Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 1.2

1.2.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy (Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych), województwo zachodniopomorskie, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 24.09.2015

W związku z rozstrzygnięciem konkursu nr POWR.01.02.02-IP.22-32-002/15 Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie zgodnie z art. 46 ust.4 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. poz. 1146, z późn. zm.) publikuje Listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr POWR.01.02.02-IP.22-32-002/15.

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacji podjął decyzję o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na dofinansowanie realizacji projektów konkursowych na rok 2015 r. Tym samym możliwe jest ostateczne rekomendowanie do dofinansowania wszystkich projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów.

Wyniki naboru 9.08.2016

Lista projektów wybranych do dofinansowania 9.08.2016 (PDF 103 KB)

W związku z rozstrzygnięciem procedury odwoławczej przeprowadzonej w ramach konkursu nr POWR.01.02.02-IP.22-32-002/15 Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie aktualizuje Listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr POWR.01.02.02-IP.22-32-002/15 z dnia 29.02.2016 r. Aktualizacja z dnia 09.08.2016 r. uwzględnia także inne zdarzenia mające wpływ na wysokość alokacji, tj. rezygnację z realizacji umowy oraz ubiegania się o dofinansowanie przez Wnioskodawców wybranych do dofinansowania listą z dnia 29.02.2016 r.

 Lista projektów wybranych do dofinansowania  29.02.2016 (PDF 328 KB)

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie zgodnie z Regulaminem Komisji Oceny Projektów działającej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 publikuje listę członków Komisji Oceny Projektów powołanych zarządzeniem Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie do oceny wniosków w ramach konkursu nr POWR.01.02.02-IP.22-32-002/15.

Lista członków Komisji Oceny Projektów w ramach konkursu nr POWR.01.02.02-IP.22-32-002/15 (PDF 62 KB)

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

IV kwartał 2015 roku

Miejsce składania wniosków

Wnioski w formie papierowej należy składać osobiście bądź za pośrednictwem poczty na adres siedziby urzędu:
Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie
ul. A. Mickiewicza 41
70-383 Szczecin
w godzinach 8.00-15.00

Sposób składania wniosków

Wniosek składany jest:

  1. w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych - SOWA (nie później niż w dniu złożenia wniosku w wersji papierowej do Wojewódzkiego Urzedu Pracy w Szczecinie)generatorsowa,
  2. w formie papierowej wydrukowanej z Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnch i opatrzonej podpisem osoby uprawnionej/podpisami osób uprawnionych do złożenia tego wniosku. Wniosek w formie papierowej należy złożyć w jednym egzemplarzu.

Przed złożeniem wersji papierowej formularza wniosku należy porównać sumy kontrolne na wydruku i w wersji elektronicznej. Sumy kontrolne muszą być ze sobą tożsame.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie projektu w trybie konkursowym w ramach Poddziałania 1.2.2 mogą się ubiegać instytucje rynku pracy zgodnie z art. 6 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2015 r. poz. 149):

  • publiczne służby zatrudnienia,
  • Ochotnicze Hufce Pracy,
  • agencje zatrudnienia,
  • instytucje szkoleniowe,
  • instytucje dialogu społecznego,
  • instytucje partnerstwa lokalnego.

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się podmioty, które podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ramach Poddziałania 1.2.2 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój wsparciem może zostać objęty następujący typ projektów:

Wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych (bezrobotnych, biernych zawodowo oraz osób poszukujących pracy, w tym w szczególności osób niezarejestrowanych w urzędzie pracy) poprzez:

  1. instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne):
    1. identyfikacja potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych,
    2. kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych;

  2. instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji:
    1. kontynuacja nauki dla osób młodych, u których zdiagnozowano potrzebę uzupełnienia edukacji formalnej lub potrzebę potwierdzenia kwalifikacji m.in. poprzez odpowiednie egzaminy,
    2. nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie, m.in. poprzez wysokiej jakości szkolenia;

  3. instrumenty i usługi rynku pracy służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców:
    1. nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży,
    2. wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, stanowiące zachętę do zatrudnienia, m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia dla osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia, refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska (wyłącznie w połączeniu z subsydiowanym zatrudnieniem);

  4. instrumenty i usługi rynku pracy służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (uwzględniając mobilność zawodową na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES):
    1. wsparcie mobilności międzysektorowej dla osób, które mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia w sektorze lub branży, m.in. poprzez zmianę lub uzupełnienie kompetencji lub kwalifikacji pozwalającą na podjęcie zatrudnienia w innym sektorze, min. poprzez praktyki, staże i szkolenia, spełniające standardy wyznaczone dla tych usług (np. Europejska i Polska Rama Jakości Praktyk i Staży),
    2. wsparcie mobilności geograficznej dla osób młodych, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub wstępnego zagospodarowania w nowym miejscu zamieszkania, m.in. poprzez finansowanie kosztów dojazdu, zapewnienie środków na zasiedlenie;

