Gmina Miejska Słupca
Ul. Pułaskiego 21
62-400 Słupca
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Celem projektu jest poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie Gminy Miejskiej Słupca: w Przedszkolu nr 1 im. z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy, w Przedszkolu nr 4 „Jarzębinka w Słupcy i w Przedszkolu nr 2 „Miś” w Słupcy, w terminie od 01.09.2024 r. do 31.08.2027 r. poprzez organizację zajęć dodatkowych w przedszkolach i zajęć edukacyjnych poza przedszkolnych dla dzieci,podnoszenie kompetencji kadr poprzez organizację szkoleń i studiów podyplomowych, a także wyposażenie placówek objętych wsparciem w odpowiednie sprzęty i pomoce naukowe dla nauczycieli oraz materiały dydaktyczne dla dzieci. Wsparcie kierowane jest do 316 (156K) dzieci w wieku przedszkolnym, w tym 111 (50K) dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz 7 (5K) OzN; 27 (27K) nauczycieli w Gminie Miejskiej Słupca.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Przedszkole Niepubliczne „Chatka Misia Uszatka” Weronika Hedrych-Ignaszak
ul. Witkowska 6,
62-300 Września
od
01.07.2024
do
31.08.2026
Głównym celem projektu jest wzrost dostępu do wysokiej jakości usług edukacyjnych, poprzez realizację zajęć dodatkowych dla dzieci, w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, działania edukacyjne dla pracowników placówki, działania edukacyjne dla rodziców/opiekunów (r/o) dzieci oraz doposażenie placówki w elementy potrzebne do prowadzenia zajęć w okresie 01.07.2024-31.08.2026 r.Grupę docelową stanowi: 115 dzieci w wieku 2,5-6 lat, w tym 2 dzieci o potrzebie kształcenia specjalnego, 115 r/o dzieci, 13 pracowników zatrudnionych w placówce i placówka przedszkolna objęta wsparciem, położona przy ul Witkowska 6 we Wrześni (województwo wielkopolskie).Zadania projektowe dotyczą:-realizacja zajęć wspierających ogólny rozwój psychofizyczny dzieci, wczesne diagnozowanie deficytów rozwojowych i potencjałów, zajęć specjalistycznych, rozwijających kompetencje kluczowe oraz z zakresu preorientacji zawodowej, zajęć kształtujących świadomość ekologiczną, uwrażliwiającą na zmiany klimatu i potrzeby zielonej gospodarki, upowszechniające wśród dzieci postawy prozdrowotne,-realizacja zajęć dla r/o dzieci z zakresu wychowania dzieci w wieku przedszkolnym,-podniesienie kompetencji i umiejętności pracowników placówki, poprzez szkolenia, kursy i studia podyplomowe,-doposażenia placówki w pomoce dydaktyczne, sprzęt, zabawki, materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Ostrów Wielkopolski
ul. Gimnazjalna 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
od
01.07.2024
do
30.06.2026
Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej w 10 Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego (OWP) działających na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski. Cel realizowany będzie poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej (o zajęcia dodatkowe, warsztaty i wyjazdy edukacyjne) dla 617 dzieci, w tym 93 ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz 4 z niepełnosprawnościami, jak również poprzez zakup niezbędnego wyposażenia i pomocy edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji i kwalifikacji u 35 nauczycieli. Cel projektu wynika z diagnozy przeprowadzonej we wszystkich 10 OWP i zatwierdzonej przez organ prowadzący. Stworzenie bogatej i różnorodnej oferty zajęć dodatkowych oraz dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych na etapie edukacji przedszkolnej w przyszłości zapewni wyrównanie szans edukacyjnych wśród dzieci przedszkolnych oraz zapewni im lepsze wyniki edukacyjne w kolejnych etapach kształcenia. Działania realizowane w ramach projektu, na każdym jego etapie, będą zgodne z Wytycznymi dotyczącymi zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027, z zachowaniem równości szans i niedyskryminacji, zasady równości kobiet i mężczyzn. Zapewniona zostanie dostępność dla osób z niepełnosprawnościami i osób ze szczególnymi potrzebami.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Połajewo
ul. Obornicka 6a,
64-710 Połajewo
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Celem głównym projektu jest poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu „Baśniowa Kraina” w Połajewie poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej w postaci zajęć grupowych, indywidualnych i realizowanych poza OWP dla104 dzieci w wieku przedszkolnym, w tym 60 dzieci ze specjalnymi potrzebami, w tym 2 z OzN, zakup wyposażenia/pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz rozwijanie kompetencji/kwalifikacji wśród 10 nauczycieli w terminie 01.09.24-31.08.27r.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Katarzyna Michalak. Firma Handlowo-Usługowa "FART"
os. Żeromskiego 2
62-613 Osiek Mały
od
01.04.2024
do
30.09.2026
Przedmiotem projektu realizowanego przez Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi "Kraina Mikiego" w Osieku Małym jest utworzenie i utrzymanie 18 nowych miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci 3-letnich w tym 2 z niepełnosprawnościami zamieszkałych na terenie Gminy Osiek Mały w powiecie kolskim w Wielkopolsce. Grupa ta pobierać będzie edukację przedszkolną w nowym oddziale integracyjnym. Na ten cel zostanie dostosowana i wyposażona nowa sala edukacyjna, aneks kuchenny, szatnia, toalety. pomieszczenie techniczne. W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci. Będą to: rytmika, zajęcia z kodowania, sensoplastyka, karate, zajęcia techniczno-plastyczne. Zajęciami tymi objęte zostaną zarówno dzieci z nowoutworzonego oddziału przedszkolnego jak również dzieci z pozostałych grup. W projekcie uwzględniono również dodatkowe zajęcia realizowane w celu wyrównania stwierdzonych deficytów u dzieci. Będą to: TUS, logopedia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, Biofeedback, terapia ręki, dogoterapia, alpakoterapia, zajęcia SI. Zajęciami terapeutycznymi objęte zostaną zarówno dzieci z nowoutworzonego oddziału przedszkolnego jak również dzieci z pozostałych grup. Podniesione zostaną kompetencje i kwalifikacje kadry przedszkola - 6 nauczycielek wychowania przedszkolnego. Podjęte zostaną przez nauczycieli studia podyplomowe oraz kursy umożliwiające prowadzenie przez nich w przedszkolu zajęć dodatkowych i form terapeutycznych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Osieczna,
ul. Powstańców Wielkopolskich 6,
64 – 113 Osieczna
od
01.09.2024
do
31.08.2026
Projekt realizujemy, w celu poprawy jakość edukacji przedszkolnej w czterech ośrodka wychowania przedszkolnego w Gminie, tj.- w Przedszkolu Samorządowym w Świerczynie- w Przedszkolu Samorządowym Akademia Pana Kleksa w Osiecznej- w Przedszkolu Samorządowym w Drzeczkowie- w Przedszkolu Samorządowym w Kąkolewie. W projekcie planujemy: 1) organizację zajęć dodatkowych oraz wycieczek edukacyjnych dla uczniów2) zakup doposażenia i pomocy dydaktycznych dla ośrodków wychowania przedszkolnego, które zostanie wykorzystane do prowadzenia zajęć dodatkowych3) organizację wsparcia dla nauczycieli w formie szkoleń, kursów i studiów podyplomowych Grupą docelową projektu będzie 324 dzieci, w tym 8 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz 18 nauczycieli. Głównym celem projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej w czterech OWP na terenie Gminy Osieczna poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia edukacyjne, społeczno-emocjonalne, ruchowe, wyjazdy edukacyjne, zakup pomocy dydaktycznych, wyposażenie jednego z OWP w szyny najazdowe dla niepełnosprawnej uczestniczki (Drzeczkowo) oraz poprzez rozwój kompetencji/kwalifikacji nauczycieli. Efektem projektu będzie: - uzyskanie lub rozszerzenie umiejętności przez 324 uczniów objętych wsparciem- uzyskanie kwalifikacji/kompetencji przez 18 przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina i Miasto Tuliszków
Plac Powstańców Styczniowych 18
62-740 Tuliszków
od
30.09.2024
do
30.09.2026
Celem projektu jest zwiększenie dostępu dzieci z terenu Gminy Tuliszków, do edukacji przedszkolnej, w tym do specjalistycznych form wsparcia na etapie wczesnej edukacji poprzez utworzenie 97 nowych miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3- 6 lat, w tym 4 dzieci z niepełnosprawności, doposażenie OP i wyposażenie OWP oraz dostosowanie pomieszczeń w OWP. Wsparcie dzieci polegać będzie na prowadzeniu zaj. specjalist. Zajęcia prowadzone w zależności od zdiagnozowanych potrzeb u dzieci z niepełnosprawnościami. Zatrudnienie psychologa, pedagoga specjalnego, logopedy i pedagoga prowadzącego zajęcia rewalidacyjne. Pozostałe zajęcia wspierające dodatkowe dla dzieci uczestniczących w projekcie: zaj. sportowe, rytmika, zooterapia, robotyka, kulinarne, przyrodnicze. Zatrudnienie specjalistów rytmiki, zooterpii, robotyki, zaj. kulinarnych, przyrodniczych. Dostosowane zostaną pomieszczenia sanitarne, socjalne i 9 OP do potrzeb uczestników ( w tym dzieci niepełnospr.), zakupione zostaną pom. dydaktyczne i wyposażenie do 9 nowych OP oraz pomoce dydakt. do prowadzenia zajęć dodatk. Wsparciem objęci zostaną zatrudnieni nauczyciele wych. przedszk. oraz nauczyciel wspierający proces kształcenia w OP integracyjnym (łącznie 10 nauczycieli dypl. , 10 K), którzy w ramach projektu nabędą kompetencje i kwalifikacje zawodowe w kierunku Surdopedagogiki oraz Integracji Sensorycznej oraz na kursie kwalifikacyjnym z zakresu oligofrenopedagogiki, autyzmu oraz zespołu Aspergera.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Kramsk,
ul. Chopina 12,
62-511 Kramsk
Realizatorem przedsięwzięcia jest Przedszkole Gminne w Kramsku ul. Konińska 18, 62-511 Kramsk
od
01.06.2024
do
31.08.2026
Projekt zakłada zwiększenie dostępności do dobrej jakości edukacji przedszkolnej dla 79-ciorga3,4 i 5 latków z Gminy Kramsk w tym 2 os. z niepełnosprawnością, poprzez utworzenie 4 nowych oddziałów w gminnym przedszkolu. Projekt ma celu wyrównywanie zdiagnozowanych deficytów poprzez dodatkowe zajęcia i rozwijanie kompetencji kadry, doposażenie placówki wniezbędny sprzęt i wyposażenie .W ramach projektu planowane są zajęcia dodatkowe z edukacji matematycznej i zajęcia taneczno-muzyczne, a także zajęcia specjalistyczne z integracji sensorycznej. Ponadto projekt zakłada doskonalenie kadry pedagogicznej poprzez udział w studiach podyplomowych oraz kursów nadających kwalifikacje. W ramach projektu zostaną wyposażone :- 4 sale w meble i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z dziećmi w godz. 6.30-17.00. Trzy sale będą mieściły po18 dzieci, jedna sala do 25 dzieci.- Salę widowiskowa do prowadzenia zaj. dodatkowych taneczno-muzycznych w meble i sprzęt edukacyjny- gabinet do zajęć z integracji sensorycznej w niezbędny sprzęt specjalistyczny, pomoce do terapii motoryki małej i dużej oraz zmysłów. Projekt zakłada korzystnie z materiałów znajdujących się na platformie edukacyjnej ZPE co pozwoli nauczycielom: monitorować postęp edukacyjny każdego dziecka, sprawnie współpracować z rodzicami dzieci, korzystać z bardzo bogatych, innowacyjnych zasobów eduk.np. filmy, książki elektroniczne, pomoce dyd., stworzyć dla każdego dziecka Indywidualną ścieżkę edukacyjną, śledzić osiągnięcia dzieci, tworzyć raporty z oceną postępu edukacyjnego dzieci.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Golina,
ul. Nowa 1,
62-590 Golina
od
01.07.2024
do
30.06.2027
Głównym celem proj. jest wspieranie poprawy jakości edukacji w ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP): Przedszkolu Baśniowy Dworek oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej (SP) w Golinie, SP w Kawnicach, SP w Przyjmie oraz SP w Radolinie poprzez organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć ind. i gr. wspierających w zakresie wyrównywania i rozwijania szans 257 dzieci (113K,144M), doskonalenie i rozwijanie kompetencji 19 n-li (19K) z terenu G. Golina (woj. wlkp.) oraz zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych w terminie od 01.07.24-30.06.27.GRUPA DOCELOWA: 257 dzieci w wieku przedszkolnym (113K), z czego:-Baśniowy Dworek 80(40K)-SP Golina 50(23K)-SP Kawnice 80(34K)-SP Przyjma 30(9K)-SP Radolina 17(7K) 19 nauczycieli(N)-Baśniowy Dworek 5K-SP Golina 5K-SP Kawnice 4K-SP Przyjma 2K-SP Radolina 3K 5 OWP
Zadania
1.Poprawa jakości edukacji w Przedszkolu Baśniowy Dworek – realizacja zaj. indywidualnych, gr., warsztatów, wyjazdów edu. oraz doskonalenia zawodowego kadr
2.Poprawa jakości edukacji w SP w Golinie – realizacja zajęć gr., warsztatów, wyjazdów edu.oraz doskonalenia zawodowego kadr
3.Poprawa jakości edukacji w SP w Kawnicach – realizacja zajęć gr., warsztatów, wyjazdów edu. oraz doskonalenia zaw. kadr
4.Poprawa jakości edukacji w SP w Przyjmie – realizacja zajęć gr., warsztatów, wyjazdów edu. oraz doskonalenia zaw. kadr
5.Poprawa jakości edukacji w SP w Radolinie – realizacja zajęć indywidualnych, gr., warsztatów, wyjazdów edu. oraz doskonalenia zawodowego kadr
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miasto Poznań
ul. Plac Kolegiacki 17
61-841 Poznań
od
01.07.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej w okresie 01.07.2024-30.06.2027 dla 215 dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 112 i Przedszkola nr 41 w Poznaniu, poprzez poszerzenie oferty przedszkolnej o dodatkowe zajęcia terapeutyczno-edukacyjne, realizację studiów podyplomowych i kursów dla nauczycieli/ek wychowania przedszkolnego, zakup doposażenia oraz dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb os. z niepełnosprawnościami.Projekt skierowany do 215 dzieci oraz 18 nauczycieli wychowania przedszkolnego z Przedszkola nr 112 i Przedszkola nr 41 w Poznaniu, w tym 4 dzieci z niepełnosprawnościami (OzN).W ramach projektu zostaną zrealizowane działania, mające na celu:*poprawę jakości kształcenia*integrację dzieci o różnych potrzebach,*wyrównanie szans edukacyjnych dzieci, poprzez poszerzenie oferty zajęć dodatkowych m.in. z rytmiki, bajkoterapii, arteterapii, przyrodniczych, kodowania, SI, j. angielskiego, kinezyterapii oraz logopedii,*uzyskanie kwalifikacji 10 nauczycieli poprzez studia podypl. w zakresie Pedagogiki specjalnej oraz kompetencji 18 nauczycieli poprzez szkolenia z bajkoterapii, terapii ręki, arteterapii i logorytmiki,*podniesienie jakości nauczania poprzez doposażenie sal przedszkolnych w sprzęty i pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia dodatkowych zajęć edukacyjno-terapuetycznych,*zwiększenie dostępności, jakości i efektywności nauczania dla dzieci z SPE, w tym dzieci z niepełnosprawnościami.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Krzymów
Ul. Kościelna 2
62-513 Krzymów
od
01.08.2024
do
31.07.2027
Głównym celem projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjnej w postaci zajęć grupowych, indywidualnych i realizowanych poza OWP dla 242 dzieci, w tym 2OzN i 54 SPE w terminie 01.08.2024-31.07.2027r. w Oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, Oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, Oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotnii Oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Szczepidle oraz zakup sprzętów i doposażenia dla wymienionych w celu OWP. Wsparcie skierowane jest do 242 dzieci w tym 2 OzN oraz 54 dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych: OWP Krzymów 61 dzieci, OWP w Brzeźno 92 dzieci, OWP Paprotnia 55 dzieci, OWP Szczepidło 34 dzieci oraz 31 nauczycieli w tym 2 OzN: OWP Krzymów 7, OWP Brzeźno 7, OWP Paprotnia 10, OWP Szczepidło 7.Zdefiniowany cel proj. wynika z przeprowadzonej przez Wcę diagnozy potrzeb, czego odp. stanowią zaplanowane zad.:
ZAD 1: Poprawa jakości edukacji w Oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie
ZAD 2: Poprawa jakości edukacji w Oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie
ZAD 3: Poprawa jakości edukacji w Oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni
ZAD 4: Poprawa jakości edukacji w Oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Szczepidle.
Powyższe zadania będą dot. realizacji zajęć dodatkowych, wyjazdów edukacyjnych, zakupu niezbędnych pomocy dydaktycznych do realizowanych zajęć oraz organizacji studiów podyplomowych, szkoleń i kursów dla kadry OWP w celu podniesienia ich kompetencji i kwalifikacji.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "TĘCZOWA CHATKA" JUSTYNA JASTRZĘBSKA
ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 1
62-300 Września
od
01.06.2024
do
31.08.2026
Głównym celem projektu jest wzrost dostępu do wysokiej jakości usług edukacyjnych w placówkach przedszkolnych poprzez realizację zajęć dodatkowych dla 371 dzieci, w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, działania edukacyjne dla 19 osób kadry przedszkolnej oraz wyposażenie 3 placówek w elementy potrzebne do prowadzenia zajęć w okresie 01.06.2024-31.08.2026 r.Grupy docelowe projektu:1. 3 Przedszkola Niepubliczne „Tęczowa Chatka” objęte wsparciem i znajdujące się we Wrześni na terenie województwa wielkopolskiego (PRZEDSZKOLE I (P I)/ ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 1, PRZEDSZKOLE II (P II)/ ul. Szkolna 12, PRZEDSZKOLE III (P III)/ ul. Azaliowa 1);2. 371 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, w tym 8 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (P I- 192, P II - 75, P III - 104);3. 19 osób zatrudnionych w 3 placówkach (P I- 13, P II - 3, P III - 3).Zadania projektowe:- realizacja zajęć dodatkowych, które służą rozwojowi szerokiego zestawu umiejętności i kompetencji dzieci i zwiększają ich szanse edukacyjne;- podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry 3 placówek, w tym również w zakresie pedagogiki specjalnej poprzez szkolenia i studia podyplomowe;- doposażenia 3 placówek w pomoce dydaktyczne, wyposażenie i urządzenia terapeutyczne, sprzęty, sensoryczny plac zabaw oraz zabawki i materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Trzcinica,
ul. Jana Pawła II 47,
63-620 Trzcinica
od
01.07.2024
do
30.06.2026
Głównym celem projektu jest wspieranie równego dostępu i rozwijanie dobrej jakości edukacji przedszkolnej, a także rozwijanie kompetencji kadr w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach oraz Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy. Projekt realizowany będzie aby podnieść jakość kształcenia na terenie Gminy Trzcinica – w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach oraz Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy. W projekcie zaplanowano:
1) organizację zajęć dodatkowych oraz wycieczek edukacyjnych dla uczniów
2) zakup doposażenia i pomocy dydaktycznych dla ośrodków wychowania przedszkolnego, które zostanie wykorzystane do prowadzenia zajęć dodatkowych
3) organizację wsparcia dla nauczycieli w formie szkoleń, kursów i studiów podyplomowych.
Z projektu korzystać będzie 175 dzieci, w tym 50 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz 9 nauczycieli. Efektem projektu będzie:
- uzyskanie umiejętności przez 175 osób
- uzyskanie kwalifikacji przez 9 przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Kołaczkowo
od
01.08.2024
do
30.06.2027
Cel projektu (P) to poprawa jakości edukacji w ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP): w Przedszkolu Jarzębinka w Kołaczkowie, oddziałach przedszkolnych (OP) w Szkole Podstawowej (SP) w Kołaczkowie, SP w Bieganowie, SP w Grabowie Królewskim, Sokolnikach oraz nowym Przedszkolu Leśny Zakątek w Sokolnikach, zlokalizowanych na terenie Gminy Kołaczkowo (woj. Wlkp.) i objęcie wsparciem 168 dzieci (71K) w tym: 6 ze specjalnymi potrzebami (6K), w tym 2 OzN oraz 11 nauczycieli (11K) poprzez utworzenie 38 nowych miejsc w Przedszkolu „Leśny Zakątek” w terminie 01.01.2025- 31.08.2025 r., bieżące funkcjonowanie tych miejsc w terminie 01.09.2025-30.06.2027, organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć indywidualnych i grupowych wspierających w zakresie wyrównywania i rozwijania szans (w Przedszkolu Jarzębinka, SP w Kołaczkowie, SP w Bieganowie, SP w Grabowie Królewskim w terminie 01.08.2024-30.06.2027, a w Przedszkolu „Leśny Zakątek” oraz SP w Sokolnikach w terminie 01.08.2025-30.06.2027) 168 dzieci (71K, 97M) zakup wyposażenia, budowę placu zabaw oraz rozwijanie kompetencji 11 nauczycieli (11K) z terenu GK ( szkolenie i studia podyplomowe).
Gmina Rzgów
od
03.06.2024
do
31.08.2026
"EDUKACJA PRZEDSZKOLNA JAK Z BAJKI W GMINIE RZGÓW" jest projektem, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności i poprawa jakości edukacji przedszkolnej na terenie gminy Rzgów w okresie 03 VI 2024- 31 VIII 2026 (27 miesięcy) poprzez (cel osiągnięty do końca VIII 2026):1. Podniesienie potencjału edukacyjnego 4 OWP poprzez wzmocnienie ich zaplecza sprzętowego/dydaktycznego do prowadzenia zajęć specjalistycznych oraz zwiększenie dostępności 1 OWP w Grabienicach do korzystania z usług wychowania przedszkolnego dzięki zniwelowaniu barier architektonicznych placówki(prace remontowo - adaptacyjne);2. Wzrost kompetencji 12 przedstawicieli kadry dydaktycznej poprzez realizację 7 kursów doskonalących, głównie w obszarze pedagogiki specjalnej w celu rozszerzenia oferty placówek o specjalistyczne zajęcia (m.in. TUS, integracja sensoryczna)3. Wzrost szans edukacyjnych 200 dzieci w wieku przedszkolnym dzięki realizacji zajęć niwelujących zdiagnozowane deficyty/problemy, wpływających na ich rozwój psychoruchowy o charakterze kompensacyjnym. GR.DOCELOWA:- 4 placówki (1 przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie, 3 Szkoły Podstawowe posiadające oddziały przedszkolne)- 200 dzieci, w tym 90 dzieci ze SPE,- 12 nauczycieli z ww. 4 placówek. ZADANIA:
Zad. 1: DOSTOSOWANIE ISTNIEJĄCYCH MIEJSC WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DO POTRZEB DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI [VI- VIII2024]
Zad. 2: ZAKUP WYPOSAŻENIA DO PROWADZENIA ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH DLA PRZEDSZKOLAKÓW POD KĄTEM NIWELOWANIAZDIAGNOZOWANYCH DEFICYTÓW/PROBLEMÓW [VI - VIII 2024]
Zad. 3: KURSY/SZKOLENIA DOSKONALĄCE DLA NAUCZYCIELI 4 PLACÓWEK WZAKRESIE ROZPOZNAWANIA I NIWELOWANIA DEFICYTÓW/PROBLEMÓW U PODOPIECZNYCH [VII - XII 2024]
Zad. 4: ZWIĘKSZENIE DOSTĘPNOŚCI DO EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ: oferowanie zajęć dodatkowych, zajęć kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci [IX 2024-VIII 2026]
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Książ Wielkopolski
ul. Stacha wichury 11a
63-130 Książ Wielkopolski
od
01.07.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest zwiększenie dostępności i poprawa edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Książ Wlkp. Projekt obejmuje utworzenie 5 dodatkowych miejsc przedszkolnych, w jednej z gminnych szkół podstawowych oraz wzrost szans edukacyjnych dzieci 259 dzieci objętych w wieku przedszkolnym poprzez realizacji zajęć dodatkowych tj. integracja sensoryczna, gimnastyka paluszkowa, arteterapia, zajęcia wspierające rozwój psycho-ruchowy, zajęcia ekologiczne. Zajęcia prowadzone będą z dziećmi z oddziałów edukacyjnych w czterech placówkach edukacyjnych dla których organem prowadzącym jest Gmina Książ Wlkp. w okresie od 01.09.2024-30.06.2027r. Ponadto w ramach projektu planowane jest doposażenie placówek edukacyjnych w meble szkolne, pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć dodatkowych oraz zabawki. Przy szkole, w której utworzone zostaną dodatkowe miejsce przedszkolne planowane jest doposażenie placu zabaw dostosowany do wieku i możliwości najmłodszych. W ramach projektu planuje się także wzrost kompetencji 14 nauczycieli zatrudnionych w gminnych placówkach poprzez udział w szkoleniach doskonalących podnoszących ich umiejętności.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
AKADEMIA UŚMIECHU Sylwia Kwaśniewska
Ul. Chwaliszewska 10,
63-430 Odolanów
od
01.07.2024
do
31.08.2026
Nasz projekt o tytule " Niepubliczne Przedszkole AKADEMIA UŚMIECHU w Odolanowie szansą na lepszy rozwój" ma na celu zwiększenie ilości miejsc przedszkolnych oraz poszerzenie oferty edukacyjnej dla dzieci jak również dostosowanie sali terapeutycznej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami tak aby jak najlepiej wspomóc rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Wsparciem objęta będzie grupa przedszkolna 3-6 latków . Projekt zakłada między innymi zakup niezbędnego wyposażenia, pomocy dydaktycznych, pomocy do zajęć specjalistycznych oraz podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez realizację dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje kluczowe dzieci, zajęć dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, szkolenia dla nauczycieli i rodziców oraz wycieczki i warsztaty dla dzieci stymulujące i wzmacniające rozwój oraz umożliwiające poznawanie przyrody, kultury i ojczyzny.
Gmina Okonek
ul. Niepodległości 53
64-965 Okonek
od
01.08.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Okonek poprzez rozwijanie Przedszkola w Lotyniu, jako miejsca rozwoju dziecka z jego indywidualnymi potrzebami. Projekt zakłada objęcie wsparciem 50 dzieci, w formie realizacji zajęć służących wyrównaniu szans edukacyjnych i niwelowaniu deficytów rozwojowych. W ramach projektu przewidziano również doposażenie w materiały dydaktyczne, zabawki i sprzęty niezbędne do prowadzenia zajęć oraz podniesienie kwalifikacji u 8 nauczycieli. Realizacja projektu będzie skutkowała kompleksowym i trwałym podniesieniem jakości świadczonych usług w przedszkolu. Zdobyte przez nauczycieli kompetencje przełożą się na jakość realizowanych zajęć w przedszkolu i zastosowanie nowoczesnych metod pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Dzieci zostaną objęte wsparciem w zakresie pomocy pedagogicznej, logopedycznej oraz integracji sensorycznej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Komorniki
Ul. Stawna 1
62-052 Komorniki
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Placówki w których będzie real. proj: -Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach-Przedszkole Samorządowe Słoneczko w Rosnówku-Przedszkole Samorządowe Zielony Zakątek w Plewiskach-Przedszkole Samorządowe Wesoła Kraina w Wirach. Celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej w okresie 01.09.2024-31.08.2027 r. poprzez podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli pracujących w placówkach objętych wsparciem, rozszerzenie oferty ww. placówek o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci oraz doposażenie placówek. Projekt skierowany będzie do dzieci uczęszczających do ww. placówek, ich rodziców, jak również kadry pedagogicznej sprawującej opiekę nad dziećmi. W ramach projektu realizowane będą:1 Zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci2 Rozwijanie kompetencji kadr Przedszkoli. W ramach poz.1 zrealizowane zostaną zajęcia dodatkowe dla dzieci (w tym wycieczki) oraz zakupione zostanie wyposażenie placów zabaw oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Realizacja zajęć pozwoli na wielokierunkowy, kompleksowy rozwój dzieci i dostosowanie oferty Przedszkoli do zgłaszanych potrzeb. W ramach poz. 2 zakłada się uczestnictwo kadry danego przedszkola w kursach oraz szkoleniach podnoszących jej kompetencje w pracy z dziećmi (w szczeg. w odniesieniu do metodyki pracy z dziećmi, rozwoju kompetencji kluczowych, diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym etapie, pedagogiki małego dziecka).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miasto Luboń
Plac E. Bojanowskiego 2
62-030 Luboń
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Projekt realizowany będzie w 2 przedszkolach funkcjonujących na terenie Miasta Luboń:- Przedszkolu nr 1 w Luboniu- Przedszkole nr 5 "Weseli sportowcy" w Luboniu. Celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych 31 nauczycieli pracujących w placówkach objętych wsparciem (w ramach kursów i szkoleń), rozszerzenie oferty ww. placówek o wycieczki i dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne 350 dzieci oraz doposażenie ww. placówek. Projekt skierowany będzie do dzieci uczęszczających do ww. placówek, ich rodziców, jak również kadry pedagogicznej sprawującej opiekę nad dziećmi. Projektem objętych zostanie:
- Przedszkole nr 1 w Luboniu (200 dzieci (110 K, 90 M) i 19 nauczycieli (19 K i 0 M)
- Przedszkole nr 5 w Luboniu (150 dzieci (85 K, 65 M) i 12 nauczycieli (12 K i 0 M)
Projekt realizowany będzie w ramach 6 zadań:
1) Zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci z Przedszkola nr 5 w Luboniu
2) Rozwijanie kompetencji kadr Przedszkola nr 5 w Luboniu
3) Zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy dla dzieci z Przedszkola nr 5 w Luboniu
4) Zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci z Przedszkola nr 1 w Luboniu
5) Rozwijanie kompetencji kadr Przedszkola nr 1 w Luboniu
6) Zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Luboniu
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Lwówek
ul. Ratuszowa 2
64-310 Lwówek
od
01.08.2024
do
31.07.2026
Celem głównym projektu jest poprawa dostępu do wysokiej jakości eduk. przedszkolnej w 6 Przedszkolach z Gminy Lwówek, jako miejsc holistycznego rozwoju dzieci i zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, poprzez wsparcie oraz wszechstronny rozwój 255 dzieci dzięki zajęciom dodatkowym rozwijającym kompetencje i umiejętności, zajęciom kompensacyjnym, zajęciom wyrównującym szanse dzieci oraz podniesienie kompetencji 42 nauczycieli przedszkoli poprzez szkolenia i studia podyplomowe. GŁÓWNE DZIAŁANIA: realizacja zajęć dodatkowych dla dzieci przedszkolnych, realizacja szkoleń dla nauczycieli, zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy, dostosowanie Przedszkola w ZSPiP w Chmielinku do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością, doposażenie w sprzęt i pomoce Przedszkoli jako wsparcie uzupełniające do działań skierowanych do uczestników projektu. Efektem podjętej interwencji będzie wysoka jakość edukacji przedszkolnej poprzez wzrost umiejętności i kompetencji nauczycieli w zakresie tematyki zrealizowanych szkoleń min. z pedagogiki specjalnej i prowadzenia zajęć dla dzieci z różnymi potrzebami. Zdobyte kompetencje przez nauczycieli przełożą się na jakość realizowanych zajęć, zastosowanie nowoczesnych metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz z niepełnosprawnościami. Dzieci zostaną objęte wsparciem w zakresie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej, SI, a także zajęciami rozwijającymi kompetencje i umiejętności.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wyrzysk
Ul. Bydgoska 29
89 – 300 Wyrzysk
od
01.07.2024
do
31.08.2025
Projekt „Gmina Wyrzysk wspiera przedszkolaków” jest współfinansowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 – Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Celem głównym projektu jest: poprawa jakości kształcenia w 6 ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy Wyrzysk poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, realizację działań zmierzających do poszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek w okresie od 01.07.2024 do 31.08.2025. Grupę docelową stanowi: 333 dzieci (170 dziewczynek, 163 chłopców) oraz 26 nauczycieli/ek (26 kobiet). Cel realizowany będzie poprzez zadania: - - doposażenie OWP w pomoce dydaktyczne i sprzęty,
- szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe kadry OWP,
- zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dla dzieci,
- dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci,
- wyjazdy edukacyjne podnoszące umiejętności kluczowe dzieci.
Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność OzN.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Krzemieniewo
ul. Dworcowa 34
64-120 Krzemieniewo
od
01.07.2024
do
31.08.2026
Projekt zakłada objęcie przedszkolaków dodatkowymi zajęciami dostosowanymi do specjalnych potrzeb edukacyjnych, rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej oraz zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy a także dostosowanie jednego przedszkola do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.Celem projektu jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej skierowanej do 350 przedszkolaków (190 Dz., 160 Ch.) w tym 5 dz. ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (2Dz, 3Ch) z terenu gminy Krzemieniewo w okresie od 01.07.2024 r. do 31.08.2026 r. poprzez oferowanie zajęć dodatkowych, zajęć kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci, zakup pomocy dydaktycznych, dostosowanie 1 placówki dla potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnoz oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry pedagogicznej poprzez studia podyplomowe, szkolenia i kursy – 10 naucz. (10K).Projekt obejmuje realizację następujących działań:
- dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz utworzenie sali do relaksacji i zajęć sensorycznych
- rozwijanie kompetencji kadry pedagogicznej poprzez studia podyplomowe, kursy, szkolenia.
- zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków min. rytmika, gimnastyka artystyczna, język angielski, robotyka, zajęcia bajko-terapii, zajęcia integracji sensorycznej, logopedia, warcaby oraz organizacja wycieczek
- dostęp do specjalistów
– zajęcia z psychologiem
- zakup pomocy dydaktycznych – do prowadzenia zaplanowanych zajęć.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina i Miasto Jastrowie
Ul. Gdańska 79
64 – 915 Jastrowie
od
01.07.2024
do
31.08.2025
Projekt „Jastrowie wspiera przedszkolaków” jest współfinansowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 – Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Celem główny projektu jest: poprawa jakości kształcenia w 3 ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy i Miasta Jastrowie poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, modernizacja pomieszczeń do zajęć, realizację działań zmierzających do poszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych przez nauczycieli w okresie od 01.07.2024 do 31.08.2025. Grupę docelową stanowi: 257 dzieci (133 dziewczynek, 124 chłopców) dzieci oraz 25 nauczycieli/ek (23 kobiety, 2 mężczyzn). Cel realizowany będzie poprzez zadania:
- doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i sprzęty oraz dostosowanie pomieszczeń,
- szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe kadry ośrodka wychowania przedszkolnego,
- zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dla dzieci,
- dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci,
- wyjazdy edukacyjne podnoszące umiejętności kluczowe dzieci. Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność OzN.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Ostroróg/Przedszkole "Miś Uszatek" w Ostrorogu
ul. Wroniecka
od
01.07.2024
do
31.08.2026
Gmina Ostroróg przystąpiła do projektu w ramach Działania 6.7 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski+. Celem głównym jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej dla dzieci z gminy Ostroróg w okresie od 1 lipca 2024 do 31 sierpnia 2026, poprzez:
- utworzenie 6 nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wraz z ich bieżącym funkcjonowaniem,
- dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego w budynku przy ul. Wronieckiej 12 w Ostrorogu oraz w oddziale w Bininie do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością,
- rozszerzenie oferty przedszkola o zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci wraz z zakupem niezbędnego sprzętu, pomocy i materiałów dydaktycznych do realizacji zajęć,
-rozwijanie kompetencji i kwalifikacji kadry.
