Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
wrzesień 2019 r.Miejsce składania wniosków
Pisemny wniosek o przyznanie pomocy można składać osobiście (a także wysłać drogą pocztową lub przesyłką kurierską) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 pod adresem: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego Wydział Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30 70-203 Szczecin
Sposób składania wniosków
Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w Serwisie Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (LSI2014) w terminie naboru projektów do godz. 15:00 oraz doręczeniu do IZ RPO WZ pisemnego wniosku o przyznanie pomocy, podpisanego zgodnie z zasadami reprezentacji obowiązującymi wnioskodawcę, zawierającego właściwą sumę kontrolną, najpóźniej w terminie 7 dni od dnia zakończenia naboru projektów, tj. do dnia 7 marca 2019 r.
W przypadku nadania przesyłki w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu Prawa pocztowego lub u innego operatora pocztowego, pisemny wniosek o przyznanie pomocy musi wpłynąć do IZ RPO WZ do dnia 7 marca 2019 r.
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu złożenia dokumentacji aplikacyjnej oraz dotyczące możliwości dokonywania uzupełnień zawarte są w treści regulaminu konkursu.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
W ramach Działania 9.3 podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są:
- jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
- jednostki organizacyjne jst posiadające osobowość prawną,
- przedsiębiorcy,
- organizacje pozarządowe,
- jednostki sektora finansów publicznych,
- kościoły i związki wyznaniowe,
- spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe,
- towarzystwa budownictwa społecznego,
- instytucje kultury,
- partnerstwa ww. podmiotów.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
- W ramach niniejszego konkursu możliwe będzie dofinansowanie typu projektu – Kompleksowa realizacja działań na podstawie programów rewitalizacji obszarów zdegradowanych jako zintegrowane przedsięwzięcia dotyczące wszystkich aspektów rewitalizacji danego obszaru.
- W ramach ww. typu projektu wspierane będą przedsięwzięcia polegające m.in. na: przebudowie lub adaptacji zdegradowanych budynków i obiektów, zwłaszcza związanych z byłymi PGR-ami, zagospodarowaniu lub zmianie zagospodarowania terenów i przestrzeni w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, edukacyjnych, kulturalnych lub rekreacyjnych.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Stanowią załącznik do Regulaminu konkursu.
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
a) dla projektów nieobjętych pomocą publiczną:
- dla projektów z gmin znajdujących się na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia 75% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu, w tym: 65% EFRR oraz 10% BP,
- dla projektów z gmina spoza Specjalnej Strefy Włączenia 65% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu, w tym: 55% EFRR oraz 10% BP.
b) dla projektów objętych pomocą de minimis (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020):
- dla projektów z gmin znajdujących się na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia 75% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu (EFRR),
- dla projektów z gmina spoza Specjalnej Strefy Włączenia 65% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu (EFRR).
c) dla projektów objętych regionalną pomocą inwestycyjną, zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 września 2015 r. w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020 35% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu (EFRR), z zastrzeżeniem, że:
- maksymalna intensywność pomocy w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw wynosi 55% całkowitych wydatków kwalifikowalnych(EFRR),
- maksymalna intensywność w przypadku średnich przedsiębiorstw wynosi 45% całkowitych wydatków kwalifikowalnych (EFRR).
d) dla projektów objętych pomocą inwestycyjną na kulturę i zachowanie dziedzictwa kulturowego, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 28 sierpnia 2015 r. w sprawie udzielania pomocy inwestycyjnej na kulturę i zachowanie dziedzictwa kulturowego w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020:
- dla projektów z gmin znajdujących się na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia 75% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu (EFRR),
- dla projektów z gmina spoza Specjalnej Strefy Włączenia 65% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu (EFRR).
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Ogólna pula środków EFRR przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi łącznie 60 000 000,00 PLN (słownie: sześćdziesiąt milionów 00/100 złotych).
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Aktualny Regulamin naboru
- Regulamin naboru (Wersja obowiązująca od dnia 19.02.2019 r.) (PDF 1,21 MB)
- Załączniki do Regulaminu naboru (Wersja obowiązująca od dnia 19.02.2019 r.) (ZIP 21,6 MB)
- Karty oceny (Wersja obowiązująca od dnia 20.03.2019 r.) (ZIP 3,07 MB)
Wyjaśnienie dotyczące kryterium 1.9 Kwalifikowalność projektu
Wersje archiwalne:
- Karty oceny (Wersja obowiązująca od dnia 11.03.2019 r.) (ZIP 2,71 MB)
- Karty oceny (Wersja obowiązująca od dnia 30.10.2018 r.) (ZIP 1,98 MB)
- Regulamin naboru (Wersja obowiązująca od dnia 18.12.2018 r.) (PDF 1,25MB)
- Załączniki do Regulaminu naboru (Wersja obowiązująca od dnia 18.12.2018 r.) (ZIP 19,2 MB)
- Regulamin naboru (Wersja obowiązująca od dnia 11.12.2018 r.) (PDF 1,53MB)
- Załączniki do Regulaminu naboru (Wersja obowiązująca od dnia 11.12.2018 r.) (ZIP 19,73 MB)
- Regulamin naboru (Wersja obowiązująca od dnia 28.09.2018 r.) (PDF 1,24 MB)
- Załączniki do Regulaminu naboru (Wersja obowiązująca od dnia 28.09.2018 r.) (ZIP 19,39 MB)
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Stanowi załącznik do Regulaminu konkursu.
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Stanowią załącznik do Regulaminu konkursu.
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
Szczegółowe informacje dotyczące procedury odwoławczej zostały opisane w regulamin w regulaminie konkursu (załącznik).
Inne ważne informacje
Wybór projektów do dofinansowania następuje w trybie konkursowym. Konkurs ma charakter zamknięty i nie jest podzielony na rundy.
W ramach przedmiotowego działania wspierane będą wyłącznie projekty ujęte na liście projektów głównych/podstawowych we właściwym terytorialnie programie rewitalizacji wpisanym do Wykazu programów rewitalizacji gmin województwa zachodniopomorskiego według stanu na dzień zakończenia naboru.[1]
W ramach przedmiotowego konkursu jeden wnioskodawca może złożyć nie więcej niż 2 wnioski o dofinansowanie. W przypadku złożenia więcej niż 2 wniosków o dofinansowanie przez jednego wnioskodawcę (uwzględniając również wnioski złożone w partnerstwie) wszystkie złożone wnioski podlegają odrzuceniu.
[1] Wykaz programów rewitalizacji publikowany jest na stronie internetowej RPO WZ: http://www.rpo.wzp.pl/node/1745/wykaz-programow-rewitalizacji-gmin-wojewodztwa-zachodniopomorskiego
Pytania i odpowiedzi
Pytania prosimy kierować mailowo na adres: wwrpo@wzp.pl lub telefonicznie pod numerem: 91 44 11 100.