  5. instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób niepełnosprawnych:
    1. niwelowanie barier jakie napotykają osoby młode niepełnosprawne w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez finansowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, którego praca spełnia standardy wyznaczone dla takiej usługi i doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Szczegółowe kryteria wyboru projektów- kryteria dostępu weryfikowane na etapie oceny formalnej i merytorycznej:

- Projekt zakłada:

a) ogólny wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla uczestników nie kwalifikujących się do żadnej z poniżej wymienionych grup docelowych – na poziomie co najmniej 43%;
b) dla osób niepełnosprawnych – wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 17%;
c) dla osób długotrwale bezrobotnych – wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 35%;
d) dla osób o niskich kwalifikacjach – wskaźnik efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 36%.

- Maksymalny okres realizacji projektu: do 31.12.2016 r.

- W ramach projektu realizowana jest indywidualna i kompleksowa aktywizacja zawodowo-edukacyjna osób młodych, która opiera się na co najmniej trzech elementach pomocy wskazanych w typach operacji. Przy czym dwa elementy określone w pierwszym typie operacji (instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej) są obligatoryjne. Kolejne elementy wsparcia są fakultatywne.

- Projektodawca w okresie realizacji projektu prowadzi biuro projektu (lub posiada siedzibę, filię, delegaturę, oddział czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu) na terenie województwa zachodniopomorskiego z możliwością udostępnienia pełnej dokumentacji wdrażanego projektu oraz zapewniające uczestnikom projektu możliwość osobistego kontaktu z kadrą projektu.

- Projekt jest skierowany do grup docelowych z obszaru województwa zachodniopomorskiego (osób fizycznych, które zamieszkują na obszarze województwa zachodniopomorskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego).

- Uczestnikami projektu są osoby młode w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu - tzw. młodzież NEET, w tym w szczególności osoby niezarejestrowane w urzędach pracy, z wyłączeniem grupy określonej dla trybu konkursowego w Poddziałaniu 1.3.1. Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014- 2020.

- W ciągu czterech miesięcy od przystąpienia danej osoby do projektu, zostanie jej zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu.

- Projekt przewiduje wyłącznie realizację szkoleń (jeśli zostały zaplanowane w projekcie), które zakończą się egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uzyskane kwalifikacje.

Szkolenia objęte dofinansowaniem w ramach projektu, powinny kończyć się egzaminem zewnętrznym przeprowadzanym przez podmiot posiadający stosowne uprawnienia nadane mu w drodze akredytacji przez uprawniony do tego podmiot (instytut egzaminacyjny). W sytuacji, gdy realizacja szkolenia zostanie zlecona podmiotowi zewnętrznemu (Wykonawcy), który przeprowadzi jednocześnie egzamin kończący szkolenie, kryterium można uznać za spełnione jedynie wówczas, gdy podmiot prowadzący szkolenie posiada uprawnienia do egzaminowania w zakresie zgodnym z tematem szkolenia, które zostały mu nadane w drodze akredytacji przez uprawnioną do tego instytucję.

Brak spełnienia powyższych warunków wyklucza możliwość uznania kwalifikowalności kosztów konkretnego szkolenia.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny % poziomu dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu w ramach Poddziałania nr 1.2.2 wynosi 91,89 %.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Kwota przeznaczona na dofinansowanie realizacji projektów konkursowych na 2015 rok w ramach Poddziałania 1.2.2 PO WER wynosi 9 456 415,00 zł.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin_konkursu_aktualizacja

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Formularz wniosku o dofinansowanie  (DOCX 425 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

wzór_umowy_o_dofinansowanie

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Informacje dotyczące procedury odwoławczej znajdują się w pkt. 4.3 Regulaminie konkursu w ramach Działania 1.2, Poddziałania 1.2.2. Regulamin_konkursu_aktualizacja

 

Pytania i odpowiedzi

Dodatkowych informacji dla ubiegających się o dofinansowanie udziela:

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie/Biuro Informacji i Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego w Szczecinie

ul. Mickiewicza 41, pok. 210, 211

tel. 91 42 56 163/164

efs@wup.pl

bądź Biuro Informacji i Promocji Euroepjskiego Funduszu Społecznego w Koszalinie

ul. Słowiańska 15a, pok. 25, 26

tel. 94 344 50 25/26

efskoszalin@wup.pl 

(w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30.

Linki

Strona Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie