Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie
ul. Zakładowa 4
62-510 Konin
od
01.01.2025
do
31.12.2028
Przedmiot projektu: realizacja wsparcia, obejmującego usługi rozwojowe w systemie PSF dla osób dorosłych, które z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności/kompetencje lub nabyć kwalifikacje, realizowane za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych (BUR).
Grupa docelowa: osoby dorosłe nieprowadzące działalności gospodarczej z podregionu konińskiego (p. słupecki, kolski, turecki, gnieźnieński, wrzesiński, koniński i Miasto Konin), które uczą się, pracują/pracowały lub zamieszkują w podregionie konińskim.
Cel projektu:- podniesienie i zmiana kompetencji oraz rozwój umiejętności lub kwalifikacji poprzez usługi rozwojowe dla 3.336 OD w tym: 254 bezrobotnych (152 K, 102 M), 413 biernych zawodowo (252 K, 161 M), 2.669 pracujących/zatrudnionych (1.174 K, 1.495 M),- oraz uzyskanie kwalifikacji przez 2.335 osoby dorosłe, które dostosują się do potrzeb rynku pracy w związku ze zmianami w gospodarce wynikającymi m.in. z rozwoju technologii, zielonej i cyfrowej transformacji oraz nowych potrzeb rynku pracy wymagających ciągłego podnoszenia umiejętności, kompetencji i kwalifikacji.
Preferencje projektowe (podwyższenie poziomu dofinansowania o 5%):
a) dla usług rozwojowych, które prowadzą do nabycia kwalifikacji, o których mowa w art. 2 pkt 8 Ust. z dnia 22.12.2015r. o ZSK, zarejestrowanych w ZRK oraz posiadających nadany kod kwalif.,
b) dla osób z grup w niekorzystnej sytuacji tj. osób 50+, osób z niepełnosprawnościami,
c) dla osób zamieszkałych na obszar. zagrożonych trwałą marginalizacją w podregionie konińskim.W przypad. speł. warunk. wskaz. w pkt. a), b) i c) max. poziom dof. pojed. UR wyn. 90% koszt. UR dla osób dorosłych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
SEKA S.A.
UL. Paca 37
04-386 Warszawa
od
01.10.2024
do
31.12.2028
CEL PROJEKTU Uzyskanie przez 70% z 2942 osób podniesienia umiejętności, kompetencji i kwalifikacji, poprzez udział w usługach rozwojowych. Projekt skierowany do osób dorosłych (min. 18 lat), które z własnej inicjatywy chcą nabyć lub podnieść umiejętności, kompetencje, kwalifikacje lub przekwalifikować się. Osoby chcące wziąć udział w projekcie nie mogą prowadzić działalności gospodarczej i muszą spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków: 1. uczyć się 2. pracować 3. zamieszkiwać na terenie miasta Poznania
ZAKRES WSPARCIA
1 Doradztwo zawodowe, które zapewni dodatkowe wsparcie, polegające na:
-wsparcie w analizie potrzeb rozwojowych Uczestniczki/Uczestnika, w tym z wykorzystanie Bilansu Kompetencji,
-wparcie w doborze usługi rozwojowej w Bazie Usług Rozwojowych (BUR),
-zbudowanie motywacji dla rozwoju umiejętności /kompetencji lub nabycia kwalifikacji,
-przedstawienie informacji dotyczących sytuacji na lokalnym rynku pracy,
-identyfikacji nabytych umiejętności i certyfikacji, w tym zachęcanie do założenia „Mojego portfolio” lub konta Europass.
2 Udzielenie i rozliczenie dofinansowania na Usługę Rozwojową wybraną poprzez Bazę Usług Rozwojowych.
POZIOM DOFINANSOWANIA
1.Poziom dofinansowania bazowego -85%
2.Zwiększenie dofinansowania o 5% otrzymują osoby spełniające następujące kryteria:
-osoby 50+
-osoby z niepełnosprawnościami
-osoby wybierające UR, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji, wpisane do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (ZRK) z nadanym kodem kwalifikacji.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA
Ul. Piękna 58
60-589 Poznań
od
01.01.2025
do
31.12.2028
Projekt ma na celu uzyskanie lub podniesienie kwalifikacji lub kompetencji, z własnej inicjatywy, przez 2080 osób dorosłych, 1061 kobiet i 1019 mężczyzn, z podregionu pilskiego powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego, złotowskiego, dostosowując do zmian w gospodarce wynikającymi m.in.: z rozwoju technologii, zielonej i cyfrowej transformacji oraz nowych potrzeb rynku pracy i wspieranie mobilności.
