Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
Ocena projektów do 60 dni od zamknięcia naboru wniosków. Przewidywany termin zatwierdzenia wyników oceny projektów przez IP wynosi 67 dni od zakończenia naboru.Miejsce składania wniosków
Elektronicznie, w systemie informatycznym CST2021
Sposób składania wniosków
Elektronicznie, w systemie informatycznym CST2021
Możliwość składania wniosków od 18 października do 14 listopada 2023 r. (do godz. 16:00).
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie fazy II projektów w ramach naboru może się ubiegać:
- przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące fazę I projektu współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) lub
- lider konsorcjum oraz pozostali konsorcjanci wspólnie w ramach konsorcjum realizujący fazę I projektu współfinansowanego w ramach POIR; liderem konsorcjum musi być zawsze przedsiębiorstwo, pozostałymi konsorcjantami mogą być przedsiębiorstwa lub organizacje badawcze.
Podmioty wnioskujące o wsparcie fazy II projektu muszą być tymi samymi podmiotami, które zostały wymienione w umowie o dofinansowanie zawartej w POIR.
Duże przedsiębiorstwa (za wyjątkiem małych spółek o średniej kapitalizacji) muszą zaplanować współpracę z MŚP w ramach projektu, aby uzyskać wsparcie.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
W wyniku naboru można otrzymać dofinansowanie fazy II projektów, wybranych do dofinansowania w oparciu o przepisy dla perspektywy 2014‑2020 w ramach POIR (poddziałanie 1.1.1 i działanie 1.2). Projekt opisany w złożonym wniosku to ten sam projekt, który podlega fazowaniu w POIR w odrębnym trybie określonym przez NCBR. Fazowanie ma na celu zapewnienie ciągłości realizacji projektów, których pełna realizacja rzeczowa i finansowa nie zakończy się do 31 grudnia 2023 roku. Faza II projektu musi stanowić bezpośrednią kontynuację fazy I projektu realizowanej w ramach POIR. Faza II projektu musi obejmować moduł B+R, w ramach którego możliwe jest uzyskanie dofinansowania na realizację prac B+R: badań przemysłowych i prac rozwojowych. Może obejmować prace przedwdrożeniowe, jednak ich koszty nie są kwalifikowalne.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Maksymalny dopuszczalny poziom oraz kwota dofinansowania projektu (łącznie faza I i faza II) – zgodnie z warunkami umowy o dofinansowanie zawartej w ramach POIR.Łączny całkowity koszt projektu (faza I i faza II) musi przekraczać kwotę 5 000 000 EUR.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
320 mln PLN
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Uwaga:
Lista dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie oraz niezbędne wzory załączników, obowiązują od 27.11.2023. Informacja o zamieszczeniu dokumentów dostępna jest na stronie naboru.
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
W przypadku negatywnej oceny projektu, wnioskodawcy przysługuje prawo do wniesienia protestu zgodnie z zasadami określonymi w art. 64 ustawy wdrożeniowej oraz Regulaminie Wyboru Projektów.
Pytania i odpowiedzi
Pytania dotyczące naboru wniosków można kierować na adres email:
info@ncbr.gov.pl oraz
pod numery tel.: +48 22 39 07 170; +48 22 39 07 191.