Grupą docelową są dzieci realizujące wychowanie przedszkolne w okresie trwania projektu, przedszkole w gminie pn. Miś Uszatek w Ostrorogu.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
GMINA BLIZANÓW
BLIZANÓW DRUGI 52
62-814 BLIZANÓW DRUGI
od
01.08.2024
do
31.07.2027
Niniejszy projekt realizowany będzie w okresie 01.08.2024-31.07.2027 w 3 przedszkolach funkcjonujących na terenie Gminy Blizanów, w Jankowie, Blizanowie i Piotrowie. Celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej w Gminie Blizanów w okresie 01.08.2024-.31.07.2024 r. poprzez podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli pracujących w placówkach objętych wsparciem, rozszerzenie oferty ww. placówek o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci, zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy dzieci oraz doposażenie ww. placówek. Projekt skierowany będzie do dzieci uczęszczających do ww. placówek, ich rodziców, jak również kadry pedagogicznej sprawującej opiekę nad dziećmi.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wierzbinek
pl. Powstańców Styczniowych 110,
62-619 Sadlno
od
01.09.2024
do
31.01.2027
Projekt realizowany będzie w Gminnym Przedszkolu w Wierzbinku "Żabka" w ramach 2 zadań:1) Uruchomienie i utrzymanie 25 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Gminnym Przedszkolu w Wierzbinku "Żabka" - zadanie realizowane w okresie 01.09.2024-31.01.2027. W ramach zadania poniesione zostaną koszty wynagrodzeń nauczycieli i personelu zatrudnionego w OWP do obsługi nowego oddziału przedszkolnego (zajęcia realizowane będą w okresie 01.02.2025-31.01.2027), a także koszty zakupu mebli i niezbędnego wyposażenia dla oddziału (wyposażenie sali, kuchni i łazienki, sprzęt TIK, zabawki, pomoce dydaktyczne, wyprawka dla dzieci). Nowe miejsca wychowania przedszkolnego utworzone zostaną dla dzieci 3- i 4-letnich z terenu Gminy Wierzbinek.2) Zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci z Gminnego Przedszkola w Wierzbinku "Żabka" - zadanie realizowane w okresie 01.02.2025-31.01.2027. W ramach zadania poniesione zostaną koszty wynagrodzeń nauczycieli prowadzących zajęcia rytmiczno-ruchowe (dla nowej grupy), zajęcia gimnastyki korekcyjnej (dla nowej grupy), zajęcia z logorytmiki (dla wszystkich grup). Realizacja ww. zajęć pozwoli na wielokierunkowy, kompleksowy rozwój dzieci i pozwoli na dostosowanie oferty Przedszkola do potrzeb zgłaszanych przez rodziców.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Łobżenica
Ul. Sikorskiego 7
89 – 310 Łobżenica
od
01.07.2024
do
31.12.2025
Projekt „Gmina Łobżenica stawia na przedszkolaków” jest współfinansowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 – Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Celem głównym projektu jest: poprawa jakości kształcenia w 5 ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy Łobżenica poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, realizację działań zmierzających do poszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek w okresie od 01.07.2024 do 31.12.2025. Grupę docelową stanowi: 184 dzieci (95 dziewczynek, 89 chłopców) oraz 25 nauczycieli/ek (20 kobiet, 5 mężczyzn). Cel realizowany będzie poprzez zadania:
- doposażenie OWP w pomoce dydaktyczne i sprzęty,
- szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe kadry OWP,
- zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dla dzieci,
- dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci,
- wyjazdy edukacyjne podnoszące umiejętności kluczowe dzieci.
Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność OzN.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie Edukacyjne Nieskończoność
Sarbice 4
62-731 Przykona
od
01.07.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest zwiększenie dostępności do dobrej jakości edukacji przedszkolnej na ob. wiejskim gmin: Przykona, Dobra, Brudzew, Kościelec oraz Turek, poprzez utworzenie i utrzymanie dodatkowych 18 miejsc wychowania przedszkolnego w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Sarbicach podniesienie kompetencji/kwalifikacji 5n-li (5K) zatrudnionych w w/w OWP, wyposażenie i adaptację pomieszczeń i placu zabaw oraz poprzez organizację dla 66 dzieci (24K/42M) z OP/SP Sarbice dodatkowych zajęć (zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami) z logopedii, rozwijających kompetencje emocjonalno- społ., korek.-kompensacyjnych, terapii psychologicznej/pedagogicznej/SI, gimnastyki korekcyjnej, muzykoterapii oraz sportowych (badminton).Gr. docelową stanowią: OP/SP Sarbice, 18 dzieci (6K/12M) objętych wsparciem w ramach utworzonej w ramach pr. nowej grupy, 28 dzieci (10K/18M) z grupy już istniejącej oraz 5 n-li (5K) OP/SP Sarbice..Łącznie w okresie 3 lat realizacji pr. zaplanowano (uwzględniając nowe roczniki) objęcie wsparciem 66 dzieci (24K/42M) oraz 5 n-li (5K). Uczestnicy pr.(UP) z ob. wiejskich stanowią 100% GD. Liczba UP z niepełnosprawnościami (Oz/N): 2(2M); UP o SPE stanowią 60% GD.W ramach pr. zaplanowano realizację 12 zadań: utworzenie nowych 18 miejsc (zad.1), utrzymanie/bieżące funkcjonowanie utworzonych miejsc (zad. 2),podniesienie kompetencji/ kwalifikacji n-li (zad.3), zajęcia dodatkowe dla dzieci (zad. 4-12).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wieleń / Samorządowa Administracja Oświatowa w Wieleniu
Ul. Kościuszki 34
64 – 730 Wieleń
od
01.07.2024
do
31.12.2025
Projekt „Wesołe przedszkolaki w Gminie Wieleń!” jest współfinansowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 – Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Celem głównym projektu jest: poprawa jakości edukacji w 6 ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy Wieleń poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, adaptację sal, realizację działań zmierzających do poszerzenia oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek w okresie od 01.07.2024 do 31.12.2025. Grupę docelową stanowi: 148 dzieci (81 dziewczynek, 67 chłopców) oraz 24 nauczycieli/ek (23 kobiety, 1 mężczyzna). Cel realizowany będzie poprzez zadania:
- doposażenie OWP w pomoce dydaktyczne i sprzęty wraz z adaptacją sal,
- szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe kadry OWP,
- zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dla dzieci,
- dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci,
- wyjazdy edukacyjne podnoszące umiejętności kluczowe dzieci.
Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność OzN.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Białośliwie
Ul. Księdza Kordeckiego 1
89 – 340 Białośliwie
od
01.07.2024
do
31.12.2025
Projekt „Gmina Białośliwie wspiera przedszkolaków” jest współfinansowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 – Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+). Celem główny projektu jest: poprawa jakości kształcenia w ośrodku wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy Białośliwie, poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, realizację działań zmierzających do poszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek w okresie od 01.07.2024 do 31.12.2025. Grupę docelową stanowi: 147 dzieci (86 dziewczynek, 61 chłopców) oraz 11 nauczycieli/ek (11 kobiet) Samorządowego Przedszkola w Białośliwiu "Mali Odkrywcy". Cel realizowany będzie poprzez zadania:
- doposażenie OWP w pomoce dydaktyczne i sprzęty,
- szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe kadry OWP,
- zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dla dzieci,
- dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci,
- wyjazdy edukacyjne podnoszące umiejętności kluczowe dzieci.
Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność OzN.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Zakład Doskonalenia Zawodowego
ul. Metalowa 4
60-118 Poznań
od
01.08.2024
do
31.07.2026
Projekt partnerski stawia za cel: wzrost jakości oferty edukacyjnej 14 przedszkoli Miasta Kalisz poprzez:
-objęcie szkoleniami z zakresu pedagogiki specjalnej 70 (69Ki1M) nauczycieli wychowania przedszkolnego,
-rozszerzenie oferty edukacyjnej OWP o zajęcia dodatkowe dla 840 (415Dz,425Ch) dzieci zwiększające szanse edukacyjne tych dzieci,
-doposażenie placówek, w terminie od 01.08.2024 r.–31.07.2026 r. Projekt zakłada realizację wsparcia na rzecz wszystkich 14 przedszkoli w tym 55 OWP Miasta Kalisz. Kompleksowe wsparcie w ramach projektu to:- objęcie 70 nauczycieli (69K/1M) pracujących w OWP szkoleniami doskonalącymi w zakresie kompetencji pozwalających na pracę z dziećmi z autyzmem i zespołami psychopodobnymi oraz z zakresu pedagogiki dzieci zdolnych i uzdolnionych jak również dzieci z trudnościami w uczeniu się,- doposażenie 14 przedszkoli w niezbędny sprzęt i materiały dydaktyczne umożliwiające organizację zaj. sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy w oparciu o atrakcyjne metody i formy zajęć,- objęcie 70% dzieci tj. 840 DZ (415K/425M) w tym 27 dzieci z niepełnosprawnością (OzN) uczęszczających do 14 przedszkoli na terenie miasta Kalisz zaj. dodatkowymi prowadzącymi do wszechstronnego rozwoju dzieci i większych szans na rynku pracy oraz zajęciami służącymi rozwojowi szerokiego zestawu umiejętności i kompetencji.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Przedszkole im. Krasnala Hałabały
ul. Kpt. W. Wegnera 10
64-320 Buk
od
01.08.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Miasta i Gminy Buk, w terminie 01.08.2024 – 30.06.2027 r., poprzez rozwinięcie Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku jako miejsca holistycznego rozwoju dzieci, zgodnego z ich indywidualnymi potrzebami, poprzez oferowanie zajęć dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujących szanse dla 190 dzieci (90K, 100M) uczęszczających do ww. przedszkola oraz rozwijanie kompetencji kadr dla 7 nauczycieli (7K). Projekt jest kierowany do osób pochodzących z terenu woj. wielkopolskiego w rozumieniu KC. Projekt zakłada realizację następujących zadań:- Zad. 1: Rozszerzenie oferty edukacyjnej w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Buku w terminie 01.08.2024 - 30.06.2027 r.- Zad. 2: Rozwijanie kompetencji kadr w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Buku w terminie 01.09.2024 - 30.06.2027 r.Wsparcie będzie realizowane poprzez:
- oferowanie zajęć dodatkowych, zajęć kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci,
- rozwijanie kompetencji kadr,
- zakupy sprzętu i pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć.
Głównymi efektami projektu będą:
- realizacja zajęć dodatkowych i wyrównujących szanse dzieci, obejmujące wynagrodzenie nauczycieli prowadzących zajęcia dodatkowe oraz zakup wyposażenia/pomocy dydaktycznych do ich prowadzenia, łącznie dla 190 (90K, 100M) uczniów;
- rozwinięcie kompetencji kadr poprzez finansowanie studiów podyplomowych oraz kursów łącznie dla 7 nauczycieli (7K).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miasto i Gmina Szamotuły
ul. Dworcowa 26
64-500 Szamotuły
od
01.09.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Miasta i Gminy Szamotuły poprzez realizację zajęć: dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci, zakup pomocy dydaktycznych do realizacji ww. zajęć, organizację wyjazdów edukacyjnych dla dzieci, rozwijanie kompetencji / kwalifikacji nauczycieli poprzez realizację szkoleń / studiów podyplomowych.Zakres rzeczowy projektu obejmuje następujące działania:- Rozszerzenie oferty Ośrodków Wychowania Przedszkolnego (OWP) o dodatkowe zajęcia realizowane poza bezpłatnym czasem funkcjonowania 3 OWP tj. zajęcia specjalistyczne (logopedyczne, integracji sensorycznej, rewalidacyjne, zajęcia z psychologiem, korekcyjno-kompensacyjne, terapia ręki), zajęcia w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych (matematyczne z elementami kodowania/ origami, teatralne, literackie), inne o charakterze terapeutycznym (rytmiczne, logorytmiczne, taneczne, umuzykalniające). - Szkolenia/ studia podyplomowe dla nauczycieli wychowania przedszkolnego m.in. Integracja sensoryczna, pedagogika specjalna – logopedia, terapia miofunkcjonalna.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Sompolno
ul. 11 Listopada 15
62-610 Sompolno
od
01.05.2024
do
31.12.2025
Projekt „Gmina Sompolno rozwija edukację przedszkolną!” realizowany będzie przez Gminę Sompolno i jest odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby rozwoju edukacji przedszkolnej w mieście i gminie Sompolno w powicie konińskim oraz w jednostkach samorządowych wychowania przedszkolnego gminy, tj. w Przedszkolu Miejskim „Zielony Zakątek” wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie (dalej: P1) oraz w Przedszkolu Gminnym w Lubstowie (dalej: P2) wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Lubstowie. Przedmiotem projektu „Gmina Sompolno rozwija edukację przedszkolną!” jest utworzenie 24 nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostosowanie pomieszczeń na miejsca wychowania przedszkolnego, dofinansowanie bieżącej działalności przez okres 16m-cy, realizacja zajęć dodatkowych/ terapeutycznych dla 266 dzieci w wieku 3-6 lat (w tym również dla dzieci 2,5-letnich), objęcie wsparciem 108 rodziców oraz wsparcie 16 nauczycieli w okresie od 01.05.2024 r. do 31.12.2025 r. W projekcie przewidziano utworzenie dwóch nowych oddziałów przedszkolnych (1 odział 12-osobowy w P1 oraz 1 odział 12-osobowy w P2) co przyczyni się do:- zatrudnienia kadry pedagogicznej (nauczycieli) oraz specjalistów/terapeutów,- doposażenia i zaadaptowania sal, szatni oraz łazienek dla nowo powstałych grup, zakupu zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu specjalistycznego do terapii,- realizacji zajęć dodatkowych o charakterze terapeutycznym (psychologia, logopedia, dogoterapia, alpakoterapia, zajęcia twórcze, korekcyjne, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, itp.), mające na celu zwiększenie szans edukacyjnych i niwelowanie deficytów dzieci stanowiących grupę docelową projektu. Projekt „Gmina Sompolno rozwija edukację przedszkolną!” jest zgodny ze strategią rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2030, Powiatu Konińskiego 2021-30 oraz Programem Rozwoju Gminy Sompolno na lata 2020-2029 w zakresie zwiększenia dostępu do edukacji przedszkolnej osób z obszarów wiejskich.
