Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RP 6.13

6.13 Aktywna integracja w regionie - typ1, Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego

Zakończony 22.05.2024

 

Działanie 6.13 typ 1 – Wyniki oceny projektów 

Zakończyliśmy ocenę projektów. Publikujemy informację o projektach wybranych do dofinansowania oraz tych, które otrzymały ocenę negatywną. Jednocześnie informujemy, iż z uwagi na wartość rekomendowanych projektów nieprzekraczającą dostępnej w ramach naboru alokacji odstąpiono od przeprowadzenia oceny strategicznej .

Informacja o projektach wybranych do dofinansowania oraz o projektach, które otrzymały ocenę negatywną

Skład KOP

 

Projekty skierowane do IV etapu oceny 

Zakończyliśmy III etap oceny wniosków. Publikujemy Informację o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

Informacja o projektach zakwalifikowanych do IV etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru 6.13 typ 1 (zip 208.40 KB) (14.08.2024)

 

Projekty skierowane do III etapu oceny 

Zakończyliśmy II etap oceny wniosków. Publikujemy Informację o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

Informacja o projektach zakwalifikowanych do II etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru 6.13

 

Projekty skierowane do II etapu oceny

Zakończyliśmy I etap oceny wniosków. Publikujemy Informację o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

Informacja o projektach zakwalifikowanych do II etapu oceny wniosków o dofinansowanie w ramach naboru 6.13

 

Informujemy, że w odpowiedzi na nabór złożono 13 wniosków o całkowitej wartości projektów wynoszącej 18 189 736,25 PLN.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

17.10.2024

Miejsce składania wniosków

W systemie SOWA EFS  Termin wpływu  dokumentu w systemie upływa wyznaczonego dnia.

Sposób składania wniosków

Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami (jeśli dotyczy) w wersji elektronicznej w SOWA EFS w ramach utworzonego przez ION naboru.Po terminie wskazanym jako data zakończenia naboru,  nie będzie możliwe utworzenie wersji elektronicznej wniosku w SOWA EFS i przesłanie jej do Instytucji Ogłaszającej Nabór.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O wybór projektu do dofinansowania w sposób konkurencyjny w ramach naboru mogą ubiegać się następujące  typy Wnioskodawców: JST, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia, jednostki organizacyjne JST, podmioty ekonomii społecznej zajmujące się aktywizacją społeczno-zawodową rodzin i osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, podmioty działające na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej, których podstawowym zadaniem nie jest działalność gospodarcza, instytucje resocjalizacyjne, instytucje opiekuńczo-wychowawcze. 

We wniosku o dofinansowanie Wnioskodawca jest zobowiązany wskazać poprawny typ beneficjenta tj.:Administracja publiczna, Instytucje nauki i edukacji, Organizacje społeczne i związki wyznaniowe, Przedsiębiorstwa, Przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne, Służby publiczne.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Typ 1. Kompleksowe wsparcie aktywizacyjne na rzecz rodzin, społeczności i osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia, a także osób biernych zawodowo poprzez:

a) usługi integracji: - społecznej, której celem jest nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej (poprzez m.in. udział w zajęciach w jednostkach reintegracyjnych takich jak WTZ, ZAZ, CIS, KIS, zatrudnienie i współpraca z asystentem osoby bezdomnej, uczestnictwo w placówkach wsparcia dziennego, kręgach wsparcia, grupach samopomocowych, asystent rodziny jako usługa dodatkowa), - edukacyjnej, której celem jest nabycie lub potwierdzenie kompetencji ogólnych lub zawodowych dostosowanych do potrzeb rynku pracy prowadzących do uzyskania kwalifikacji, - zdrowotnej, której celem jest wyeliminowanie lub złagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy. Finansowanie usług zdrowotnych jest możliwe w zakresie działań o charakterze diagnostycznym lub profilaktycznym, zaś finansowanie leczenia jest możliwe wyłącznie w ramach opieki długoterminowej, jako wsparcie towarzyszące, - zawodowej, której celem jest pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu, wyposażenie w kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy (poprzez m.in. udział w zajęciach w jednostkach reintegracyjnych, kursy i szkolenia zawodowe, staże i praktyki zawodowe, zatrudnienie subsydiowane), pośrednictwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy, pomoc w utrzymaniu zatrudnienia (np. finansowanie trenera pracy, doradcy zawodowego, asystenta pracodawcy, zatrudnienie wspomagane obejmujące wsparcie osoby z niepełnosprawnością przez trenera pracy/asystenta zawodowego u pracodawcy).;

b) działania zmniejszające bariery w zatrudnieniu grup marginalizowanych społecznie realizowane np. w formie kampanii informacyjnych (jako działanie uzupełniające);

c) zmniejszanie barier w dostępie do krótkoterminowych mieszkań w połączeniu z usługami wspierającymi, np. poprzez sfinansowanie najmu krótkoterminowego na otwartym rynku, w mieszkaniu wspomaganym itp. jako alternatywy dla więzienia i bezdomności,

d) uczestnictwo w kulturze, zwiększanie kompetencji w zakresie spędzania czasu wolnego jako działania skierowane głównie do dzieci oraz do dzieci i ich rodziców/opiekunów w celu wzmacniania więzi (jako działanie uzupełniające);

e) inne usługi merytorycznie związane z realizacją projektu;

f) szkolenia/doradztwo specjalistyczne dla pracowników z różnych sektorów zaangażowanych w proces efektywnej pracy z osobami z grup marginalizowanych społecznie poprawiające ich umiejętności udzielania efektywnej pomocy, z wyłączeniem kadr instytucji pomocy i integracji społecznej (jako działania uzupełniające).

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Zostały określone w Regulaminie wyboru projektów

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

95%

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

16 568 894,12 PLN

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin wyboru projektów

Harmonogram przeprowadzania etapów oceny i wyboru wniosku o dofinansowanie

Załączniki 6.13

 

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Stanowi załącznik do Regulaminu wyboru projektów

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Stanowi załącznik do Regulaminu wyboru projektów

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Procedura odwoławcza przysługująca wnioskodawcom uregulowana jest w rozdziale 16 ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 z dnia 28 kwietnia 2022 r. Każdemu wnioskodawcy,w przypadku negatywnej oceny projektu, wybieranego w sposób konkurencyjny przysługuje prawo wniesienia protestu. Celem wniesienia protestu jest ponowne sprawdzenie złożonego wniosku w zakresie spełniania kryteriów wyboru projektów (art. 63 ust. 1 ustawy). Protest może dotyczyć oceny spełnienia kryteriów wyboru projektów, z którą wnioskodawca się nie zgadza lub sposobu przeprowadzonej oceny w zakresie naruszeń o charakterze proceduralnym, jeżeli zdaniem wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce.

Pytania i odpowiedzi

Pytania należy kierować na adres: efs@wup.pl Odpowiedzi na pytania znajdują się na stronie www.funduszeue.wzp.pl

Linki

www.funduszeue.wzp.pl