Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
IV kwartał 2021 r.Miejsce składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie należy składać w biurze Lokalnej Grupy Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego: ul. Władysława Jagiełły 11, 88-300 Mogilno w dni robocze tj. poniedziałek, środa, czwartek w godz. od 8:00 do 14:00, wtorek w godz. 8:00 do 16:00, piątek w godz. 8:00-13:00.
Sposób składania wniosków
Formularz wniosku o dofinansowanie projektu należy w pierwszej kolejności wypełnić i wysłać w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 (dalej: GWD) dostępnym na stronie internetowej: https://generator.kujawsko-pomorskie.pl/.Wersję ostateczną wypełnionego i zatwierdzonego w GWD formularza wniosku o dofinansowanie projektu należy wydrukować i złożyć wraz z załącznikami oraz pismem przewodnim w biurze „Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego” w terminie naboru. Wniosek o dofinansowanie w wersji papierowej należy złożyć w2 egzemplarzach. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu składania wniosków zostały opisane w rozdziale IV Ogłoszenia o naborze.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Wniosek o dofinansowanie projektu może zostać złożony przez:
• jednostkę samorządu terytorialnego,
• związek jednostek samorządu terytorialnego,
• stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego,
• samorządową jednostkę organizacyjną,
• organizację pozarządową,
• mikro i małe przedsiębiorstwo,
• kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych,
• partnerów prywatnych we współpracy z podmiotami publicznymi w przypadku projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
W ramach ogłoszonego naboru można uzyskać dofinansowanie na: Działania infrastrukturalne przyczyniające się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej miejscowości wiejskich – w szczególności o dużej koncentracji negatywnych zjawisk społecznych – zmierzające do ożywienia społeczno-gospodarczego danego obszaru i poprawy warunków uczestnictwa osób zamieszkujących obszary problemowe w życiu społecznym i gospodarczym.
− Dopuszcza się rozbudowę, nadbudowę budynku, przy czym dofinansowanie kosztów związanych z realizacją tego rodzaju działań będzie możliwe wyłącznie w odniesieniu do powierzchni rozbudowywanej, nadbudowywanej - nie większej niż 50 % powierzchni całkowitej budynku istniejącego przed realizacją projektu.
− Budowa dróg lokalnych nie będzie wspierana. Przebudowa i modernizacja infrastruktury dróg lokalnych w celu poprawy dostępności do rewitalizowanego obszaru może być realizowana wyłącznie jako element projektu rewitalizacyjnego realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 7.Realizacja inwestycji w drogi lokalne (gminne) jest możliwa pod warunkiem, że nośność drogi gminnej będącej przedmiotem projektu, po realizacji inwestycji, wyniesie minimum 11,5 t na oś.
− Nie będą realizowane projekty rewitalizacyjne na obszarach miast.
− Realizowane będą wyłącznie przedsięwzięcia wynikające z Gminnych/Lokalnych Programów Rewitalizacji.
− Działania infrastrukturalne będące przedmiotem projektu muszą być niezbędne do realizacji projektu/ów finansowanego/ych ze środków EFS w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020.W przypadku braku możliwości wsparcia z EFS w ramach RPO WK-P 2014-2020 dopuszcza się, aby przedsięwzięcia uzupełniały projekty realizowane ze środków EFS niepochodzących z RPO WK-P 2014-2020 lub działania finansowane z innych środków publicznych lub prywatnych ukierunkowane na realizację celów w zakresie włączenia społecznego i walki z ubóstwem, a także zwiększenia szans na zatrudnienie, tj. ukierunkowane na aktywizację społeczną lub społeczno-zawodową lub zawodową. Obowiązujące w ramach konkursu kryteria wyboru projektu/Warunki udzielenia wsparcia przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WK-P.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego” (dalej: LGD) dokona oceny i wyboru projektów w oparciu o kryteria wyboru projektów, które zostały szczegółowo opisane w załączniku nr 1 do Ogłoszenia o naborze. Minimalna liczba punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji wynosi 25 punktów. Wnioski o dofinansowanie, dotyczące projektów pozytywnie ocenionych i wybranych przez LGD do dofinansowania, przekazane do Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zostaną poddane weryfikacji z Warunkami udzielenia wsparcia zatwierdzonymi uchwałą Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Warunki udzielenia wsparcia zostały szczegółowo opisane w załączniku nr 2 do Ogłoszenia.
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFRR wynosi 95%[1] w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu, w przypadku projektów nie objętych pomocą publiczną. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFRR powinien zostać ustalony zgodnie z wymogami właściwych programów pomocowych, jednak nie może być większy niż 95% kosztów kwalifikowalnych.
[1] Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFRR określony w LSR dla przedsięwzięcia „Działania infrastrukturalne przyczyniające się do rewitalizacji społeczno - gospodarczej”.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 1 580 347,08 PLN.
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Regulamin konkursu (DOCX 286 KB)
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór wniosku o dofinansowanie (DOC 640 KB)
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o dofinansowanie (ZIP 2 MB)
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
Procedura odwoławcza została szczegółowo opisana w rozdziale XIV Ogłoszenia o naborze.
Komunikaty
Komunikat z dnia 22.07.2021 r. dotyczący terminu na złożenie wniosków (.pdf) (PDF 109 KB)
Komunikat z dnia 24.06.2021 r. dotyczący terminu na złożenie wniosków (.pdf) (PDF 134 KB)
Pytania i odpowiedzi
Informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy biura Lokalnej Grupy Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego, czynnego w: poniedziałek, środa, czwartek w godz.: 7:30 – 15:30, wtorki w godz.: 7:30 – 17:00, piątki w godz.: 7:30 – 14:00.Z pytaniami można się zgłaszać osobiście w biurze LGD lub telefonicznie pod numerem: 730 731 842 bądź mailowo na adres lgdsasiedzi@lgdsasiedzi.pl.