Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
I kwartał 2025 r.Miejsce składania wniosków
Centrum Projektów Polska Cyfrowa, ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa
Sposób składania wniosków
Wniosek składa się wyłącznie w formie elektronicznej z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego CST2021, dostępnego pod adresem https://wod.cst2021.gov.pl/, i platformy ePUAP, zgodnie ze sposobem opisanym w Regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem dla naboru nr KPOD.05.10-IW.06-003/24.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Ostatecznymi odbiorcami wsparcia przedsięwzięć składanych w ramach naboru, realizowanego w trybie niekonkurencyjnym w ramach Inwestycji C3.1.1., mogą być wyłącznie urzędy obsługujące organy właściwe ds. cyberbezpieczeństwa, o których mowa w art. 41 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, tj.:
1. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego;
2. Ministerstwo Cyfryzacji;
3. Ministerstwo Infrastruktury;
4. Ministerstwo Klimatu i Środowiska;
5. Ministerstwo Zdrowia
lub jednostki podległe lub nadzorowane przez te organy, wskazane przez ww. organy, którym zgodnie z art. 42 ust. 3 ww. ustawy powierzono realizację w ich imieniu niektórych zadań, na podstawie porozumienia, o którym mowa w art. 42 ust. 4-6 ww. ustawy.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Inwestycja C3.1.1. KPO obejmuje cztery różne komponenty, w tym „cyberbezpieczeństwo”, w ramach którego planowana jest realizacja i objęcie wsparciem m.in. przedsięwzięć polegających na ustanowieniu sieci obejmującej co najmniej 5 sektorowych zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego (CSIRT) w sektorach kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, które przyczynią się do zwiększenia skuteczności systemu reagowania na incydenty w ramach krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Celem naboru jest wybór do objęcia wsparciem przedsięwzięć polegających na utworzeniu lub rozwoju 5 sektorowych Zespołów Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) w sektorach kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Zasady oceny Przedsięwzięć w Inwestycji C3.1.1. Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (dotyczy przedsięwzięć mających na celu utworzenie lub rozwój 5 sektorowych Zespołów Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) w sektorach kluczowych w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa)
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Maksymalny poziom wsparcia przedsięwzięcia wynosi 100% kwoty wydatków kwalifikowalnych przedsięwzięcia.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Kwota alokacji: 65 812 901,80 PLN
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Regulamin wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór wniosku o objęcie wsparciem
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem wraz z załącznikami
Wzór porozumienia o objęcie przedsięwzięcia wsparciem wraz z załącznikami
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
Procedura złożenia wniosku o ponowną ocenę została opisana w Regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem.
W przypadku nieobjęcia przedsięwzięcia wsparciem, ostatecznemu odbiorcy wsparcia przysługuje wniosek o ponowną ocenę przedsięwzięcia zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem.
Pytania i odpowiedzi
Wyjaśnień w kwestiach dotyczących naboru JW udziela w odpowiedzi na zapytania kierowane na adres poczty elektronicznej: nabory_cyber@cppc.gov.pl
Linki
Wszelkie zmiany dokumentacji będą publikowane pod linkiem: Inwestycja C 3.1.1 Cyberbezpieczeństwo - CyberPL (trzeci nabór) - Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Portal Gov.pl