RPO
8.3
8.3.2 Kształcenie zawodowe dorosłych – tryb konkursowy, RPO Wielkopolskiego
DGA S.A.
ul. Towarowa 37
61-896 Poznań
od
01.01.2020
do
31.12.2021
Projekt zakłada nabycie kwalifikacji przez 1370 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej z subregionu poznańskiego, w szczególności w wieku 25-64 lat. Realizacja wsparcia polega na:
1. znalezieniu przez uczestnika projektu odpowiedniego szkolenia (usługi rozwojowej) w Bazie Usług Rozwojowych, odpowiedniej na potrzeby podniesienia kwalifikacji.
2. pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego Operator podpisuje z uczestnikiem projektu umowę określającą warunki stron (m.in. wysokość wkładu własnego, który pokrywa uczestnik szkolenia, a także informację o wartości dofinansowania usługi rozwojowej)
3. Operator przyznaje uczestnikowi projektu promesę, na podstawie której może wystąpić o refundację kosztów szkolenia (dofinansowanie ok 88,5% kosztów netto)
4. Po skończonym szkoleniu uczestnik składa dokumenty wymagane do rozliczenia usługi rozwojowej (np. faktura, potwierdzenie zapłaty fakturę, zaświadczenie od instytucji szkoleniowo-doradczej o zakończeniu udziału w usłudze, dokument potwierdzający nabycie kwalifikacji, nr konta do refundacji). Po pozytywnej weryfikacji operator przekazuje na konto uczestnika projektu środki finansowe, które uczestnik wydał na opłacenie szkolenia.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
MDDP Spółka Akcyjna Akademia Biznesu Spółka Komandytowa
al. Aleja Jana Pawła II 25
00-854 Warszawa
od
01.01.2020
do
31.08.2021
Projekt skierowany jest do 1120 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej które uczą się/pracują/zamieszkują na obszarze podregionu leszczyńskiego obejmującego powiaty: gostyński, grodziski, kościański, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, rawicki, wolsztyński i m. Leszno, w szczególności w wieku 25-64 lata. Wsparcie w projekcie to:
1. Kontakt z doradcą zawodowym, który w razie potrzeby pomoże w wyborze najbardziej korzystnego rodzaju wsparcia/szkolenia
2. Po wyborze konkretnej usługi rozwojowej (szkolenia) z Bazy Usług Rozwojowych i pozytywnym zweryfikowaniu zgłoszenia przez operatora z uczestnikiem projektu podpisywana jest umowa. Umowa zawiera m.in. zobowiązanie do udziału w wybranym kursie i przystąpieniu do egzaminu, informację o wysokości wkładu własnego (11,5% wartości wybranej formy/form wsparcia)
3. Po podpisaniu umowy uczestnik otrzyma promesę na podstawie której będzie mógł wystąpić o refundację kosztów usługi rozwojowej.
4. Po ukończeniu szkolenia/kursu uczestnik projektu składa u Operatora dokumenty niezbędne do rozliczenia usługi np: faktura, potwierdzenie zapłaty (wyciąg z konta). A operator refunduje uczestnikowi koszt szkolenia (bez wkładu własnego).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
"SEKA" Spółka akcyjna
ul. Ludwika Michała Paca 37
04-386 Warszawa
od
01.01.2020
do
31.12.2021
Projekt skierowany jest do 1190 osób dorosłych, w wieku aktywności zawodowej, w szczególności w wieku 25-64 lat z woj. wielkopolskiego (uczących się, pracujących lub zamieszkujących w rozumieniu przepisów KC na obszarze podregionu miasto Poznań).Procedury ubiegania się uczestników projektu o dofinansowanie usługi rozwojowej tj. szkolenia, kursu:
1. Znalezienie usługi rozwojowej w tym doradztwo zawodowe
2. Podpisanie z operatorem umowy w celu wystawienia uczestnikowi projektu promesy na refundacje kosztów usługi rozwojowej
3. Realizacja usługi rozwojowej tj. odbycie szkolenia/kursu – uczestnik płaca 100% kosztów usługi
4. Refundacja kosztów usługi - Uczestnika składa do Operatora formularz rozliczający usługę oraz załącza: certyfikat/dyplom potwierdzający kwalifikacje, faktury, dowód zapłaty za faktury, numer konta do refundacji. Operator dokonuje refundacji kosztów usługi na konto uczestnika (refundacja nie obejmuje wkładu własnego, którą uczestnik jest zobowiązany wnieść w wysokości ok. 12% wartości szkolenia)
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego
ul. Hoża 1
60-591 Poznań
od
01.01.2020
do
31.12.2021
Projekt skierowany jest do 834 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej, w szczególności w wieku 25-64 lat, zamieszkujące i/lub pracujące na obszarze powiatów podregionu pilskiego (chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego, złotowskiego), zgłaszające z własnej inicjatywy potrzebę podniesienia kwalifikacji.
