Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 2.1

2.1 Otoczenie biznesu / 2.1.2 Profesjonalizacja usług biznesowych, RPO Łódzkiego

Zakończony 30.04.2019

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca, ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działania II.1: Otoczenie biznesu, Poddziałania II.1.2: Profesjonalizacja usług biznesowych.

Wyniki naboru

Informujemy, że zakończona została ocena w ramach rundy II w konkursie nr RPLD.02.01.02-IP.02-10-049/19.

Ocenie zostały poddane 3 wnioski o dofinansowanie, z których:

• 3 uzyskały pozytywny wynik oceny formalnej I stopnia,
• 1 uzyskał pozytywny wynik oceny merytorycznej,
• 1 uzyskał pozytywny wynik oceny formalnej II stopnia.

Do dofinansowania wybrany został 1 projekt o wartości dofinansowania 9 917 460,82 zł.

Lista projektów wybranych do dofinansowania

Skład Komisji Oceny Projektów

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

lipiec 2019 r.

Miejsce składania wniosków

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź
w dni robocze, w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie (formularze wniosków oraz komplet załączników) należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym. Do wniosku o dofinansowanie zapisanego na nośniku elektronicznym musi być załączone sporządzone w wersji papierowej Oświadczenie wnioskodawcy dotyczące złożenia wniosku o dofinansowanie w wersji elektronicznej, podpisane przez Wnioskodawcę lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Typy beneficjentów:

  • instytucje otoczenia biznesu,
  • publiczne i niepubliczne szkoły wyższe.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Typ projektów podlegający dofinansowaniu:

  • kreowanie lub rozwój specjalistycznych usług świadczonych przez IOB na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Projekt powinien dotyczyć nowej usługi lub nowego zakresu świadczonej już usługi specjalistycznej, lub pakietu usług w ramach profesjonalizacji oferty IOB.Usługi objęte projektem muszą wpisywać się w jeden z obszarów tematycznych wskazanych w Załączniku 7 do Regulaminu konkursu.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów

Ocena projektów dokonywana jest na podstawie kryteriów wyboru projektów przyjętych przez Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.Ocena projektu składa się z etapu oceny formalnej I stopnia, oceny merytorycznej oraz oceny formalnej II stopnia.Aby wniosek mógł zostać rekomendowany do dofinansowania, musi spełnić wszystkie kryteria formalne i merytoryczne dostępu.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny poziom dofinansowania na cały projekt wynosi 95%.

  • Wsparcie udzielane Wnioskodawcy stanowi pomoc na usługi doradcze na rzecz MŚP lub regionalną pomoc inwestycyjną, lub pomoc de minimis.
  • Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych w przypadku pomocy de minimis udzielanej Wnioskodawcy wynosi 85%
  • Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych w przypadku pomocy na usługi doradcze na rzecz MŚP udzielanej Wnioskodawcy wynosi 50%.

Maksymalna intensywność regionalnej pomocy inwestycyjnej wynosi 35% całkowitych wydatków kwalifikowalnych.Poziom dofinansowania w przypadku regionalnej pomocy inwestycyjnej może ulec zwiększeniu:

a)    o 10 punktów procentowych - w przypadku ubiegania się o dofinansowanie średniego przedsiębiorstwa,

b)    o 20 punktów procentowych - w przypadku ubiegania się o dofinansowanie mikro- i małego przedsiębiorstwa.

Pomoc w formie pieniężnej dla MŚP (uczestników pilotażu) w ramach programów inkubacji i akceleracji przyznawana jest jako pomoc de minimis (poziom dofinansowania – 100%). Pomoc ta nie stanowi pomocy publicznej ani pomocy de minimis dla Wnioskodawcy.

Wnioskodawca może świadczyć uczestnikom pilotażu usługi na warunkach rynkowych (po cenie rynkowej) lub na warunkach korzystniejszych niż rynkowe. Świadczenie usług uczestnikom pilotażu poniżej wartości rynkowej powoduje, że na drugim poziomie wsparcia będzie występować pomoc publiczna (pomoc na usługi doradcze na rzecz MŚP) lub pomoc de minimis, a Wnioskodawca będzie zobowiązany do wypełniania wszelkich obowiązków podmiotu udzielającego pomocy publicznej / pomocy de minimis. Wartością pomocy udzielanej uczestnikom pilotażu będzie różnica pomiędzy ceną rynkową usługi a ceną za tę usługę płaconą przez uczestnika pilotażu.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

30 033 500 zł

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze przysługujące Wnioskodawcy zostały opisane w § 19 Regulaminu konkursu

Pytania i odpowiedzi

Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach pracy IP, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 oraz składając zapytanie za pomocą poczty e-mail: info@cop.lodzkie.pl.

Linki

Ogłoszenie o naborze na stronie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi