Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO

Projekty zintegrowane: Poddziałanie 3.1.3 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w ramach BOF i Poddziałanie 8.2.2 Infrastruktura edukacyjna w obszarze BOF, RPO Podlaskiego

Zakończony 29.07.2016

Wyniki naboru 8.06.2017

Lista projektów wybranych do dofinansowania  (PDF 416 KB)

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

Luty 2017

Miejsce składania wniosków

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
ul. Poleska 89,
pok. nr 19 (parter),
15-874 Białystok.

Sposób składania wniosków

Wnioski uproszczone:

Uproszczone wnioski o dofinansowanie projektu zintegrowanego należy składać od dnia 27 czerwca 2016 r. od godziny 8:00 do dnia 29 lipca 2016 r. do godziny 15:30 w wersji elektronicznej na trwałym nośniku (np. płycie CD/DVD) oraz w dwóch egzemplarzach w wersji papierowej (oryginał i kopia lub dwa oryginały). 

W ramach II etapu oceny wnioski o dofinansowanie mogą złożyć jedynie Wnioskodawcy, których uproszczone wnioski o dofinansowanie zostały zakwalifikowane do niniejszego etapu. Termin złożenia pełnych wniosków o dofinansowanie zostanie wskazany w wezwaniu (po zakończeniu I etapu oceny tj. miesiąc wrzesień 2016 r.). 

Wnioski o dofinansowane – II etap EFS:

  • Wnioski o dofinansowanie projektów składane są: w wersji elektronicznej (XML) za pomocą systemu GWA2014 (EFS) w terminie określonym w wezwaniu do złożenia pełnego wniosku. Wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić w wersji instalacyjnej GWA2014 (EFS), nie starszej niż 1.0.13.
  • w dwóch egzemplarzach wersji papierowej wniosku o dofinansowanie (oryginał i kopia lub dwa oryginały) oraz Potwierdzeniem przesłania do IZ RPOWP wersji elektronicznej wniosku o dofinansowanie w ciągu 3 dni roboczych licząc od pierwszego dnia roboczego następującego po dniu złożenia wersji elektronicznej wniosku. 

Wnioski o dofinansowane – II etap EFRR:

Pełny wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić w najbardziej aktualnej na dzień rozpoczęcia naboru wniosków wersji instalacyjnej GWA2014 (EFRR).
Ponadto Wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia 2 egzemplarzy wniosku o dofinansowanie w wersji papierowej wraz z załącznikami oraz Potwierdzeniem przesłania do IZ RPOWP elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie do IOK w ciągu 3 dni roboczych licząc od pierwszego dnia roboczego następującego po dniu złożenia wersji elektronicznej wniosku w ramach etapu II.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych, (nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów) będące organami prowadzącymi lub planującymi założyć publiczne i niepubliczne przedszkola, oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, inne formy wychowania przedszkolnego.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ramach niniejszego konkursu, wsparciem będą objęte projekty zintegrowane najbardziej przyczyniające się do zwiększenia stopnia upowszechnienia edukacji przedszkolnej na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, obejmujące typy właściwe dla danego funduszu, wskazane poniżej: 

W zakresie EFRR:

Inwestycje w infrastrukturę wychowania przedszkolnego:

1.1     Budowa, rozbudowa, przebudowa, remont infrastruktury wychowania przedszkolnego, w tym adaptacja i dostosowanie pomieszczeń (budowa nowych obiektów jedynie w przypadku udokumentowania braku możliwości wykorzystania/adaptacji istniejących budynków), zagospodarowanie terenu w szczególności w zakresie utworzenia i wyposażenia placu zabaw;

1.2     Działaniem uzupełniającym do powyższych inwestycji może być wyposażenie placówek wychowania przedszkolnego w sprzęt i pomoce optymalizujące proces kształcenia jako jeden z elementów projektu. 

W zakresie EFS:

  1. Tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego w ośrodkach istniejących lub tworzenie nowych ośrodków na obszarach gmin o największym zapotrzebowaniu na edukację przedszkolną wyłącznie dla dzieci 3-4 letnich i /lub dzieci niepełnosprawnych;
  2. Rozszerzenie oferty ośrodka wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne i wyrównujące zdiagnozowane deficyty u dzieci. Katalog dodatkowych zajęć dla dzieci obejmuje wyłącznie:
    1.1     Zajęcia specjalistyczne, w tym np.: logopedyczne, terapeutyczne, psychologiczne.
    1.2     Gimnastykę korekcyjną.
    1.3     Zajęcia edukacyjne rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, językowe i matematyczne.
    1.4     Zajęcia kształtujące postawę przedsiębiorczą i kreatywną u dzieci.
  3. Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (wyłącznie jako uzupełnienie działań wskazanych w typach planowanych przedsięwzięć powyżej).