Procedury ubiegania się uczestników projektu o dofinansowanie usługi rozwojowej tj. szkolenia, kursu:
1. Udzielenie konsultacji i doradztwa w zakresie wyboru i wdrożenia usługi rozwojowej świadczone przez doradców w punktach kontaktowych funkcjonujących w każdym powiecie
2. Uczestnik projektu zapisuje się na usługę rozwojową w Bazie Usług Rozwojowych
3. Uczestnik opłaca usługę rozwojową z własnych środków (usługa rozwojowa jest finansowana w oparciu o system refundacji - po wykonaniu usługi i jej rozliczeniu zostanie zrefundowana kwota dofinansowania ustalona w umowie)
4. uczestnik składa do Operatora dokumenty rozliczenia wsparcia m.in.: fakturę, zaświadczenie od wykonawcy o ukończeniu usługi, wyciąg bankowy potwierdzający zapłatę
5. Poziom dofinansowania kosztów usługi zależy od statusu na rynku pracy:- os. pracujące: 85%- os. bezrobotne i bierne zawodowo: 93%
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Koninie
ul. Zakładowa 4
62-510 Konin
od
30.01.2020
do
29.01.2022
Projekt skierowany jest do 1345 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej z podregionu konińskiego (powiat koniński, słupecki, kolski, turecki, gnieźnieński, wrzesiński, miasto Konin). W ramach projektu realizowane będą następujące działania:
1. nabór zgłoszeń i weryfikacja formularzy zgłoszeniowych potencjalnych uczestników wsparcia
2. weryfikację i zatwierdzanie dokumentów zgłoszeniowych, wyliczanie wkładu własnego i wartości wsparcia uczestników projektu
3. podpisanie umów wsparcia dla co najmniej 1345 osób, wydawanie promes – uprawniających do refundacji kosztów usługi rozwojowej. Po zrealizowaniu usłudze rozwojowej przez Uczestnika Projektu
4. weryfikacja złożonej dokumentacji rozliczeniowej celem refundacji
5. refundacja kosztów usługi rozwojowej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
ul. Częstochowska 25
62-800 Kalisz
od
01.01.2020
do
31.12.2021
Projekt obejmie wsparciem osoby dorosłe: pracujące, bezrobotne i bierne zawodowo, w wieku aktywności zawodowej w szczególności w wieku 25-64 lat, zamieszkujące i/lub pracujące na terenie powiatów podregionu kaliskiego (jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, miasto Kalisz).
Procedury ubiegania się uczestników projektu o dofinansowanie usługi rozwojowej tj. szkolenia, kursu:
1. doradztwo zawodowe mające na celu wybór i wdrożenie usług rozwojowych dla każdego uczestnika projektu
2. wybór przez uczestnika usługi rozwojowej tj. szkolenia/kursu i podpisanie z realizatorem projektu umowy w celu refundacji kosztów usługi
3. opłacenie kosztów usługi rozwojowej z własnych środków
4. finansowanie usługi rozwojowej będzie się odbywało w oparciu o system refundacji (po wykonaniu i rozliczeniu usługi zostanie zrobiona refundacja kwoty dofinansowania)
5. dofinansowanie będzie wynosić max. 85% (os. pracujące) oraz 95% (os. bez pracy) wydatków poniesionych na usługi. Zwrotowi podlegać będzie tylko odpowiednia część kwoty netto
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych