednej podstawowej czynności dnia codziennego i mieszkają, uczą się lub pracują na terenie powiatu obornickiego, Gminy Suchy Las oraz Gminy Szamotuły. Wsparciem zostanie objętych 295 osób niesamodzielnych i 50 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu: Utworzenie i funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Utworzenie i funkcjonowanie mieszkania wspomaganego. Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Wsparcie dla opiekunów faktycznych osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu Klub Seniora
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Kępno / Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie
od
29.12.2023
do
28.12.2026
Projekt zwiększy dostępność usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla niesamodzielnych osób starszych i niepełnosprawnych w miejscu zamieszkania. Skierowany jest do osób niepełnosprawnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, przede wszystkim osób niesamodzielnych.Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania -świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania - objęcie wsparciem 40 nowych podopiecznych- zatrudnienie na umowę zlecenie 12 opiekunek osoby starszej prze Partnera. Doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Utworzenie na terenie MiG Kępno dwóch mieszkań wspomaganych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wsparcie dochodowe dla uczestników projektu Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, objęcie wsparciem 70 podopiecznych o specjalistyczne usługi specjalistyczne świadczone przez nowo zatrudnionego na umowę zlecenie fizjoterapeutę/rehabilitanta oraz psychologa.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Sieraków
ul. 8 Stycznia 38
64-400 Sieraków
od
01.11.2023
do
31.12.2026
Celem gł. proj. jest zwiększenie równego i szybkiego dostępu do wysokiej jakości, trwałych i dostępnych cenowo usług opiekuńczych i specjalistycznych oraz mieszkań wspomaganych dla 146 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym 62 OzN, zamieszkujących gminę Sieraków w rozumieniu KC, dzięki stworzeniu i zapewnieniu finansowania usług społecznychw postaci stworzeniu nowych miejsc usług opiekuńczych poza miejscem zamieszkania w postacie DDP; zapewnieniu funkcjonowania 60 miejsc w 2 DDP - utworzonych dzięki wsparciu UE stworzeniu 1 nowego miejsca świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych; zapewnieniu funkcjonowania 7 miejsc świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych- utworzonym dzięki wsparciu UE; stworzeniu 2 nowych miejsc w mieszkaniu wspomaganym; zapewnieniu funkcjonowania 5 miejsc w mieszkaniu wspomaganym, w tym 1 nowego w okresie od 01.11.2023 r. do 31.12.2026 r. Zaplanowane zadania: Utworzenie 20 nowych miejsc w 2 istniejących DDP dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu m.in. z powodu niepełnosprawności; Zapewnienie bieżącego funkcjonowania 60 istniejących miejsc usług opiekuńczych; Specjalistyczne usługi opiekuńcze; Utworzenie 1 miejsca w mieszkaniu wspomaganym i zapewnienie jego funkcjonowania oraz zapewnienie bieżącego funkcjonowania w istniejącym mieszkaniu; Zapewnienie bieżącego funkcjonowania mieszkania wspomaganego oferującego 5 miejsc, w tym 1 nowego; Zapewnienie dojazdów uczestników projektu do DDP.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Poniec/Ośrodek Pomocy Społecznej,
ul. Krobska 45a,
64-125 Poniec.
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Projekt skierowany jest do grupy docelowej z województwa wielkopolskiego. Grupa docelowa projektu to 61 osób w wieku 60+ (w tym 38 kobiet), zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie wielkopolskim w Gminie Poniec. Są to osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osoby, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich otoczenie tj. 20 opiekunów faktycznych ww. osób (w tym 15 kobiet), zamieszkujących wg Kodeksu Cywilnego w województwie wielkopolskim. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Poniec poprzez objęcie usługami społecznymi 61 os. (38K, 23M). W tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym (1 UP), usługami opiekuńczymi (10 UP), specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (10UP) oraz opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40UP). Ponadto poprzez zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych (15K, 5M) w zakresie opieki nad podopiecznymi. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług. Poprawi dostępność usług społecznych dla osób potrzebujących wsparcia i przyczyni się do ograniczenia problemów społecznych, szczególnie wśród seniorów. Dzięki projektowi nastąpi poprawa funkcjonowania seniorów, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mieliby możliwości skorzystania z usług płatnych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja „Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych”
Ul. Kminkowa 182e/2,
62-064 Plewiska
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Projekt skierowany jest do grupy docelowej 62 seniorów w wieku 60+, mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego, w Gminie Lubasz. Będą to osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osoby, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich otoczenie – 20 opiekunów faktycznych. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Lubasz poprzez objęcie usługami społecznymi 62 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym w nowoutworzonych mieszkaniach wspomaganych (2 os.), usługami opiekuńczymi (10 osób), specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (10 osób) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40 osób), a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług. Poprawi dostępność usług społecznych dla osób potrzebujących wsparcia i przyczyni się do ograniczenia problemów społecznych, szczególnie wśród seniorów. Dzięki projektowi nastąpi poprawa funkcjonowania seniorów, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mieliby możliwości skorzystania z usług płatnych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Urząd Miejski w Gnieźnie,
ul. Lecha 6,
62-200 Gniezno
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Miasto Gniezno wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gnieźnie otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej na projekt:„ Gniezno stawia na rozwój usług społecznych”Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan Organizacja Pożytku Publicznego w Gnieźnie.Celem projektu jest poprawa dostępu do lepszej jakości usług społecznych poprzez utworzenie nowych miejsc w Gnieźnieńskim Klubie Seniora, nowych miejsc usług opiekuńczych i asystenckich (na rzecz osób z niepełnosprawnością) w miejscu ich zamieszkania oraz miejsc i realizacja usług w postaci mieszkań wspomaganych.Grupę docelową stanowią 222 osoby będące mieszkańcami miasta Gniezna potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.Efekty projektu:- Utworzenie 20 nowych miejsc w Klubie Seniora w Gnieźnie dla 60 osób a także rozszerzenie oferty dla 70 osób korzystających z wcześniej utworzonych miejsc, łącznie 130 osób- Utworzenie 3 miejsc świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla 40 osób ;- Utworzenie 2 miejsc świadczenia usług asystenckich w miejscu zamieszkania dla 46 osób z niepełnosprawnością.- Utworzenie 3 miejsc świadczenia usług w mieszkaniach wspomaganych dla 6 osób. - remont mieszkań wspomaganych oraz remont jednej kondygnacji budynku w Klubie Seniora wraz z zamontowaniem windy
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
FUNDACJA INSTYTUT PROJEKT PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
od
01.08.2023
do
31.12.2026
Celem projektu jest podniesienie jakości i zwiększenie dostępności usług społecznych skierowanych do seniorów oraz ON. Projekt przyczyni się do zwiększenia liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych oraz asystenckich, jak również umożliwi dostęp do mieszkalnictwa wspomaganego, poprzez utworzenie klubu seniora dla 20 osób, świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania (5 opiekunów/-ek), usług asystenckich (5 AOON), 1 miejsca w mieszkaniu wspomaganym wspieranym oraz wsparcie opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych. Działania skierowane są do osób, które mieszkają na terenie powiatu kolskiego i ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Jarocin/Centrum Usług Społecznych w Jarocinie
ul. Wrocławska 39
63-200 Jarocin
od
01.12.2023
do
31.12.2026
„Rozwój Centrum Usług Społecznych w Jarocinie” – to projekt, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług społecznych dla mieszkańców Gminy Jarocin z potrzebą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez wsparcie rozwoju CUS i realizację dedykowanych usług wsparcia rodziny i usług specjalistycznych świadczonych w społeczności lokalnej. Projekt skierowany jest do minimum 736 mieszkańców Gminy Jarocin od 0 do 100 lat, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność lub inne czynniki i okoliczności wymagają pomocy lub specjalistycznego wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności życiowych. Realizatorem projektu jest Centrum Usług Społecznych w Jarocinie. Szczególną grupą odbiorców są seniorzy ze względu na wiek i stan zdrowia oraz ich rodziny i opiekunowie, a także dzieci i ich rodzice/opiekunowie, oraz inni mieszkańcy z terenu Gminy Jarocin ze szczególnymi potrzebami, którzy z różnych przyczyn potrzebują specjalistycznego wsparcia zgodnie z indywidualnymi potrzebami, wymaganiami i preferencjami. W szczególności wsparcie będzie kierowane do dzieci i ich rodziców/opiekunów, do osób starszych, chorych, samotnych, z niepełnosprawnościami, z kryzysami psychicznymi, osób korzystających z EF PŻ, z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz otoczenie wskazanych osób, a także do innych, którzy ze względu na szczególne potrzeby, wiek, stan zdrowia oraz inne czynniki lub okoliczności potrzebują specjalistycznego wsparcia.
W zakres realizowanych usług wchodzą:
Usługi wspierania rodziny
- zajęcia rozwojowe dla rodziców z dziećmi od urodzenia do lat 7, z uwzględnieniem potrzeb i wieku dzieci,
- indywidualne poradnictwo psychologiczne dla rodziców z dziećmi, rodziców i dzieci do lat 15,
- grupowe poradnictwo psychologiczne dla rodziców z dziećmi, rodziców i dzieci do lat 15,
- zajęcia psychorozwojowe dla kobiet, ojców z potrzebą wsparcia w określonym zakresie,
- indywidualne poradnictwo fizjoterapeutyczne dla rodziców z dziećmi, rodziców i dzieci do lat 12,
- grupowe poradnictwo fizjoterapeutyczne dla rodziców z dziećmi do lat 7,
- indywidualne poradnictwo logopedyczne dla rodziców z dziećmi do lat 10.
Usługi specjalistyczne, w tym: usługi uzupełniające
- ćwiczenia usprawniające dla mieszkańców mieszkań wspomaganych (chronionych),
- konsultacje i poradnictwo w zakresie autoterapii (automasaż, muzykoterapia, terapia oddechowa, techniki relaksacyjne itp.),
- instruktaż pielęgniarski dla rodzin/opiekunów osób zależnych w miejscu zamieszkania,
- spotkania z zakresu profilaktyki zdrowia w środowiskach wiejskich,
- konsultacje i poradnictwo z zakresu dietetyki, specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania:
- konsultacje na wsparcie rehabilitacyjne,
- konsultacje i poradnictwo w zakresie wsparcia rehabilitacyjnego, w tym w miejscu zamieszkania (masaże, ćwiczenia również z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu).
