Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 11.1

11.1 Wysoka jakość edukacji / 11.1.3 Edukacja przedszkolna – miasto Łódź, RPO Łódzkiego

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

Październik 2022 r.

Miejsce składania wniosków

Nie dotyczy

Sposób składania wniosków

Wnioski należy składać za pośrednictwem generatora wniosków.

Wnioski złożone w innej formie niż za pośrednictwem generatora pozostaną bez rozpatrzenia.Zgodnie z art. 8 Ustawy z dnia 3 kwietnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 termin na złożenie wniosku w ramach konkursu przewidziany w Regulaminie konkursu zostanie zachowany, również w przypadku, gdy wniosek wpłynie do Departamentu EFS za pomocą generatora wniosków, w ciągu 14 dni po upływie terminu na jego złożenie tj. do dnia 15 czerwca 2022 r. do godz. 14:00.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie:

  1. Miasto Łódź,
  2. Wszystkie podmioty – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych) – wyłącznie pod warunkiem realizacji projektu w partnerstwie z Miastem Łodzią.

Wnioskodawca oraz partnerzy (o ile dotyczy) nie mogą podlegać wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania.

Uwaga! Jeśli wnioskodawca będzie wnosił o dofinansowanie wkładu własnego ze środków PFRON, to musi spełniać warunki określone w procedurze realizacji programu „Partnerstwo dla osób z niepełnosprawnościami”.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Wsparciem może zostać objęty następujący typ projektu:

  1. upowszechnianie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej świadczonej w ośrodkach wychowania przedszkolnego (w tym również w innych funkcjonujących formach wychowania przedszkolnego), w szczególności w przedszkolach specjalnych i integracyjnych, obejmujące:
    • wsparcie istniejących lub nowo utworzonych ośrodków wychowania przedszkolnego w zakresie generowania i funkcjonowania nowych miejsc przedszkolnych,
    • dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności,
    • rozszerzanie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających na rzecz zwiększania szans edukacyjnych dzieci w zakresie wyrównywania stwierdzonych deficytów,
    • kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy,
    • doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie umiejętności i kompetencji niezbędnych do pracy z dziećmi, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
    • doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających rozwijaniu u dzieci kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy.

Działania wymienione w podpunkcie c – f będą realizowane jako uzupełnienie działań realizowanych w konkretnym OWP, o których mowa w podpunkcie a i b.

Wsparcie skutkuje zwiększeniem liczby miejsc przedszkolnych we wspieranym OWP w stosunku do danych z roku poprzedzającego rok rozpoczęcia realizacji projektu.Warunek dotyczy każdego projektu obejmującego typ 1a.

Uwaga! W ramach konkursu możliwa jest realizacja wyłącznie projektów rewitalizacyjnych.

W ramach przedmiotowego konkursu nie ma możliwości łączenia typów projektów 1a z 1b.Wnioskodawca obligatoryjnie realizuje typ projektu 1a albo typ projektu 1b.Każdy projekt w którym generowane są dodatkowe miejsca przedszkolne realizuje typ projektu 1a. W typie projektu 1a można dodatkowo objąć wsparciem dzieci z niepełnosprawnością i nie oznacza to realizacji typu projektu 1b.Projekty skierowane na dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym, w których nie są generowane dodatkowe miejsca przedszkolne realizują typ projektu 1b.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania 11.1.3 Kształcenie zawodowe, znajdują się w Rozdziale 7.1. Regulaminu konkursu oraz w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ 2014-2020.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi – 85%, w tym wsparcie finansowe EFS – 85%.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

W ramach przedmiotowego konkursu wartość dofinansowania projektu jest wyższa niż równowartość 100 000,00 EUR = 466 790,00 PLN.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek określa rozdział 8 regulaminu konkursu.

Pytania i odpowiedzi

W sprawach dotyczących konkursu informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim.

Wyjaśnienia oraz odpowiedzi na pytania do konkursu publikowane są w serwisie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego - RPLD.11.01.03-IZ.00-10-001/22

Linki

Łącze bezpośrednie do ogłoszenia o konkursie w serwisie Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego.