Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RP 6.6

6.6 Rozwój pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców w regionie, Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego

Zakończony 4.01.2024

W związku z zakończeniem oceny wniosków w ramach naboru nr FEPZ.06.06-IP.01-002/23 dla Działania 6.6 FEPZ 2021-2027, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie publikuje Informację o projektach wybranych do dofinansowania w sposób konkurencyjny oraz o projektach, które otrzymały ocenę negatywną, w ramach Działania 6.6 Rozwój pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców w regionie.

Jednocześnie, ze względu na fakt, że minimum punktowe w ramach kryteriów jakościowych osiągnął tylko jeden projekt,  odstąpiono od przeprowadzenia oceny strategicznej. Ponadto Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie publikuje informację o składzie Komisji Oceny Projektów.

W związku z zakończeniem III etapu oceny  Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie publikuje Informację o projektach zakwalifikowanych do IV etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru nr FEPZ.06.06-IP.01-002/23.

W związku z zakończeniem II etapu oceny Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie publikuje Informację o projektach zakwalifikowanych do III etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru nr FEPZ.06.06-IP.01-002/23.

W związku z zakończeniem I etapu oceny Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie publikuje Informację o projektach zakwalifikowanych do II etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru nr FEPZ.06.06-IP.01-002/23.

 W związku z zakończeniem naboru wniosków Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie informuje, iż w ramach przedmiotowego naboru, w terminie naboru tj. od 27.11.2023 r. do 4.01.2024 r., złożone zostały 2 wnioski o całkowitej wartości projektów wynoszącej 39 102 637,00 PLN.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

21.03.2024

Miejsce składania wniosków

W systemie SOWA EFS

Sposób składania wniosków

Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami (jeśli dotyczy) w wersji elektronicznej w SOWA EFS w ramach utworzonego przez ION naboru.

Po terminie wskazanym jako data zakończenia naboru,  nie będzie możliwe utworzenie wersji elektronicznej wniosku w SOWA EFS i przesłanie jej do Instytucji Ogłaszającej Nabór.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

-  Administracja publiczna,

- Służby publiczne,

- Partnerzy społeczni,

-  Przedsiębiorstwa,

- Organizacje społeczne i związki wyznaniowe

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

1. Wsparcie rozwojowe skierowane do pracowników przedsiębiorstw i przedsiębiorców w oparciu o system popytowy poprzez Bazę Usług Rozwojowych w zakresie:

a) rozwoju ich kompetencji i kwalifikacji dostosowanych do potrzeb pracodawcy obejmujące m.in. :

- szkolenia,

- kursy o charakterze zawodowym, w tym m.in.: kwalifikacyjny kurs zawodowy,kurs umiejętności zawodowych oraz inne, które umożliwiają uzyskiwanie iuzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych,

- doradztwo, superwizja, facylitacja, coaching, mentoring,

- studia podyplomowe,

- egzaminy,

- usługi e-learningowe.

b) adaptacji do zmian w gospodarce w zakresie poprawy jakości zarządzania,rozwoju związanego z transformacją cyfrową, w kierunku zielonej gospodarki,wykorzystania nowych technologii czy w obszarach regionalnych inteligentnychspecjalizacji obejmujące m.in. :

- usługi doradcze

- usługi szkoleniowe.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Zostały określone w Regulaminie Wyboru

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

85%

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

33 230 000,00 PLN

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

 

Regulamin konkursu wersja 1.0 - 24.11.2023 (DOCx)

Regulamin konkursu wersja 1.0 - 24.11.2023 (PDF)

 

Harmonogram oceny wniosków - 24.11.2023 (DOC)

Harmonogram oceny wniosków - 24.11.2023 (PDF)

Załączniki do Regulaminu  - 24.11.2023 (ZIP)

 

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Stanowi załącznik do Regulaminu Wyboru

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Stanowi załącznik do Regulaminu Wyboru

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Procedura odwoławcza przysługująca wnioskodawcom uregulowana jest w rozdziale 16 ustawy.Każdemu wnioskodawcy, w przypadku negatywnej oceny projektu, wybieranego w sposób konkurencyjny przysługuje prawo wniesienia protestu. Celem wniesienia protestu jest ponowne sprawdzenie złożonego wniosku w zakresie spełniania kryteriów wyboru projektów (art. 63 ust. 1 ustawy). Protest może dotyczyć oceny spełnienia kryteriów wyboru projektów, z którą wnioskodawca się nie zgadza lub sposobu przeprowadzonej oceny w zakresie naruszeń o charakterze proceduralnym, jeżeli zdaniem wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce.

Pytania i odpowiedzi

Pytania należy kierować na adres:efs@wup.pl,efskoszalin@wup.pl.

Odpowiedzi na pytania znajdują się na stronie https://rpo.wzp.pl/fepz

Spotkanie informacyjne odbędzie się 15.12.2023 r., w formie wideokonferencji na żywo, o 10:00 na platformie Zoom (www.zoom.us).

Forma spotkania On-line na platformie ZOOM Rejestracja na spotkanie Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz online, dostępny tutaj do 14 grudnia 2023 r., do godz. 14:00.

Linki

https://rpo.wzp.pl/fepz  oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl.