Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
Przewidywany termin na przeprowadzenie oceny projektów i zatwierdzenie jej wyników przez IP wynosi 100 dni, liczonych od dnia następnego po dniu zakończenia naboru.Miejsce składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć za pośrednictwem systemu LSI opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu LSI, zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków stanowiącą załącznik do Regulaminu Wyboru Projektów.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie projektów w ramach naboru mogą ubiegać się Województwa Polski Wschodniej tj. województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, oraz regionalne mazowieckie.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Dofinansowanie mogą otrzymać projekty dotyczące stworzenia ponadregionalnych produktów (szlaków) turystycznych obejmujących m.in.:
- modernizację lub budowę obiektów lub przestrzeni stanowiących element produktu turystycznego,
- modernizację lub budowę infrastruktury ułatwiającej dostęp do ww. miejsc,
- działania z zakresu digitalizacji oferty szlaku i przystosowania do działania w warunkach kryzysu (resillience),
- przygotowanie spójnej Strategii zarządzania i rozwoju produktu turystycznego, oraz działań niezbędnych do jej wdrożenia,
- stworzenie narzędzi do współpracy w ramach wdrożenia produktu turystycznego i jego utrzymania;
- działania informacyjne, konsultacyjne, promocyjne oraz edukacyjne w zakresie wykorzystania produktu turystycznego.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Ocena projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria zatwierdzone przez Komitet Monitorujący FEPW, wskazane w załączniku nr 1 do Regulaminu Wyboru Projektów.
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Maksymalna intensywność dofinansowania projektu wynosi do 85% kosztów kwalifikowalnych.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 297 000 000 zł.
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania konkursu znajdują się w Regulaminie Wyboru Projektów, dostępnym na stronie internetowej PARP dot. działania.
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór wniosku o dofinansowanie projektu oraz Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu stanowią odpowiednio załącznik nr 3 i 4 do Regulaminu Wyboru Projektów i są dostępne na stronie internetowej PARP dot. działania.
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o dofinansowanie projektu stanowi załącznik nr 5 do Regulaminu Wyboru Projektów i jest dostępny na stronie internetowej PARP dot. działania.
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
Wnioskodawca może wnieść protest do IP w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji o negatywnym wyniku oceny projektu, zgodnie z art. 64 ustawy wdrożeniowej.
Pytania i odpowiedzi
Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania. Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Infolinia PARP, odpowiadając na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl oraz telefonicznie pod numerami 22 432 89 91- 93 lub 0 801 332 202.
Pytania i odpowiedzi do naboru można znaleźć na stronie PARP w zakładce FAQ.