Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RP 3.1

3.1 Mobilność miejska w MOF (ZIT) FESW.03.01-IZ.00-002/23, Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

-

Miejsce składania wniosków

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów prowadzony jest w systemie teleinformatycznym CST2021 w aplikacji WOD2021 dostępnym na stronie https://wod.cst2021.gov.pl.

Sposób składania wniosków

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów prowadzony jest w systemie teleinformatycznym CST2021 w aplikacji WOD2021 dostępnym na stronie https://wod.cst2021.gov.pl.

Nabór prowadzony będzie od dnia 18 września 2023 do dnia 31 grudnia 2023 – dzień zamknięcia naboru poprzez utworzony w Centralnym systemie teleinformatycznym (CST2021) nabór nr FESW.03.01-IZ.00-002/23.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Uprawnionymi Wnioskodawcami do składania projektów w ramach konkursu są miasta rdzeniowe MOF i KOF (tylko one mogą być Wnioskodawcami), w których prowadzony jest publiczny transport zbiorowy w zakresie komunikacji miejskiej, albo taki transport zostanie uruchomiony w ramach przedkładanego projektu, tj.:

- Jędrzejów,

- Busko-Zdrój,

- Staszów,

- Sandomierz,  

- Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski (w przypadku Ostrowca Świętokrzyskiego w zakresie projektów komplementarnych do projektów realizowanych z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027),

- Kielce (w zakresie projektów komplementarnych do projektów realizowanych z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027).

Partnerem w projekcie mogą być wyłącznie podmioty wskazane poniżej, które zawarły stosowne Porozumienia międzygminne w sprawie współdziałania na rzecz realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych danego MOF  tj.:

  • dla miasta rdzeniowego Kielce:       

gminy miejsko-wiejskie: Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Morawica, Pierzchnica,       

gminy wiejskie: gminy wiejskie: Górno, Masłów, Miedziana Góra, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk.

  • dla miast rdzeniowych Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Starachowice: 

gminy miejsko-wiejskie: Ćmielów, Kunów, Stąporków, Suchedniów, Wąchock, Końskie (obszar wiejski),       

gminy wiejskie: Bałtów, Bliżyn, Bodzechów, Brody, Mirzec, Pawłów, Skarżysko-Kościelne, Waśniów.

  • dla miasta rdzeniowego Jędrzejów:       

gminy miejsko-wiejskie: Jędrzejów (obszar wiejski), Małogoszcz,      

gminy wiejskie: Sobków.

  • dla miasta rdzeniowego Busko – Zdrój:       

gminy miejsko-wiejskie: Busko-Zdrój (obszar wiejski),

  • Stopnica.dla miasta rdzeniowego Staszów:       

gminy miejsko-wiejskie: Staszów (obszar wiejski), Oleśnica,       

gminy wiejskie: Rytwiany.

  • dla miasta rdzeniowego Sandomierz:       

gminy wiejskie: Obrazów, Samborzec, Wilczyce, Dwikozy.

W realizacji projektu może brać udział podmiot upoważniony do ponoszenia wydatków. Podmiotem takim jest przede wszystkim jednostka organizacyjna beneficjenta/partnera. Podmiot upoważniony do ponoszenia wydatków musi być wskazany we WoD projektu.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ramach naboru możliwe będzie uzyskanie dofinansowania dla projektów dotyczących infrastruktury oraz taboru na potrzeby publicznego transportu zbiorowego w zakresie komunikacji miejskiej.

Wsparte zostaną projekty, realizowane w miastach i ich obszarach funkcjonalnych, obejmujące m.in. takie zadania, jak:

Zakup bezemisyjnego taboru autobusowego – pojazdy z napędem elektrycznym lub wodorowym;

Budowa, przebudowa i modernizacja infrastruktury na potrzeby transportu miejskiego i komplementarnych form mobilności, w tym w szczególności:  

    - w zakresie infrastruktury transportu (np. stacje ładowania pojazdów elektrycznych, stacje tankowania wodoru, infrastruktura OZE, rozwój systemów autonomicznych, pętle autobusowe, wiaty z aktywną informacją pasażerską, zaplecze techniczne do obsługi taboru zeroemisyjnego, infrastruktura punktowa np. przystanki, wysepki, centra przesiadkowe, obiekty P&R i B&R, strefy czystego transportu), w tym dostosowanie jej do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się i osób z niepełnosprawnościami,

- inwestycje ograniczające indywidualny ruch zmotoryzowany z preferencją dla ruchu pieszego i rowerowego lub komunikacji zbiorowej, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa uczestników ruchu, w szczególności w centrach miast (np. drogi i pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych, chodniki, stojaki, wiaty rowerowe, stacje samoobsługowej naprawy rowerów, sygnalizacja świetlna, azyle dla pieszych, dedykowane pasy ruchu dla komunikacji zbiorowej, doświetlenie przejść dla pieszych i inne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów), Cyfryzacja transportu miejskiego – miejskie systemy ITS dla transportu publicznego, systemy ITS zmniejszające oddziaływanie transportu na środowisko, systemy współdzielenia środków transportu oraz systemy integracji taryfowej i wdrażające koncepcję „Mobilność jako usługa” (MaaS), w tym systemy biletowe i aplikacje planowania podróży. Jednocześnie w ramach przedkładanego projektu możliwe będzie wsparcie przygotowania oraz aktualizacji dokumentów z zakresu planowania transportu miejskiego, niezbędnych do realizacji projektów.

Wszystkie działania w obszarze transportu miejskiego zarówno w zakresie infrastruktury, jak i taboru muszą uwzględniać dostępność dla osób z ograniczoną mobilnością oraz z niepełnosprawnościami.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Zal_2_Metodyka_etapy_oceny_i_kryteria_wyboru (PDF 407 KB)

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania z EFRR wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Maksymalna wartość dofinansowania projektu - do wysokości alokacji przeznaczonej na nabór pomniejszonej o kwotę przeznaczoną na procedurę odwoławczą, tj. 32 204 160,00 zł.

Minimalna wartość projektu 1 500 000 zł.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin (PDF 1009 KB)

Pozostałe dokumenty (ZIP 4 MB)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

wzór wniosku (PDF 236 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

wzór umowy (ZIP 3 MB)

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Regulamin (PDF 1009 KB)

Pytania i odpowiedzi

Informacje na temat naboru można uzyskać w Oddziale Projektów Energetycznych i Transportowych w Departamencie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach ul. Sienkiewicza 63, 25-002 Kielce w godzinach od 7:30 do 15:30 oraz pod numerami telefonów: (tel.: 41 395 13 69; 41 395 13 62; 41 395 13 58, 41 395 13 59, 41 395 13 71) lub mailowo (e-mail: efrr@sejmik.kielce.pl), podając w tytule wiadomości numer naboru podany w ogłoszeniu o naborze.

Dodatkowo informacji dotyczących prowadzonego naboru udzielają pracownicy Punktów Informacyjnych:

Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Kielcach – Aleja IX Wieków Kielc 4, 25-516 Kielce (parter budynku AQUA) (tel.: 41 395 15 21, 41 395 15 20, bezpłatna infolinia 800 800 440; e-mail: GPI@sejmik.kielce.pl), godziny pracy: poniedziałek od 7:30 do 17:30, wtorek – piątek od 7:30 do 15:30, soboty nieczynne. Obsługuje powiaty: kielecki, włoszczowski, jędrzejowski, pińczowski, kazimierski, konecki, skarżyski, starachowicki oraz Miasto Kielce;

Lokalnego Punktu Informacyjnego w Sandomierzu – ul. Mickiewicza 34 (w siedzibie Starostwa powiatowego, parter, pokój nr 15), 27-600 Sandomierz (tel.: 15 600 12 36, 15 600 12 37; e-mail: PIFEsandomierz@sejmik.kielce.pl), godziny pracy: poniedziałek: od 7:30 do 17:30, wtorek – piątek: od 7:30 do 15:30, soboty nieczynne. Obsługuje powiaty: sandomierski, opatowski, staszowski, buski, ostrowiecki;

Lokalnego Punktu Informacyjnego w Skarżysku-Kamiennej – Al. Piłsudskiego 36 (I piętro galerii Panorama lok.2.8), 26-110 Skarżysko-Kamienna (tel: 41 222 12 54, 41 222 12 55; e-mail: PIFEskarzysko@sejmik.kielce.pl), godziny pracy: poniedziałek - piątek od 8:00 do 16:00, soboty nieczynne. Punkt świadczy usługi dotyczące programu fundusze europejskie dla świętokrzyskiego na lata 2021-2027, usługi są świadczone w taki sam sposób jak w pozostałych Punktach.

Linki

https://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/poznaj-program-na-lata-2021-2027/nabory-konkursy/item/5290-ogloszenie-naboru-fesw-03-01-iz-00-002-23-infrastruktura-oraz-tabor-na-potrzeby-transportu-zbiorowego-w-ramach-miast-i-ich-obszarow-funkcjonalnych-w-tym-integracja-roznych-form-mobilnosci-w-postaci-centrow-przesiadkowych-dla-transportu-publicznego