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Załącznik nr 6 Kryteria oceny projektów w trybie konkursowym (projekty zintegrowane) Poddziałanie 3.1.3 i 8.2.2 (DOCX 724 KB)

Załącznik nr 7 Kryteria oceny formalno-merytorycznej  projekty zintegrowane, tryb konkursowy (DOCX 694 KB)

Załącznik nr 8 Przewodnik po kryteriach wyboru projektów dla Poddziałania 3 1 3 i 8 2 2 (DOC 1 MB)

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu zintegrowanego wynosi dla każdego z zaangażowanych funduszy 85% kosztów kwalifikowalnych, z zastrzeżeniem: - projekty nie objęte pomocą publiczną 85% kosztów kwalifikowalnych, przy czym w przypadku projektów generujących dochód, maksymalny poziom dofinansowania zostanie ustalony na podstawie wyliczonego wskaźnika luki w finansowaniu na II etapie oceny (pełnego wniosku o dofinansowanie w części EFRR); - projekty objęte pomocą publiczną – kwota pomocy zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie zasadami, maksymalny udział środków UE nie może przekroczyć 85% kosztów kwalifikowalnych; - cross-financing – w przypadku projektów zintegrowanych, realizowanych w ramach operacji dwufunduszowych (EFS + EFRR) cross-financing wynosi 0%; - w przypadku projektów zintegrowanych maksymalna wartość zakupionych środków trwałych jako % wydatków kwalifikowalnych w ramach EFS wynosi 0%. Minimalny wkład własny Beneficjenta w odniesieniu do: - Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 15% kosztów kwalifikowalnych - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 15% kosztów kwalifikowalnych.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Całkowita kwota środków przeznaczonych na konkurs wynosi 13 200 000,00 PLN, w tym: - wsparcie finansowe w ramach EFS: 3 200 000,00 PLN, tj. 3 200 000,00 PLN ze środków EFS oraz 0,00 PLN z budżetu państwa, - wsparcie finansowe w ramach EFRR: 10 000 000,00 PLN.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Zmiana Regulaminu konkursu z dnia 02.02.2017 (PDF 2 MB)

Zmiana Regulaminu konkursu z dnia 3.11.2016 (PDF 2 MB)

Zmiana Regulaminu Konkursu z dnia 6.07.2016 (PDF 2 MB)

Nieaktualny Regulamin konkursu 3.1.3 i 8.2.2  (PDF 2 MB)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załącznik nr 1 - Wzór wniosku o dofinansowanie – EFRR (PDF 135 KB)

Załącznik nr 1 - Wzór wniosku o dofinansowanie - EFRR (PDF 569 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Uwaga!

Komunikat dotyczący zmiany zapisów minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu zintegrowanego ze środków EFS (w tym Ogólnych warunków umów i harmonogramu płatności)

Pełna treść komunikatu z dnia 25.05.2017 (PDF 65 KB)

Uwaga!
Komunikat dotyczący zmiany zapisów minimalnego zakresu umowy / porozumienia o dofinansowanie projektu ze środków EFS oraz Ogólnych warunków umów.
Pełna treść komunikatu z dn. 08.05.2017. (PDF 330 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie projektu zintegrowanego EFS oraz OWU (dla umów rozliczanych kwotami ryczałtowymi oraz do umów innych niż rozliczane kwotami ryczałtowymi) - z dnia 25.05.2017 (DOC 1 MB)

Wersje archiwalne:

Wzór minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu zintegrowanego ze środków EFS (KWOTY RYCZAŁTOWE) (DOC 217 KB)  - zmiana z dn. 8.05.2017

Wzór minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu zintegrowanego ze środków EFS (do umów innych niż rozliczane kwotami ryczałtowymi) (DOC 210 KB) - zmiana z dn. 8.05.2017

Wzór umowy o dofinansowanie EFS_dla_kwot_ryczałtowych (DOCX 75 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie EFS dla kwot innych niż ryczałtowe (DOCX 71 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie EFRR (PDF 699 KB)

 

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

W procesie wyboru projektów do dofinansowania dopuszcza się złożenie przez Wnioskodawcę jednego środka odwoławczego, tj. protestu zgodnie z zasadami określonymi w rozdziale 15 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146, z późn. zm.). Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w VIII części A Regulaminu konkursu.

Pytania i odpowiedzi

W sprawach dotyczących konkursu informacji udzielają telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej pracownicy Instytucji Ogłaszającej Konkurs (IOK):

Departament Wdrażania RPO: tel. (85) 66 54 319, -979, -325 w godz. od 9.00 do 13.00. Departament EFS: tel. tel. (85) 66 54 245, -231, -244, -219 w godz. od 9.00 do 13.00 e-mail: zintegrowane@wrotapodlasia.pl (w tytule wiadomości należy wpisać  nr naboru podany w ogłoszeniu o konkursie).

Pytania wraz z odpowiedziami będą zamieszczane na stronie internetowej www.rpo.wrotapodlasia.pl w zakładce dotyczącej danego konkursu.  

Dodatkowo informacji udzielają pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich działających w województwie podlaskim:

Linki

Link do konkursu na stronie www.rpo.wrotapodlasia.pl