Wsparcie rozwojowe realizowane będzie przez udzielenie:
1.Usług rozwojowych przez BUR przy zachowaniu Podmiotowego Systemu Finansowania dla 2080 osób dorosłych, pozwalające m.in. na adaptację do zmian w gospodarce, w tym w zakresie rozwoju technologii, zielonej i cyfrowej transformacji oraz nowych potrzeb rynku pracy;
2.UR przez dalej BUR dla 2080 osób dorosłych, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swojeumiejętności/kompetencje lub nabyć kwalifikacje;
3.Dodatkowe wsparcie – doradztwo (przed realizacją usługi rozwojowej)świadczone przez Operatora dla 1457 osób dorosłych, celem podniesienia swoich umiejętności lub kompetencji lub kwalifikacji w zakresie:
- zbudowania motywacji do rozwoju umiejętności/kompetencji lub nabycia kwalif.;
- wsparcia w analizie potrzeb rozwojowych, w tym z wykorzystaniem modelu Bilansu Kompetencji;
- wsparcia w wyborze odpowiednich UR w BUR;
- identyfikacji nabytych umiejętności i certyfikacji, w tym zachęcanie do założenia „Mojego portfolio” lub konta Europass.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Instytut ADN Sp. z o.o. Sp. k.,
ul. Grzybowska 56,
00-844 Warszawa
od
01.10.2024
do
31.12.2028
Projekt obejmuje jedynie podregion leszczyński w województwie wielkopolskim, w którego w skład wchodzi:Powiat gostyński, gmina: Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec,Powiat grodziski, gmina: Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Rakoniewice, Wielichowo,Powiat kościański, gmina: Czempiń, Kościan, Kościan – gmina wiejska, Krzywiń, Śmigiel,Powiat leszczyński, gmina: Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice,Powiat międzychodzki, gmina: Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód, Sieraków,Powiat nowotomyski, gmina: Kuślin, Lwówek, Miedzichowo, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń,Powiat rawicki, gmina: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław, Rawicz,Powiat wolsztyński, gmina: Przemęt, Siedlec, Wolsztyn,Powiat Leszno, gmina: Leszno
CEL PROJEKTU: Minimum 2700 osób (1485 kobiet, 1 215 mężczyzn) spośród 3000 (1650 kobiet, 1350 mężczyzn) objętych wsparciem, podniesie swoje umiejętności/kompetencje/kwalifikacje do 31.12.2028 r.
Projekt kierujemy do 3000 (1650 kobiet, 1350 mężczyzn), osób dorosłych, które z własnej inicjatywy chcą nabyć lub podnieść umiejętności/kompetencje lub przekwalifikować się, które spełniają poniższe warunki: Ukończyły 18 lat, Uczą się/zamieszkują/przebywają na terenie województwa wielkopolskiego, Chcą z własnej inicjatywy podnieść swoje umiejętności, kompetencje, kwalifikacje, Nie prowadzą działalności gospodarczej .Dodatkowe punkty premiujące otrzymują osoby: Wybierające usługi rozwojowe, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji wpisane do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (ZRK) z nadanym kodem kwalifikacji, W wieku 50+,Osoby z niepełnosprawnościami, Zamieszkujące na obszarze zagrożonym trwałą marginalizacją (powiat międzychodzki, gmina Chrzypsko Wielkie).
ZAKRES WSPARCIA:
1.SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM (ŚR. 2H DLA 1 UCZESTNIKA/UCZESTNICZKI), KTÓRY ZAPEWNI DODATKOWE WSPARCIE W ZAKRESIE:
- Budowania motywacji do rozwoju umiejętności/kompetencji/kwalifikacji.
- Analizy potrzeb rozwojowych, w tym z wykorzystaniem modelu Bilansu Kompetencji i „Europejskiego narzędzia do oceny poziomu kompetencji cyfrowych”.
- Wsparcia w doborze odpowiednich usług rozwojowych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR).
- Identyfikacji nabytych umiejętności/kompetencji oraz wsparcia w ich walidacji i certyfikacji, w tym zachęcenie do założenia „Mojego portfolio” lub Europass.
- Przedstawienia informacji nt. sytuacji na lokalnym/regionalnym rynku pracy, co pozwoli na zweryfikowanie potrzeb Uczestników/Uczestniczek dotyczących rozwoju w kontekście zapotrzebowania na kompetencje/kwalifikacje wśród lokalnych/regionalnych pracodawców, a tym samym ułatwi ewentualną zmianę ścieżki kariery/podjęcia decyzji o mobilności zawodowej.
2.UDZIELANIE I ROZLICZENIE DOFINANSOWANIA NA USŁUGI ROZWOJOWE, W TYM:
- Podpisanie umowy wsparcia.
- Otrzymanie promesy, na podstawie której Uczestnicy/Uczestniczki będą mogli wystąpić o refundację UR.
- Zapisanie się przez Uczestników/Uczestniczki na UR w BUR, zgodnie z Regulaminem BUR.
- Opłacenie przez Uczestników/Uczestniczki rachunku/FV wystawionej przez realizatora UR (100% kosztów).
- Realizacja UR i wydanie przez dostawcę UR zaświadczenia o ukończeniu UR.
- Ocena UR w systemie BUR.
- Złożenie przez Uczestników/Uczestniczki (w ciągu 14 dni od zakończenia UR) u Operatora dokumentów niezbędnych do rozliczenia UR. Łączny koszt dofinansowania usług rozwojowych realizowanych przez jednego Uczestnika/Uczestniczkę w ramach Projektu nie może przekroczyć kwoty 4900 zł netto (z wkładem własnym). Wkład własny zostanie wniesiony przez Uczestników/Uczestniczki Projektu i wynosić będzie:
- 10% wartości pojedynczej UR dla 56% GD (1680 UP),
- 15% wartości pojedynczej UR dla 44% GD (1320 UP).
Po pozytywnej weryfikacji złożonych dokumentów, Operator dokonuje refundacji UR.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Szkolna 24
63-400 Ostrów Wielkopolski
od
01.10.2024
do
31.12.2028
Cel projektu: Podniesienie umiejętności, kompetencji lub nabycie kwalifikacji wśród 2800 z 3500 osób dorosłych z obszaru podregionu kaliskiego w województwie wielkopolskim, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje umiejętności/kompetencje lub nabyć kwalifikacje przez realizację wsparcia dodatkowego oraz udział w usługach rozwojowych realizowanych w ramach podmiotowego systemu finansowania za pośrednictwem BUR. Uczestnikami Projektu mogą być osoby dorosłe zamieszkujące, pracujące lub uczące się na terenie podregionu kaliskiego tj. w powiatach: jarocińskim, kaliskim, m. Kalisz, kępińskim, krotoszyńskim, ostrowskim, ostrzeszowskim oraz pleszewskim. Osoby biorące udział w projekcie nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, tj. być zarejestrowanym w CEIDG, ani w żadnym innym rejestrze przedsiębiorców. Zawieszenie działalności gospodarczej jest także równoznaczne z brakiem możliwości udziału w projekcie. Poziom dofinansowania
a) 85% – poziom bazowy – dofinansowanie max. 4.428,50, bez względu na wartość tej usługi
b) 90% – dofinansowanie max. 4.689,00, bez względu na wartość tej usługi, dla:
• osób w wieku 50 lat i więcej,
• osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
• osób zamieszkałych na obszarach zagrożonych trwałą marginalizacją (Czajków, Rychtal),
• usług rozwojowych, które prowadzą do nabycia kwalifikacji, o których mowa w art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, zarejestrowanych w ZRK oraz posiadających nadany kod kwalifikacji.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
W Wyszukiwarce są zaprezentowane ogólne informacje, a szczegóły są dostępne
w
dokumentach programowych.