Stowarzyszenie Malwa Plus już ponad 20 lat pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Przy wsparciu funduszy unijnych w grodziskim ośrodku powstały dwie nowe pracownie: ekonomiczna i ogólnorozwojowa oraz świetlica integracyjna. Dzięki nim placówka jeszcze lepiej dba o swoich podopiecznych. Na przykład ucząc ich nowych umiejętności, przydatnych w codziennym życiu, jak chociażby robienia zakupów.
Osoby, które do tej pory nie brały udziału w warsztatach, podejmują rehabilitację społeczną i zawodową. Nowy wymiar terapii zajęciowej zakłada indywidualne podejście do każdej osoby. Dzięki temu podopieczni Malwy mają już pierwsze sukcesy. Niektórzy podjęli pracę czy staż w lokalnych firmach, a nawet założyli własny biznes!
Placówka dba też o kreatywność podopiecznych, organizując zajęcia teatralne i manualne. Efekty całorocznej pracy można podziwiać na świątecznych występach czy rozsyłanych kartkach okolicznościowych. A okazją do rozrywki i wypoczynku są też wspólne wyjścia i wycieczki.
By stworzyć dwie nowe pracownie i świetlicę, stowarzyszenie Malwa Plus skorzystało z Funduszy Europejskich, a konkretnie – z Mazowieckiego Programu Regionalnego.
Więcej na ten temat przeczytasz na stronie o innowacyjnych projektach. Znajdziesz tam zdjęcia i krótki film, w którym o tym projekcie opowiadają pracownicy stowarzyszenia.
A jeśli jesteś ciekawy innych innowacji – niekoniecznie tych społecznych – które powstały przy udziale Funduszy Europejskich, odwiedź stronę Polskie innowacje: krok w przyszłość. Prezentujemy na niej aż 50 różnych projektów!
Programy regionalne
Programy regionalne – w tym Mazowiecki Program Regionalny – wspierają rozwój poszczególnych województw Polski. Zarządzają nimi nie instytucje centralne, a samorządowe