RP
6.4
Wsparcie pracowników i pracodawców, RP Wielkopolskiego
Bridgestone Poznań Sp. z o.o.
Ul. Bałtycka 65
61-017 Poznań
od
01.04.2024
do
30.09.2025
Celem projektu poprawa ergonomii pracy w Bridgestone Poznań. Działania obejmują:
a) analizę ergonomiczną na 94 stanowiskach produkcyjnych, w którym występują czynniki negatywnie wpływające na zdrowie;
b) wdrożenie programów naprawczych (m.in doposażenie/ wyposażenie stanowisk pracy, ochrona narządu ruchu poprzez zajęcia fizjoterapeutyczne, usprawnienia procedury wczesnej identyfikacji zagrożeń w miejscu pracy);
c) profilaktykę obejmującą podniesienie kompetencji i nawyków związanych z prawidłowymi zachowaniami z zakresu ergonomii pracy dla pracowników biurowych i produkcyjnych.
Realizacja projektu przyczyni się do niwelowanie zagrożeń w miejscu pracy, wykształcenia prawidłowych nawyków zdrowotnych w miejscu pracy, wyrównania szans na rynku pracy, wydłużenia aktywności zawodowej oraz zapobiegania długotrwałej absencji chorobowej. Grupę docelową projektu stanowi 750 osób pracujących w Bridgestone Poznań.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o.
ul. Gen. Grota Roweckiego 6
63-900 Rawicz
od
01.06.2024
do
30.06.2026
Przedmiotem projektu jest poprawa ergonomii pracy pracowników Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia stanowisk pracy, przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej oraz wdrożenie działań na rzecz ochrony narządu ruchu. Projekt będzie realizowany w terminie od 01.06.2024 do 30.04.2026 i obejmie 200 pracowników Beneficjenta. Celem głównym projektu jest poprawa ergonomii pracy 200 pracowników Beneficjenta poprzez eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy, tj. poprzez zastosowanie ergonomii korekcyjnej 131 stanowisk pracy, wdrożenie działań informacyjno-edukacyjnych oraz udział pracowników w turnusach rehabilitacyjnych. W projekcie przewidziano następujące działania:1. Poprawę ergonomii pracy, poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia st. pracy.2. Działania informacyjno-edukacyjne, podnoszące świadomość nt. znaczenia ergonomii pracy.3. Działania na rzecz ochrony narządu ruchu tj. rehabilitację schorzeń ukł. kostno-stawowego oraz mięśniowego. Efektami interwencji będzie poprawa ergonomii pracy oraz korekta i modernizacja warunków pracy, tak aby maksymalnie zredukować istniejące zagrożenia oraz dodatkowo zwiększyć efektywność pracy. Efektem realizacji projektu będzie modernizacja stanowisk pracy pod kątem ich dostosowania do warunków psycho-fizycznych pracowników oraz poprawa stanu zdrowia pracowników dzięki rehabilitacji med. Co istotne zlikwidowane zostaną zagrożenia jakie mogą występować w trakcie pracy.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Powiat Pilski/Starostwo Powiatowe w Pile
aleja Niepodległości 33/35
64-920 Piła
od
28.08.2024
do
31.12.2026
Jak wykazała analiza występowania niekorzystnych czynników zdrowotnych, przeprowadzona w Starostwie Powiatowym w Pile w listopadzie 2023 r., gł. problemem jego pracowników jest występowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy oraz niedostosowana do potrzeb pracowników ergonomia stanowisk pracy. W związku z tym Powiat Pilski zamierza realizować projekt mający na celu eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawę ergonomii pracy dla 150 pracowników administracyjnych, fizycznych oraz kadry kierowniczej Starostwa, w okresie od 28.06.2024 do 31.12.2026 poprzez:
• przeprowadzenie badania zdrowia i dobrostanu pracowników oraz audytu ergonomicznego i oceny ryzyka zawodowego
• opracowanie i wdrożenie programu naprawczego przyczyniającego się do minim. niekorzystnych czynników zdrowotnych w Starostwie
• wprowadzenia zmian organizacyjnych mających na celu eliminację zidentyfikowanych czynników ryzyka
• dostosowanie, wyposażenie i doposażenie stanowisk pracy by dalsze wykonywanie obowiązków służbowych nie pogarszało stanu zdrowia pracownika
• działań informacyjno-edukacynych i szkoleniowych np.: edukacji zbiorowej dot. profilaktyki chorób cywilizacyjnych, ergonomii pracy, szkolenia w zakresie higieny zdrowia fizycznego i psychicznego
• organizacja dni zdrowia. Osiągnięcie celu gł. przyczyni się do ograniczenia absencji chorobowej pracowników, ograniczenia wyłączenia z rynku pracy z powodów zdrowotnych, jak również do polepszenia jakości życia w regionie.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Bukowska 70,
60-812 Poznań
od
30.06.2024
do
31.12.2025
Projekt ukierunkowany jest na eliminację czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy oraz poprawę ergonomii pracy uwzględniając potrzeby konkretnych pracowników. Realizowany będzie w oparciu o pogłębioną analizę występowania czynników ryzyka w miejscu pracy. Jego celem jest wzmocnienie potencjału zdrowia pracowników poprzez wdrożenie programu naprawczego przyczyniającego się do minimalizacji czynników, które negatywnie wpływają na zdrowie osób pracujących. Obejmować będzie podniesienie wiedzy i kompetencji pracowników w zakresie ergonomii, profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego, a także kompetencji interpersonalnych. Realizacja programu przyczyni się do bardziej efektywnego funkcjonowania pracowników w miejscu pracy, poprawę psychicznego i fizycznego komfortu pracy, umożliwi dostęp do coacha, fizjoterapeuty oraz z szkoleń z umiejętności interpersonalnych, ergonomii i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnikami projektu będą osoby zatrudnione w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Sp. z o.o. na podstawie umowy o pracę, wykonujący pracę wyłącznie w ramach kontraktu NFZ, zatrudnione na stanowisku lekarza stomatologa, technika dentystycznego, asystentki/higienistki stomatologicznej, pomocy dentystycznej i rejestratorki medycznej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147,
61-545 Poznań
od
01.06.2024
do
30.06.2027
Główny cel to ograniczenie negatywnego wpływu komputerowego środowiska pracy na dobrostan psychofizyczny wśród 1000 pracowników Policji. Wsparciem zostanie objętych łącznie 1.500 os. W Projekcie 1000 pracowników , u których zidentyfikowane zostaną różnego rodzaju ergo-zależne dysfunkcje odbędzie ścieżkę aktywną - nabędą umiejętności radzenia sobie z problemami generowanymi przez środowisko pracy. Kolejnych 500 pracowników, u których nie zostaną wykryte dysfunkcje związane z pracą przy komputerze zostanie przeszkolonych w zakresie prewencji ich występowania w przyszłości (ścieżka profilaktyczna).Projekt realizowany będzie w 5 zadaniach: Kompleksowa ocena zależności pomiędzy składowymi ergonomicznymi stanowiska pracy. Analiza ergonomiczna rzeczywistych stanowisk komputerowych. Ewaluacja problemów zdrowotnych wiązanych przez pracownika ze środowiskiem pracy. Badania na symulatorach stanowiska pracy. Program naprawczy. Działania infor.-szkoleniowe. Sz. prozdrowotne. Uczestnicy nabędą umiejętności praktyczne pomocne w zwalczaniu dysfunkcji ergo-zależnych w obszarze narządu ruchu, emocji, nawyków żywieniowych, układu sercowo-krążeniowego, motywacji. Ponadto pozyskają oni doposażenie stanowiska pracy w ergonomiczny sprzęt. Wszyscy uczestnicy projektu zyskają wiedzę odnośnie prawidłowej ergonomii pracy i profilaktyki prozdrowotnej w miejscu pracy wspartą aplikacją z filmami instruktażowymi. Uczestnicy projektu w rezultacie wsparcia poprawią swój dobrostan psychofizyczny.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miasto Poznań
ul. Plac Kolegiacki 17
61-841 Poznań
od
01.06.2024
do
31.05.2027
Głównym celem projektu jest poprawa środowiska pracy pracowników Urzędu Miasta Poznania oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu poprzez: przeprowadzenie pogłębionej analizy czynników ryzyka dla zdrowia pracowników oraz opracowanie kompleksowych programów naprawczych, dostosowanie stanowisk pracy dzięki ich doposażeniu, objęcie pracowników działaniami profilaktycznymi wpływając na utrzymanie ich w lepszym zdrowiu i zmniejszenie absencji chorobowej, jak również zwiększenie świadomości pracowników w zakresie ergonomii i zdrowia dzięki działaniom informacyjno-edukacyjnym. Projekt jest ukierunkowany na eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy i poprawę ergonomii poprzez dostosowanie stanowisk pracy do potrzeb konkretnych pracodawców i ich pracowników – realizowane w oparciu o analizę występowania czynników ryzyka w miejscu pracy. Grupę docelową projektu stanowią UMP oraz MOPR w Poznaniu oraz sami pracownicy jednostek w liczbie min. 1 306 osób.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
W Wyszukiwarce są zaprezentowane ogólne informacje, a szczegóły są dostępne
w
dokumentach programowych.