Usługi realizowane w ramach projektu pt.: „Rozwój Centrum Usług Społecznych w Jarocinie” są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Jarocin, będą świadczone zgodnie z indywidualnymi potrzebami, preferencjami i upodobaniami. Usługi ą kierowane do osób dorosłych i dzieci oraz ich otoczenia – rodziców i opiekunów. Do kobiet i mężczyzn, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb. Będą świadczone w wyznaczonych miejscach z zachowaniem dostępności, jak również w środowisku domowym w dostępnych godzinach zarówno dopołudniowych i popołudniowych oraz w soboty. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy gminy z potrzebą wsparcia otrzymają szeroki wachlarz usług, które będą świadczone w lokalnej społeczności oraz będą dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina i Miasto Jastrowie
ul. Gdańska 79
64-915 Jastrowie
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Jastrowie poprzez objęcie usługami społecznymi 62 OPW (42K, 20 M), w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym - 2 os., usługami opiekuńczymi (10 os.) i specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (dla 10 os.) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40 os.), wypożyczeniem sprzętu (30 OPW, 20 OF), a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 OF (15K,5M) z zakresu opieki nad podopiecznymi w okresie 01.12.2023-31.03.2025.
Zadania:
- Utworzenie i prowadzenie mieszkania wspomaganego i usługi w mieszkaniu - dla 2 os. w Jastrowiu, w mieszkaniu należącym do Gminy,
- Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – usługi opiekuńcze dla 10 OPW w wymiarze 8h/tydz./UP,
- Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – usługi rehabilitacyjne dla 10 UP i psychologiczne/ pielęgniarskie dla 5 UP,
- Jastrowskie Centrum Pomocy – szkolenia dla 20 OF, wsparcie towarzyszące: taxi społeczne, złota rączka dla OPW, wypożyczalnia sprzętu,
- Klub Seniora – zajęcia dla 40 seniorów w Jastrowiu, m.in. warsztaty zajęciowe, zajęcia ruchowe, spotkania integracyjne.
Rezultaty:
- Liczba osób świadczących usługi w społeczności lokalnej: 27,
- Liczba utworzonych miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej: 32,
- Liczba osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej: 62,Liczba opiekunów faktycznych/nie formalnych objętych wsparciem: 20.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Rawicz/Centrum Usług Społecznych w Rawiczu
od
01.12.2023
do
30.11.2026
Projekt pt. Centrum Usług Społecznych w Rawiczu – bliżej ludzkich potrzeb Nr FEWP.06.13-IZ.00-0004/23 realizowany jest w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Priorytet 6. Działanie 06.13 Usługi Społeczne i zdrowotne. Celem głównym projektu jest: Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla 96 mieszkańców Gminy Rawicz i ich otoczenia w okresie od 01.12.2023r. do 30.11.2026r.Projekt skierowany jest do: Mieszkańców Gminy Rawicz (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego: Rozdział II art. 25 miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu) Osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osób, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego; w szczególności do osób: o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; z niepełnosprawnością sprzężoną; z chorobami psychicznymi; z niepełnosprawnością intelektualną; z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10); korzystających z programu FE PŻ; zamieszkujących samotnie; oraz ich otoczenia.
Działania zaplanowane w ramach projektu:
1. Specjalistyczne usługi opiekuńcze fizjoterapii w miejscu zamieszkania dla dzieci z niepełnosprawnościami od urodzenia do 18 roku życia (usługa skierowana dla 30 osób).
2. Wsparcie uzupełniające – indywidualne poradnictwo dietetyczne dla uczestników projektu (usługa skierowana dla 51 osób). Usługi mieszkań wspomaganych (usługa skierowana dla 1 osoby). Szkolenie dla opiekunów osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu w miejscu zamieszkania (usługa skierowana dla 15 opiekunów). Sąsiedzkie usługi opiekuńcze (usługa skierowana dla 10 osób). Specjalistyczne usługi opiekuńcze w Klubie Seniora (usługa skierowana dla 40 osób).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Swarzędz/ Centrum Usług Społecznych w Swarzędzu
Ul. Poznańska 25
62-020 Swarzędz
od
31.12.2023
do
31.12.2026
Celem projektu „Świt- Środowiskowe Wsparcie Integracja Terapia- usługi społeczne dla mieszkańców Gminy Swarzędz na lata 2023-2026”jest poprawa dostępu do wysokiej jakości usług społecznych, dla minimum 200 mieszkańców gminy Swarzędz poprzez realizację dedykowanych usług świadczonych w społeczności lokalnej .Grupa docelowa: Mieszkańcy Gminy Swarzędz, osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności do osoby:
- o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
- z niepełnosprawnością sprzężoną;
- z chorobami psychicznymi;
- z niepełnosprawnością intelektualną;
- z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi
- korzystające z programu FE PŻ;
- zamieszkujące samotnie; oraz ich otoczenie.
Działania:
Dzienny Dom Pomocy- usługa skierowana do osób niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu wymagających częściowej opieki i pomocy w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych
Mieszkania treningowe – utworzenie i prowadzenie mieszkania treningowego dla 3 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym.
Mobilny Zespół Wsparcia Środowiskowego- organizacja mobilnego wsparcia ( w tym: logopedy, rehabilitanta, psychologa oraz opiekuna) dla mieszkańców Gminy, które ze względu na wiek, chorobę, niepełnosprawność nie maja możliwości skorzystania ze wsparcia specjalistów.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Białośliwie/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu
ul. Księdza Kordeckiego 1
89-340 Białośliwie
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Białośliwie poprzez objęcie usługami społecznymi 62 OPW (42K, 20 M), w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym - 2 os. (2K), usługami opiekuńczymi (10 os.) i specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (dla 10 os.) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40 os.), wypożyczeniem sprzętu (min. 30 OPW, 20 OF),a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 OF (15K,5M) z zakresu opieki nad podopiecznymi w okresie 01.12.2023-31.03.2025.
Zadania:
- Utworzenie i prowadzenie mieszkania wspomaganego i usługi w mieszkaniu - dla 2 os. w Białośliwiu, w mieszkaniu Gminy,
- Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – usługi opiekuńcze dla 10 OPW w wymiarze 8h/tydz./UP,
- Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – usługi rehabilitacyjne dla 10 UP i psychologiczne dla 5 UP,
- Białośliwskie Centrum Pomocy – szkolenia dla 20 OF, wsparcie towarzyszące, taxi społeczne, złota rączka dla OPW, wypożyczalnia sprzętów dla 20 OF,
- Klub Seniora–zajęcia dla 40 seniorów w Białośliwiu, m.in. warsztaty zajęciowe, zajęcia ruchowe, spotkania integracyjne.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wieleń/ Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieleniu
ul. Kościuszki 34
64-730 Wieleń
od
01.12.2023
do
31.05.2025
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Wieleń poprzez objęcie usługami społecznymi 117 OPW (73K, 44 M), w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym - 2 os., usługami opiekuńczymi (20 os.) i specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (dla 15 os.) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (80 os.), a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych (16K,4M) z zakresu opieki nad podopiecznymi w okresie 01.12.2023-31.05.2025.
Zadania:
- Utworzenie mieszkania wspomaganego - dla 2 os. w Wieleniu, w mieszkaniu należącym do Gminy,
- Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – usługi opiekuńcze dla 20 OPW w wymiarze 10h/tydz./UP,
- Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania – usługi rehabilitacyjne dla 15 UP i psychologiczne dla 10 UP,
- Wieleńskie Centrum Pomocy – szkolenia dla 20 OF, wsparcie towarzyszące: taxi społeczne, złota rączka dla OPW, wypożyczalnia sprzętu,
- Klub Seniora – zajęcia dla 80 seniorów w Wieleniu, m.in. warsztaty zajęciowe, zajęcia ruchowe, spotkania integracyjne.
Gmina Czarnków/Centrum Usług Społecznych
ul. Rybaki 3
64-700 Czarnków
od
01.11.2023
do
31.12.2026
Projekt jest realizowany przez Gminę Czarnków/Centrum Usług Społecznych w partnerstwie z Fundacją „Trzecia Przestrzeń”. Celem projektu jest zwiększenie równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług dla 1392 mieszkańców Gminy Czarnków w okresie 3 lat do końca 2026r.W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:
Zadanie 1 Zespół ds. usług społecznych w CUS
Zadanie 2 Usługi skierowane do osób starszych i osób z niepełnosprawnością
1) Opieka wytchnieniowa (33 rodziny)
2) Stacjonarny i Mobilny Klub Seniora (100 osób)
3) Asystent osoby z niepełnosprawnością dla 4 osób
Zadanie 3 Usługi skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem mieszkaniowym
1) Centrum Integracji Społecznej (10 osób)
2) Mieszkanie wspomagane (5 osób)
Zadanie 4 Usługi skierowane do rodzin z dziećmi - Partner
1) Lokalny Klub Rodzinny (30 rodzin, 60 os)
2) Edukacja profilaktyczna (720 osób)
Zadanie 5 Usługi skierowane do rodzin z dziećmi - Lider
1) Edukacja profilaktyczna – Warsztaty (50 osób)
2) Edukacja profilaktyczna - zajęcia dla dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach socjoterapeutycznych (380 osób)
3) Pomoc psychologiczna (20 osób)
Zadanie 6 Organizowanie Społeczności Lokalnej
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
Ul. Bukowska 74/1
60-812 Poznań
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Celem gł. projektu -poprawa dostępu do lepszej jakości usług zdrowotnych i społecznych dla 300 dzieci chorych onkologicznie i 450 opiekunów, poprawa wykrywalności chorób nowotworowych wieku dziecięcego oraz działania profilaktyczne wśród mieszkańców woj. wlkp. Założone działania w projekcie: - U. specjalistyczne dla dzieci z chorobą nowotworową oraz edukacja opiekunów
- Edukacja mieszkańców z zakresu profilaktyki ch. nowotworowych u dzieci i młodzieży na terenie woj. wlkp.– działania skoncentrowane na współpracy ze szkołami, lokalnymi organizacjami pozarządowymi (NGO) i samorządami lokalnymi z województwa wielkopolskiego.
- Wdrożenie programu Szkoła z Klasą obejmującego działania w placówkach edukacyjnych oraz placówkach systemu pomocy społecznej na terenie woj. Wlkp
- wsparcie 240 placówek edukacyjnych w tym 60 placówek, które posiadają ucznia ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową i 180 szkół, które chcą się przygotować na pracę z uczniem ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową - w przyszłości na terenie woj. wlkp. (konsultacje doradcze/warsztaty itp. W zależności od potrzeby)
- wsparcie 60 instytucji pomocy społecznych na terenie woj. wlkp. – superwizje
- wsparcie 30 poradni psychologiczno – pedagogicznych na terenie woj. wlkp. - superwizje
- wsparcie również ok. 100 indywidualnych pracowników placówek edukacyjnych, instytucji pomocy społecznej i poradni psychologiczno -pedagogicznych z woj. wlkp., których placówki nie biorą udziału w projekcie – szkolenia online
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja AKME
ul. Wachowiaka 8a
60-681 Poznań
od
01.10.2023
do
31.12.2026
Projekt skierowany do 370 mieszkańców miasta Poznania i powiatu poznańskiego, którzy ze względu na stan zdrowia, podeszły wiek lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia oraz 200 opiekunów faktycznych. Celem projektu jest zwiększenie liczby dobrych jakościowo oraz dostępnych usług opiekuńczych oraz mieszkalnictwa wspomaganego na terenie miasta Poznań oraz powiatu poznańskiego. W ramach projektu dla osób niesamodzielnych utworzone zostaną dwa Dzienne Domy Pomocy, dwa mieszkania wspomagane / treningowe oraz 3 Kluby Seniora, w tym:
1) Dzienny Dom Pomocy w ramach opieki wytchnieniowej w formie dziennego pobytu w Poznaniu
2) Klub Seniora w Poznaniu dla osób z problemami funkcji poznawczych w Poznaniu
3) Klub Wsparcia Społecznego w typie klubu seniora dla osób mających problem z utrzymaniem samodzielności z powodu stanu zdrowia w Poznaniu
4) Mieszkanie Wspomagane/ Treningowe w Poznaniu
5) Dzienny Domu Pomocy dla osób mających problem z utrzymaniem samodzielności z powodu stanu zdrowia w Buku
6) Poszerzenie działalności Klubu Seniora w Buku
7) Mieszkanie Wspomagane/ Treningowe w Buku W ramach wsparcia skierowanego do osób niesamodzielnych oferujemy, opiekę, zajęcia, treningi i indywidualne wsparcie świadczone przez opiekunów, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, specjalistów terapii zajęciowych oraz wyjścia rekreacyjne celem zapewnienia opieki i podniesienia wiedzy, umiejętności życiowych i społecznych oraz umiejętności związanych z samodzielnością. W ramach projektu oferujemy także wsparcie i opiekę wytchnieniową dla Opiekunów Faktycznych osób niesamodzielnych z wszystkich utworzonych miejsc, w ramach których zapewniamy opiekę i pobyt podopiecznych w utworzonych ośrodkach, a dla Opiekunów Faktycznych warsztaty grupowe dotyczących różnych aspektów związanych z opieką nad osobami z utrudnioną samodzielnością, w tym indywidualne wsparcie psychologiczne.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra BIODERKO
ul. Jagiellońska 5
64-800 Chodzież
od
01.12.2023
do
31.12.2025
Projekt prowadzi do poprawy dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz zapewnia mieszkania treningowe oraz dostosowanie mieszkania. Projekt realizowany jest w obszarach: poprawy dostępu do lepszej jakości usług zdrowotnych i społecznych, wypożycz. sprzętu rehabilitacyjnego oraz mieszkania treningowe oraz dostosowanie mieszkań a jest skierowany do 155 osób w tym 130 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. osób, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz do 25 opiekunów faktycznych, (w projekcie dopuszcza się również udział OF, którego podopieczny nie jest uczestnikiem); zamieszkałych na terenie woj. wielkopolskiego, w gminach: Budzyń, Margonin, Szamocin, Chodzież (wiejska i miejska), czyli całego powiatu chodzieskiego. Wsparcie z zakr.:
1. Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania (fizjoterapia) dla 80UP,
2. Opiekę krótkoterminową w ramach Klubu Seniora dla 44UP,
3. Utworzenie i funkcjonowanie mieszkania treningowego dla 6UP.oraz utworzenie Centrum Wsparcia OF dla 25 osób, a tym samym wsparcie ich działań związanych z opieką nad osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i osób z niepełnosprawnościami, poprzez:-możliwość szkoleń z zakr. opieki nad podopiecznymi,-doradztwo indywidualne dla OF,-wymianę doświadczeń OF,-wypożyczalnię sprzętu rehabilit. i pielęgn.
Fundacja „Mielnica”,
ul. Szpitalna 43,
62-504 Konin
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Cel projektu: Zwiększenie dostępu do skoordynowanego terytorialnie kompleksowego programu świadczenia wysokiej jakości, spersonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych i zdrowotnych realizowanych w społeczności lokalnej dla 300 dzieci i młodzieży z deficytami zdrowotnymi, 120 osób z niepełnosprawnościami, a także ich 150 opiekunów faktycznych zamieszkałych na terenie miasta Konin i powiatu konińskiego w okresie 01.12.2023 - 31.12.2026 poprzez redukcję barier i braków związanych z zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych w Centrum Usług Opiekuńczo-Zdrowotnych, w Dziennym Klubie, Mieszkaniu Wspomaganym oraz poprzez świadczenie usług opieki wytchnieniowej. Działania projektowe:
1) Przygotowanie i utrzymanie infrastruktury do realizacji kompleksowego programu usług społeczno-zdrowotnych w społeczności lokalnej
2) Wdrażanie kompleksowego programu usług społeczno-zdrowotnych (świadczenie usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami, środowiskowych, prawniczych, fizjoterapeutycznych, psychologicznych, terapeutycznych i innych usług wg potrzeb uczestników projektu)
3) Realizacja usług wytchnieniowych w formie krótkookresowych pobytów dziennych w Dziennym Klubie4) Realizacja usług wytchnieniowych w formie krótkookresowego pobytu całodobowego w mieszkaniu wspomaganym5) Wdrażanie kompleksowego programu usług wsparcia dla opiekunów faktycznych uczestników projektu (wsparcie pracownika socjalnego, pedagoga, specjalistów w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami)
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH
UL. SPORTOWA 11,
62-570 RYCHWAŁ
od
01.11.2023
do
31.12.2026
Centrum Usług Społecznych w Rychwale realizuje projekt : „Rozwój Centrum Usług Społecznych w Rychwale!” Nr FEWP.06.13-IZ.00-0070/23 w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Działanie 06.13 Usługi Społeczne i zdrowotne. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do zintegrowanych usług społecznych odpowiadających na zdiagnozowane potrzeby społeczności lokalnej poprzez zapewnienie dostępu do lepszej jakości usług społecznych i zdrowotnych oraz rozwój CUS w Gminie Rychwał. Wsparciem zostanie objętych 400 mieszkańców z terenu Gminy Rychwał. Projekt skierowany do mieszkańców Gminy Rychwał z potrzebą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki specjalistycznej lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, w tym: do osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, korzystających z FEPŻ, oraz otoczenie uczestników projektu. Usługi społeczne w ramach projektu z zakresu:- wsparcia rodziny/wspieranie osób niepełnosprawnych – psycholog, logopeda, mediacje, poradnictwo terapeutyczne- pomocy społecznej – usługi opiekuńcze i Asystent osoby niepełnosprawnej- promocji i ochrony zdrowia – rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapeutyczna, taxi społeczne, warsztaty arteterapii i rękodzieła, warsztaty kulinarne.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
CARITAS Parafii Św. Jana Chrzciciela w Trzciance/ Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzciance
ul. Grunwaldzka 14a,
64-980 Trzcianka
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Projekt skierowany jest do grupy docelowej 61 seniorów w wieku 60+, mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego, w Gminie Drawsko. Będą to osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osoby, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Planowane jest również przeszkolenie 20 opiekunów faktycznych w/w osób. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Drawsko poprzez objęcie usługami społecznymi 61 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym (1 os.), usługami opiekuńczymi (10 osób), specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (10 osób) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40 osób), a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług. Realizacja wsparcia poprawi dostępność usług społecznych w Gminie Drawsko dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i przyczyni się do ograniczenia problemów społecznych, szczególnie wśród seniorów. Dzięki projektowi nastąpi poprawa funkcjonowania seniorów, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mieliby możliwości skorzystania z usług płatnych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Łobżenica/ Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łobżenicy,
ul. Złotowska 11A,
89-310 Łobżenica
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Projekt skierowany jest do 62 seniorów w wieku 60+, mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego, w Gminie Łobżenica. Są to osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osoby, które ze względu na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia. Ponadto w projekcie zaplanowane jest przeszkolenie 20 opiekunów faktycznych w/w osób. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Łobżenica poprzez objęcie następującymi usługami społecznymi: wsparcie w dwóch nowoutworzonych mieszkaniach wspomaganym (2 os.), usługami opiekuńczymi (dla 10 osób), specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (rehabilitacja dla 10 osób i psycholog dla 5 osób) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40 osób), a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług. Realizacja wsparcia poprawi dostępność usług społecznych w Gminie Łobżenica dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i przyczyni się do ograniczenia problemów społecznych, szczególnie wśród seniorów. Dzięki projektowi nastąpi poprawa funkcjonowania seniorów, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mieliby możliwości skorzystania z usług płatnych. Dzięki projektowi osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu będą mogły otrzymać niezbędne wsparcie poza systemem instytucjonalnej pomocy, przez co dłużej będą mogły być aktywne w społeczności lokalnej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Miasteczko Krajeńskie/ Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Kościuszki 38,
89-350 Miasteczko Krajeńskie
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Projekt skierowany jest do grupy docelowej 61 seniorów w wieku 60+, mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego, w Gminie Miasteczko Krajeńskie. Będą to osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osoby, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych codziennych czynności. Planowane są również szkolenia dla 20 opiekunów faktycznych. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Miasteczko Krajeńskie poprzez objęcie usługami społecznymi 61 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym w nowoutworzonym mieszkaniu wspomaganym (1 os.), usługami opiekuńczymi (10 osób), specjalistycznymi usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania (10 osób) i opieką krótkoterminową w Klubie Seniora (40 osób), a także poprzez zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług. Realizacja wsparcia poprawi dostępność usług społecznych w Gminie Miasteczko Krajeńskie dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i przyczyni się do ograniczenia problemów społecznych, szczególnie wśród seniorów. Dzięki projektowi nastąpi poprawa funkcjonowania seniorów, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mieliby możliwości skorzystania z usług płatnych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wyrzysk/ Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyrzysku
ul. Bydgoska 38,
89-300 Wyrzysk
od
01.12.2023
do
31.03.2025
Projekt skierowany jest do grupy docelowej 117 seniorów w wieku 60+, mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego, w Gminie Wyrzysk. Są to osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osoby, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Planowane jest również zwiększenie kompetencji 20 opiekunów faktycznych w/w osób poprzez ich przeszkolenie. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych oraz mieszkań wspomaganych w Gminie Wyrzysk poprzez objęcie UP następującymi usługami społecznymi: utworzenie dwóch mieszkań wspomaganych (2 os.), usługi opiekuńcze (dla 20 osób), specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania (dla 15 osób) i opieka krótkoterminowa w Klubie Seniora (80 osób). Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych i przystępnych cenowo usług. Realizacja wsparcia poprawi dostępność usług społecznych w Gminie Wyrzysk dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i przyczyni się do ograniczenia problemów społecznych, szczególnie wśród seniorów. Dzięki projektowi nastąpi poprawa funkcjonowania seniorów, którzy ze względu na trudną sytuację finansową nie mieliby możliwości skorzystania z usług płatnych Dzięki projektowi 117 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu będzie mogło potrzymać niezbędne wsparcie poza systemem instytucjonalnej pomocy, przez co dłużej będą mogły być aktywne w społeczności lokalnej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miasto Poznań,
Plac Kolegiacki 17,
61-841 Poznań
od
01.12.2023
do
31.12.2026
CELEM GŁÓWNYM projektu jest rozwój kompleksowego systemu usług społecznych dla mieszkańców Poznania poprzez utworzenie w okresie 1.12.2023 – 31.12.2026 r. 188 miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej. W projekcie z usług skorzysta 1046 uczestników. Grupą docelową (GD) projektu jest 1046 osób fizycznych, które uczą się, pracują lub zamieszkują w Poznaniu (w rozumieniu KC), w tym:
A. 946 os. potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki/wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania min. 1 z podstawowych czynności dnia codziennego, w tym osoby starsze/ OST i osoby z niepełnosprawnością/ OzN (min. 445 OzN).
B. 100 os. to opiekunowie faktyczni w/w osób/OF (75K, 25M). Cel będzie realizowany dzięki utworzeniu 188 miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej. W efekcie realizacji poszczególnych zadań w projekcie powstanie:
1. 40 miejsc opieki asystenta osobistego OzN/ AOON - Zad.1
2. 40 miejsc sąsiedzkich usług opiekuńczych - Zad.2
3. 21 miejsc opieki w miejscu zamieszkania - Zad.3
4. 7 miejsc specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania - Zad.4
5. 43 miejsca opieki wytchnieniowej - Zad.5 i 10
6. 12 miejsc w mieszkaniach wspomaganych - Zad.7
7. 22 miejsca w Sąsiedzkim Klubie Seniora - Zad.8.
8. oraz wsparcie edukacyjne dla 100 OF (3 miejsca) - Zad.6.
Łączna liczba osób objętych w/w usługami świadczonymi w społeczności lokalnej w programie wyniesie 1046 os.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Powiat Kępiński/Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Kępnie,
ul. Sienkiewicza 26,
63-600 Kępno
od
01.12.2023
do
31.12.2026
Celem projektu jest zwiększenie dostępności do trwałych i dobrych jakościowo usług społecznych w powiecie kępińskim. Wsparciem w projekcie objętych zostanie 260 osób . W ramach projektu planuje się wsparcie dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej czynności dnia codziennego oraz dla ich opiekunów faktycznych. Projekt obejmie:- 50 osób w ramach mieszkania treningowego, w szczególności osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub z niepełnosprawnością sprzężoną lub z niepełnosprawnością intelektualną lub z chorobami psychicznymi, czy też z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi;- 80 osób w ramach dziennego domu pomocy, w szczególności młodzi dorośli z zaburzeniami, chorobami psychicznymi i osoby, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność mogą potrzebować specjalistycznej opieki w zastępstwie za opiekunów faktycznych; - 80 osób w ramach usług asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnościami, w szczególności osoby z niepełnosprawnością sprzężoną i chorobą psychiczną;- 50 osób w wieku 45-80 lat w ramach klubu wsparcia społecznego, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami z tytułu choroby nowotworowej;- 50 opiekunów faktycznych, w szczególności kobiet.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Trzcianka / Centrum Usług Społecznych w Trzciance
ul. Władysława Broniewskiego 7,64-980 Trzcianka
od
31.12.2023
do
30.12.2026
Wsparcie będzie kierowane do mieszkańców województwa wielkopolskiego. Celem głównym projektu jest zaspokajanie potrzeb wspólnoty samorządowej w zakresie określonych usług społecznych oraz koordynacja tych usług na poziomie Gminy Trzcianka poprzez rozwój Centrum Usług Społecznych (CUS) w Trzciance.Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Trzcianka potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osób, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymaga opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego; w szczególności do osób:
- o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
- z niepełnosprawnością sprzężoną;
- z chorobami psychicznymi;
- z niepełnosprawnością intelektualną;
- z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi
- korzystających z programu FE PŻ;
- zamieszkujących samotnie;- w kryzysie bezdomności, dotkniętych wykluczeniem z dostępu do mieszkań lub zagrożonych bezdomnością (w zakresie wsparcia mieszkaniowego);
- migrantów;
- dzieci wychowujących się poza rodziną biologiczną;
- oraz ich otoczenia. Należy również podkreślić, iż jest on skierowany również do osób, które dotychczas korzystały z oferty usług realizowanych przez CUS. Projektem objętych zostanie minimum 400 beneficjentów zrekrutowanych przez realizatora projektu przed oraz w trakcie jego trwania. W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące usługi:
- społeczne (psycholog, coaching, mediacje, opiekuńcze, edukacyjne i prawne, doradztwo zawodowe i edukacyjne);
- hospicyjne;
- Dom Dziennej Opieki;
- Klub Seniora;
- psycholog dziecięcy;
- fizjoterapia;
- mobilne usługi pielęgnacyjne (np. fryzjer, kosmetyczka);
- dietetyk;
- taksówka;
- usługi sezonowe - "złota rączka" (np. drobne prace domowe);
- mieszkanie treningowe (trening samodzielności, w ramach zadania zostanie zrealizowany remont i doposażenie mieszkania).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Centrum Usług Społecznych w Kramsku
ul. Kurpińskiego 6,
62-511 Kramsk
od
31.12.2023
do
31.12.2026
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych dla 230 mieszkańców gminy Kramsk poprzez wsparcie rozwoju CUS i realizację dedykowanych usług świadczonych w społeczności lokalnej (usługi wspierania rodziny, opiekuńcze, zdrowotne – promocji i ochrony zdrowia) oraz wsparcie na rzecz zespołu CUS w okresie od 31.12.2023 r. do 31.12.2026 r. Zadania, działania, które będą realizowane w ramach Projektu:
Usługi Wspierania Rodziny:
– Wsparcie psychologa i psychoterapeuty w CUS oraz mobilnie,
– Asystent rodziny,
Usługi Pomocy Społecznej (opiekuńcze) – poza Ustawą o pomocy społecznej:
– Środowiskowe usługi fizjoterapii i rehabilitacji,
– Usługi towarzyszenia seniorom i osobom niesamodzielnym ograniczające, poczucie samotności i izolacji w środowisku zamieszkania,
– Środowiskowe usługi sanitarne.
Usługi Zdrowotne (promocji i ochrony zdrowia):
– Profilaktyka i terapia uzależnień i współuzależnień wraz z grupą wsparcia dla ofiar przemocy i osób współuzależnionych,
– Usługi wsparcia dla opiekunów osób niesamodzielnych i osób o ograniczonej samodzielności:
– neurologopeda,
– psycholog,
– rehabilitant,
– asystent osoby niepełnosprawnej.
Grupą docelową projektu jest 230 osób w wieku 0-100 lat potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu tj. osób, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia z związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, zamieszkałych na terenie gminy Kramsk, w tym w szczególności:
- osoby z niepełnosprawnościami (w stopniu znacznym lub umiarkowanym, OzN sprzężoną, intelektualną); osoby zamieszkujące samotnie;
- osoby z chorobami psychicznymi;
- osoby korzystające z FEPŻ;
- osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi zgodnie z ICD10;
- otoczenie w/w.
Dzięki realizacji projektu możliwy będzie rozwój Centrum Usług Społecznych w zakresie równego i szybkiego dostępu do zintegrowanych usług społecznych odpowiadających na potrzeby społeczności lokalnej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi
ul. Wczasowa 8a
62-040 Puszczykowo
od
01.12.2023
do
01.01.2026
Projekt realizowany na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (woj. wielkopolskie) w partnerstwie Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi oraz PCRP Trzcianka. Działania projektu adresowane będą do 66 osób z niepełnosprawnościami (OzN) (50%K, 50%M), które zamieszkują na terenie ww. powiatu, wymagających opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Usługi społeczne w ramach projektu:
1) zaangażowanie 3 osób (3 etaty) na stanowiskach asystentów osobistych OzN;
2) zaangażowanie specjalistów m.in. rehabilitacji fizycznej (2700h w projekcie) oraz wsparcia psychicznego, pedagogicznego, terapeutycznego (łącznie 2125 h w projekcie) czy wsparcia pielęgnacyjnego łącznie 260h w projekcie);
3) zakup sprzętu wspomagającego (zwiększającego samodzielność OzN) i sprzętu pielęgnacyjnego (niezbędnego do opieki nad OzN);
4) zapewnienie transportu indywidualnego dla uczestników projektu do placówek leczniczych lub rehabilitacyjnych.
Ww. działania tworzą kompleksowy zestaw usług społecznych, którego wdrożenie przyczyni się do realizacji celu głównego projektu. Celem gł. projektu jest zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społ. dla 66 OzN (33K, 33M) wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Wskazany cel główny zrealizowany zostanie m.in. dzięki wzrostowi liczby miejsc świadczenia usług asystenckich i opiekuńczych w lokalnej społeczności.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
W Wyszukiwarce są zaprezentowane ogólne informacje, a szczegóły są dostępne
w
dokumentach programowych.