Czyż Karina „LEŚNA CHATKA”
Ul. Południowa 23;
62-090 Mrowino
od
01.06.2024
do
31.08.2026
Celem projektu jest wzmocnienie do VIII.2026 r. jakości edukacji przedszkolnej oraz indywidualizacji nauczania w Przedszkolu "Leśna Chatka" w Mrowinie poprzez dostosowanie i doposażenie w okresie od VI.2024r. do VIII.2024r. 3 sal przedszkolnych do specyficznych potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym (w tym dzieci z niepełnosprawnościami), objęcie 125 dzieci (w tym 6 dzieci z niepełnosprawnościami) wysokiej jakości edukacją przedszkolną, uwzględniającą ich indywidualne potrzeby edukacyjne, wsparcie jakości kształcenia Dzieci w tym przedszkolu oraz wzrost kompetencji 10 Nauczycielek stanowiących jego kadrę w okresie: IX.2024-VI.2026r. Dla zrealizowania celu Projektu zaplanowano następujące działania:
1) dostosowanie i doposażenie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w tym stworzenie Sali Integracji Sensorycznej i Sali Doświadczania Świata;
2) zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy oraz pomocy dydaktycznych niezbędnych do jej przeprowadzenia;
3) objęcie 125 dzieci (w tym minimum 6 dzieci z niepełnosprawnościami) dodatkowymi zajęciami w przedszkolu;
4) objęcie 3 pracowników przedszkola szkoleniami indywidualnymi;
5) objęcie 10 pracowników przedszkola szkoleniami grupowymi
Gmina i Miasto Raszków
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radłowie,
ul. Wiejska 52,
63-440 Raszków
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Głównym celem projektu jest utworzenie 10 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Radłowie z oddziałami przedszkolnymi, realizacja zajęć dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujące szanse 100 dzieci oraz rozwijanie kompetencji 13 nauczycieli i pracowników, w okresie IX 2024–VIII 2027 na terenie gminy Raszków. Zakres rzeczowy projektu obejmuje:1) utworzenie 10 nowych miejsc wychowania przedszkolnego wraz z działalnością bieżącą;2) zajęcia dodatkowe, kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci (zajęcia logopedyczne, zajęcia z psychologiem, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne) - dla 100 dzieci;3) rozwijanie kompetencji kadr - wsparcie w ramach szkoleń/kursów/studiów podyplomowych podwyższenia kwalifikacji/kompetencji 13 osób, nauczycielek i pracowników. Odbiorcy wsparcia:- 100 dzieci w wieku przedszkolnym;- 13 nauczycieli i pracowników;- oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Radłowie i ich organ prowadzący. Efekty projektu:- 10 dofinansowanych miejsc wychowania przedszkolnego,- 100 dzieci objętych dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej,-13 przedstawicieli kadry Szkoły Podstawowej w Radłowie objętych wsparciem w programie. W wyniku realizacji projektu 5 nauczycielek uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu.
ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE LEŚNA CHATKA PUCHATKASPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ul. Zacisze 4;
62-070 Zakrzewo
od
01.09.2024
do
30.06.2027
Celem projektu jest poprawa do VI.2027 r. jakości i dostępności do edukacji przedszkolnej w wielkopolskiej gminie Dopiewo, poprzez utworzenie w okresie od II.2025r. do VIII.2025r. dwunastu nowych miejsc przedszkolnych dla Dziewczynek i Chłopców w wieku przedszkolnym w nowym oddziale Przedszkola we wsi Zakrzewo, objęcie tych 12 dzieci w okresie od 1.IX.2025r.do30.VI.2027r. wysokiej jakości edukacją przedszkolną, wsparcie jakości kształcenia dzieci w Przedszkolu „LEŚNA CHATKA PUCHATKA”, doposażenie tego przedszkola, podniesienie wiedzy i kompetencji 5 Nauczycielek stanowiących kadrę tego przedszkola oraz objęcie 66 dzieci w tym przedszkolu zajęciami dodatkowymi w okresie: X.2024-VII.2027r.Dla zrealizowania ww. celu Projektu określono działania:
1. Realizacja w okresie od 1.IX.2024r. do 30.VI.2026r. szkoleń dla kadry Przedszkola.
2. Przeprowadzenie w okresie od 1.X.2024r. do 30.VI.2027r. zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla 66 dzieci.
3. Dostosowanie w okresie od 1.II.2025r. do 31.VIII.2025 r. nowych pomieszczeń w budynku oraz utworzenie w nim 12 dodatkowych miejsc wychowania przedszkolnego.
4. Prowadzenie w okresie od 1.IX.2025r. do 30.VI.2027r. grupy przedszkolnej dla 12 dzieci w nowym oddziale Przedszkola.
W wyniku realizacji Projektu zostaną uzyskane efekty rzeczowe (produkty)
- utworzenie 12 nowych miejsc przedszkolnych.
- objęcie 66 Dzieci dodatkowymi zajęciami w przedszkolu.
- objęcie 5 Nauczycielek szkoleniami.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wielichowo,
ul. Rynek 10,
64-050 Wielichowo
od
01.07.2024
do
30.06.2027
Głównym celem projektu jest poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wielichowo przez rozwijanie Przedszkola „Świat Bajek” w Wielichowie jako miejsca holistycznego rozwoju dziecka i zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami poprzez dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb 2 dzieci z niepełnosprawnościami (1K, 1M), oferowanie zajęć dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci oraz zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy dla 120 dzieci (57K, 63M), w tym 2 osób z niepełnosprawnością (OzN), a także rozwijanie kompetencji 9 nauczycieli wychowania przedszkolnego (9K) w terminie 01.07.2024 – 30.06.2027 r.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina i Miasto Odolanów
Ul. Rynek 11
63-430 Odolanów
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy i Miasta Odolanów poprzez rozwijanie przedszkoli jako miejsc holistycznego rozwoju dziecka zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami. Projekt polegać będzie na rozszerzeniu oferty edukacyjnej w postaci zajęć grupowych, indywidualnych , zakupu wyposażenia/pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz rozwijania kompetencji kadr. Projekt realizowany będzie w czterech placówkach przedszkolnych znajdujących się na terenie gminy i miasta Odolanów. Z projektu korzystać będą dzieci w wieku przedszkolnym 276 dzieci w tym 10 dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz kadra nauczycielska -25 nauczycieli. Efektem projektu będzie zwiększenie liczby zajęć dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujących szanse, podniesienie wiedzy i umiejętności dzieci, zakup nowoczesnych i angażujących pomocy naukowych do prowadzenia zajęć oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Bojanowo
ul. Rynek 12
63-940 Bojanowo
od
01.08.2024
do
31.07.2027
Celem projektu realizowanego na terenie Gminy Bojanowo jest poprawa dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Bojanowie oraz Przedszkolu w Trzeboszu przez rozszerzenie oferty edukacyjnej w postaci zajęć grupowych, indywidualnych i realizowanych poza OWP, zakup wyposażenia/pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz zwiększenie kompetencji nauczycieli.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Włoszakowice
ul. Karola Kurpińskiego 29
64-140 Włoszakowice
od
01.09.2024
do
31.08.2027
Projekt realizowany będzie 01.09.2024-31.08.2027r. w Przedszkolu nr 2 we Włoszakowicach. Celem proj. jest zwiększenie dostępności do edukacji, rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci, zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy dzieci oraz doposażenie ww. placówki. Projekt skierowany będzie do dzieci, rodziców, kadry pedagogicznej. Projekt realizowany będzie w ramach 3 zadań:1) Zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci, wyposażenie placów zabaw oraz pomoce dydaktyczne dla przedszkola. 2) Rozwijanie kompetencji kadry, zakłada się uczestnictwo kadry w kursach oraz szkoleniach3) Zwiększenie dostępu do specjalistów w zakresie wczesnej diagnozy, co umożliwi przeprowadzenie szybkiej i dokładnej diagnozy, zakupiony zostanie sprzęt i pomoce dydaktyczne. Realizacja projektu pozwoli na podniesienie jakości edukacji przedszkolnej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
W Wyszukiwarce są zaprezentowane ogólne informacje, a szczegóły są dostępne
w
dokumentach programowych.