Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
II kwartał 2023 r.Miejsce składania wniosków
Wnioski o objęcie wsparciem składane w ramach naboru będą przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem systemu informatycznego FRSE dostępnego pod adresem: www.online.frse.org.pl, w terminie: od 15.12.2022 r. do 31.01.2023 r., godz. 16.00.
Drugi nabór ma charakter uzupełniający i jest skierowany do organów wykonawczych województwa świętokrzyskiego.
Wnioski o objęcie wsparciem złożone przed i po terminie wskazanym powyżej nie będą rozpatrywane.
Sposób składania wniosków
System teleinformatyczny Dokumenty online FRSE: https://online.frse.org.pl/
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Instytucjami uprawnionymi do składania wniosków o objęcie wsparciem są wyłącznie organy wykonawcze samorządów województw, tj. zarząd województwa, lub inna, upoważniona jednostka pomocnicza, podlegająca samorządowi województwa (np. urząd marszałkowski, wojewódzki urząd pracy, placówka doskonalenia nauczycieli, spółka samorządowa), z zastrzeżeniem, że dla jednego samorządu województwa (dla jednego województwa) dofinansowanie może uzyskać wyłącznie jeden projekt.
Drugi nabór ma charakter uzupełniający i jest skierowany do organów wykonawczych województwa świętokrzyskiego.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Wybór projektów do dofinansowania odbywa się w trybie niekonkurencyjnym. Wnioski złożone podczas naboru podlegają ocenie formalnej oraz ocenie spełniania kryteriów horyzontalnych i kryteriów strategicznych. Szczegółowy opis kryteriów wyboru projektów znajduje się w Regulaminie naboru wniosków w ramach inwestycji „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”.
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 21 500 000,00 zł.
Koszt całkowity realizacji projektu stanowią koszty wskazane przez wnioskodawcę w szczegółowym budżecie realizacji projektu i zaakceptowane przez FRSE.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
W drugim naborze przewidziana pula środków wynosi: 21 500 000,00 zł.
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Regulamin drugiego naboru wniosków (PDF 581 KB)
Regulamin z aktualizacją z dnia 08.02.2023 r. (PDF 472 KB) - aktualizacja w regulaminie polega na dostosowaniu terminu kwalifikowalności środków do zapisów KPO.
Załączniki do Regulaminu:
Załącznik nr 1: Oświadczenie reprezentanta prawnego (PDF 225 KB)
Załącznik nr 2: Podstawowe zasady współpracy stron (PDF 169 KB)
Załącznik nr 3: Wzór karty oceny (PDF 358 KB)
Załącznik nr 4: Wzór wniosku o objęcie wsparciem (dokument zamieszony w części widocznej poniżej dotyczącej wzoru wniosku)
Załącznik nr 5: Indykatywny katalog kosztów (PDF 217 KB)
Załącznik nr 6: Taryfikator korekt finansowych (PDF 175 KB)
Załącznik nr 7: List intencyjny (PDF 242 KB)
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Załącznik nr 4: Wzór wniosku o objęcie wsparciem (PDF 426 KB)
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z Planu Rozwojowego, dotycząca realizacji projektu w ramach naboru pt. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych".
Wzór umowy o objęcie wsparciem (PDF 454 KB)
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
Wnioskodawca może złożyć odwołanie od przebiegu oceny. Odwołanie powinno zostać złożone w formie oficjalnego pisma wysłanego drogą pocztową na adres FRSE lub jako dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail wskazany poniżej jako adres do korespondencji, w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania informacji o ocenie. Do odwołania należy dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty (lub ich kopie), potwierdzające fakt wystąpienia nowych okoliczności wpływających na wynik oceny. Odwołanie od przebiegu oceny musi być podpisane przez prawnego reprezentanta wnioskodawcy lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania. Każde odwołanie rozpatrywane będzie indywidualnie.
W celu zapewnienia bezstronności odwołanie rozpatruje inna osoba niż ta, która oceniała wniosek o objęcie wsparciem. Decyzję w sprawie odwołania podejmuje Zarząd FRSE.
Instytucja ubiegająca się o finansowanie na realizację projektu zostanie powiadomiona o decyzji oficjalnym pismem. Decyzja FRSE jest ostateczna. Nie ma możliwości odwołania od ostatecznej decyzji FRSE. Instytucja ubiegająca się o przyznanie finansowania składając wniosek o objęcie wsparciem akceptuje zapisy niniejszego regulaminu.
Wnioskodawca ubiegający się o dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia zostanie powiadomiony oficjalnym pismem.
Odwołanie jest wnoszone do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji:
Nabór KPO_LLL
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa
Do procedury odwoławczej ma zastosowanie art. 108 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027) str. 61 art. 14lze-lzf.
Pytania i odpowiedzi
Informacji dotyczących procedury rekrutacji udzielają pracownicy FRSE.
Pytania należy kierować na adres poczty elektronicznej: kpo-lll@frse.org.pl
lub telefonicznie pod nr: 22 463 11 01
Linki
www.frse.org.pl/kpo-lll