Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

FERS 1.10

1.10 Monitorowanie i identyfikacja potrzeb kompetencyjnych na rynku pracy, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

AKTUALNY data naboru wniosków od 04.11.2024 do 31.10.2025

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Pośrednicząca dla Działania 01.10 Monitorowanie i identyfikacja potrzeb kompetencyjnych na rynku pracy, w Szczegółowym Opisie Priorytetów w ramach I Priorytetu „Umiejętności" Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, typ projektu: „Prace Sektorowych Rad ds. Kompetencji (SRK) dotyczące identyfikacji luk kompetencyjnych i potrzeb rozwojowych sektorów” ogłasza nabór na dofinansowanie projektów.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

Ocena wniosków z danej grupy zakończy się najpóźniej w ciągu 60 dni od dnia przekazania oceniającym projektów do oceny do momentu podpisania przez nich kart oceny merytorycznej wszystkich projektów ocenianych w ramach danego posiedzenia KOP.

Miejsce składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie jest składany wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem aplikacji SOWA EFS (System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych Europejski Fundusz Społeczny Plus) w ramach utworzonego naboru dostępnego na stronie internetowej pod adresem https://sowa2021.efs.gov.pl/.

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie jest składany wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem aplikacji SOWA EFS (System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych Europejski Fundusz Społeczny Plus) w ramach utworzonego naboru dostępnego na stronie internetowej pod adresem https://sowa2021.efs.gov.pl/. Szczegółowe zasady znajdują się w Regulaminie wyboru projektów.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się podmioty, którym PARP powierzyła organizację i prowadzenie sektorowej rady ds. kompetencji w danym sektorze w związku z art. 4e ust. 6 i 7 ustawy o PARP, w drodze zawartej umowy o współpracę.

Wnioski można składać wspólnie z partnerami wnoszącymi do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe oraz doświadczenie wymagane w kryteriach dostępu określonych w załączniku nr 8 do Regulaminu wyboru projektu w ramach naboru.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ogólnopolskim projekcie dofinansowanie powinno być przeznaczone na działania mające na celu dostosowanie systemu edukacji do potrzeb rynku pracy w danym sektorze poprzez realizację przez SRK co najmniej następujących zadań:

a)     prowadzenie monitoringu i identyfikacji potrzeb kwalifikacyjno-zawodowych w danym sektorze,

b)     wydawanie lub aktualizowanie przez sektorową radę ds. kompetencji rekomendacji w zakresie dostosowania kadr gospodarki do aktualnych potrzeb przedsiębiorców w danym sektorze,

c)     identyfikacja działań służących uzyskaniu poszukiwanych kompetencji, we współpracy z administracją publiczną, w tym co najmniej samorządową na poziomie województwa oraz organizacjami przedsiębiorców lub instytucjami edukacyjnymi,

d)     współpraca z Branżowym Centrum Umiejętności, jeśli zostało utworzone dla adekwatnego sektora,

e)     edukacyjno-upowszechniające działania w projekcie.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Ocena wniosków o dofinansowanie dokonywana będzie w oparciu o kryteria wyboru projektów zatwierdzone przez Komitet Monitorujący FERS. Proces oceny wniosku składa się z następujących etapów:

a)        pierwszy etap oceny merytorycznej w zakresie kryteriów merytorycznych 0-1,

b)        drugi etap oceny merytorycznej w zakresie kryteriów dostępu i kryteriów horyzontalnych,

c)        trzeci etap oceny merytorycznej w zakresie kryteriów merytorycznych punktowych,

d)        etap negocjacji (jeśli dotyczy).

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalna intensywność dofinansowania wynosi: 100% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Dostępna w naborze alokacja i jednocześnie kwota dofinansowania wynosi 105 400 140 zł, przy czym ostateczna kwota alokacji może ulec zmianie w zależności od kursu Euro określonego przez Europejski Bank Centralny (EBC) na etapie kontraktowania środków.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów oraz przeprowadzania naboru znajdują się w Regulaminie wyboru projektów, dostępnym na stronie internetowej PARP dot. naboru w zakładce „Dokumenty” . 

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie projektu oraz Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu dostępne są pod adresem https://sowa2021.efs.gov.pl/.

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie projektu stanowi załącznik nr 11 do Regulaminu wyboru projektów i jest dostępny na stronie internetowej PARP dot. naboru w zakładce „dokumenty” 

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

  1. W przypadku negatywnej oceny projektu, o której mowa w art. 56 ust. 5 i 6 ustawy wdrożeniowej, Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu na zasadach określonych w art. 64 ustawy.
  2. Protest wnoszony jest do PARP.
  3. PARP rozpatruje protest na podstawie art. 68 ustawy wdrożeniowej w terminie i zakresie opisanym w tym przepisie oraz kolejnych przepisach ustawy. Termin rozpatrzenia protestu nie może przekroczyć łącznie 45 dni. 

Pytania i odpowiedzi

Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 lub 801 332 202.

Linki

https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/zadania-sektorowych-rad-ds-kompetencji#dokumenty