Odpowiadając na zapotrzebowanie polskich przedsiębiorców oraz czerpiąc najlepsze wzorce z krajów Unii Europejskiej, Urząd Patentowy RP uruchomił innowacyjną w skali kraju usługę skierowaną do polskich firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Mała i średnia firma może otrzymać dofinansowanie na pokrycie 90% kosztów usługi identyfikacji własności intelektualnej, w przypadku mikro przedsiębiorcy pułap dofinansowania wynosi 95%.
Aby złożyć wniosek, wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego i wypełnić formularz.
Kryteria udziału w projekcie
Aby ubiegać się o dofinansowanie, wystarczy spełnić poniższe warunki:
- być mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą;
- mieć siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
- prowadzić działalność w obszarze Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS);
- wysokość wsparcia musi mieścić się w limicie dopuszczalnej pomocy de minimis.
Dlaczego warto skorzystać z usługi
W ramach projektu przedsiębiorca może skorzystać z usługi identyfikacji własności intelektualnej, która świadczona jest w siedzibie firmy lub on-line (w zależności od preferencji przedsiębiorcy). Usługę realizują regionalni wykonawcy - eksperci z zakresu ochrony własności intelektualnej, doświadczeni w pracy z biznesem. Na koniec usługi przedsiębiorca otrzymuje raport zawierający rekomendacje „szyte na miarę” w zakresie ochrony własności intelektualnej swojej firmy. Z raportu dowie się:
- jak chronić swoją własność intelektualną, czyli np. logo, tajemnicę przedsiębiorstwa, wynalazki, projekty wzornicze itp.;
- jak uzyskać patent, jak korzystać z praw autorskich, jak konstruować umowy z pracownikami zatrudnionymi w firmie;
- jakie korzyści może czerpać z ochrony własności intelektualnej w celu zwiększenia konkurencyjności swojej firmy.
Dowiedz się więcej
Krótkie filmy informacyjne o projekcie:
Zapraszamy do kontaktu
Informacje o projekcie uzyskać można pod numerem tel. (22) 579 06 88 lub mailowo msp@uprp.gov.pl od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:00.
Projekt finansowany jest z Programu Inteligentny Rozwój, działanie 2.6 „Projekt pozakonkursowy Urzędu Patentowego RP”, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.