Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

FEPW 1.3

1.3 Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP – etap II, Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej

AKTUALNY data naboru wniosków od 13.06.2024 do 19.12.2024

Wsparcie MŚP z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego związanego z wdrażaniem gospodarki o obiegu zamkniętym(GOZ) w działalności (Model biznesowy GOZ-transformacji).

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

90 dni

Miejsce składania wniosków

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa

Sposób składania wniosków

za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego dostępnego na stronie internetowej PARP

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), prowadzące działalność gospodarczą na terytorium makroregionu Polski Wschodniej, tj. województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego lub mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Wsparcie MŚP z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego związanego z wdrażaniem gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w działalności (Model biznesowy GOZ-transformacji).

Wsparcie w działaniu 1.3 FEPW jest dwuetapowe i obejmuje:

Etap I – Opracowanie Modelu biznesowego GOZ-transformacji; 

Etap II – Wdrożenie Modelu biznesowego GOZ-transformacji.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Ocena projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria zatwierdzone przez Komitet Monitorujący FEPW, wskazane w załączniku nr 1 do Regulaminu wyboru projektów.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi: 5 000 000 PLN. Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 3 500 000 PLN.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

100 mln zł

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania naboru znajdują się w Regulaminie wyboru projektów, dostępnym na stronie internetowej PARP dot. działania.

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie projektu oraz Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu stanowią odpowiednio załącznik nr 2 i 3 do Regulaminu wyboru projektów i są dostępne na stronie internetowej PARP dot. działania.

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie projektu stanowi załącznik nr 4 do Regulaminu wyboru projektów i jest dostępny na stronie internetowej PARP dot. działania.

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Wnioskodawca może wnieść protest do IP w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji o negatywnym wyniku oceny projektu, zgodnie z art. 64 ustawy wdrożeniowej.W przypadku:

1)   nieuwzględnienia protestu,

2)   pozostawienia protestu bez rozpatrzenia,wnioskodawca może wnieść skargę do sądu administracyjnego, zgodnie z trybem określonym w art. 73-76 ustawy wdrożeniowej.

Pytania i odpowiedzi

Pytania o warunki naboru można kierować:

1)   za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie naboru,

2)   na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl, oraz

3)   telefonicznie pod numerami 22 574 07 07 lub 0 801 332 202. IP zamieści najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w formie FAQ na stronie naboru.

Linki

https://fepw.parp.gov.pl/component/grants/grants/gospodarka-o-obiegu-zamknietym-w-msp-etap-ii---wdrozenie-modelu-biznesowego-goz-transformacji