Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

EWT 2.

2. Zrównoważony transport transgraniczny, Polska-Słowacja, Europejska Współpraca Terytorialna

Zakończony 30.06.2017

12 października 2017 w Rajeckich Teplicach na Słowacji Komitet Monitorujący Programu Interreg Polska-Słowacja zatwierdził do dofinansowania 3 projekty drogowe na łączną kwotę 13 mln euro. Dwa kolejne projekty zostały wpisane na listę rezerwową.

Wyniki naboru 12.10.2017

Lista zatwierdzonych projektów znajduje się na stronie programu

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

październik 2017

Miejsce składania wniosków

Wnioski składane on-line

Sposób składania wniosków

Wnioski należy złożyć w dwóch językach: polskim oraz słowackim i dostarczyć w postaci elektronicznej poprzez generator on-line.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Wnioskodawcami mogą być m.in.: organy administracji rządowej i samorządowej, ich związki i stowarzyszenia, jednostki ustanowione przez państwo lub samorząd w celu zapewnienia usług publicznych, Europejskie Ugrupowania Współpracy Terytorialnej.

Szczegółowa lista kwalifikujących się wnioskodawców stanowi załącznik nr 1 do Podręcznika Beneficjenta.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ramach naboru można uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację ważnych transgranicznych odcinków sieci, zwłaszcza budowę lub modernizację infrastruktury drogowej łączącej systemy transportu po obu stronach granicy.Dofinansowywane będą tylko projekty, które umożliwiają połączenie drugorzędnych i trzeciorzędnych węzłów do sieci TEN–T i wzmacniają współpracę transgraniczną. Nie ma możliwości dofinansowania połączeń prowadzących z terenów zamieszkałych nie będących węzłami sieci TEN-T do węzłów trzeciorzędnych, a także tych, które nie wykazują wpływu na poprawę komunikacji w obszarze przekraczania granic, bądź nie stanowią jednej wspólnej koncepcji polepszenia komunikacji na danym obszarze granicznym.Główny nacisk będzie położony na udowodniony transgraniczny charakter inwestycji oraz na wykazanie stworzenia lub poprawienia połączenia z siecią TEN-T.

Lista przykładowych węzłów sieci transportowej w obszarze wsparcia programu stanowi załącznik nr 6 do Podręcznika beneficjenta dostępnego na stronie internetowej programu.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Załącznik nr 9 do Podręcznika beneficjenta

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

85% kosztów kwalifikowanych projektu, maksymalna kwota dofinansowania projektu to 6 mln euro

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

16,3 mln euro

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Zasady obowiązujące w konkursie opisane są w Podręczniku beneficjenta.

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Generator on-line

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załącznik nr 10 do Podręcznika beneficjenta.

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Partner Wiodący projektu, reprezentujący partnerstwo w ramach projektu, ma prawo do złożenia skargi, jeśli w jego opinii ocena projektu nie była zgodna z procedurami oceny zawartymi w dokumentach dotyczących naboru projektu.

Procedura skargowa jest opisana w załączniku nr 2 do Regulaminu Komitetu Monitorującego. Informacje na ten temat znajdują się także w Podręczniku beneficjenta, rozdział 5.2 Proces oceny i wyboru projektów.

Pytania i odpowiedzi

Odpowiedzi na pytania związane z naborem udzielają pracownicy Wspólnego Sekretariatu Technicznego programu. Dane teleadresowe.

Linki

Ogłoszenie o naborze na stronie programu