Centrum Kompetencji Grupa Szkoleniowo-Doradcza A. Gawrońska Sp. j.
ul. Nowosolska 21/3a
60-171 Poznań
od
01.08.2016
do
31.07.2018
W ramach projektu założono przygotowanie i realizację usług opiekuńczych dla 200 niesamodzielnych osób starszych ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 80+ doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego. Usługi będą realizowane na terenie 5 gmin w mieszkaniach podopiecznych jak również w miejscach nowo utworzonych jak np: Centrum Wsparcia Opiekunów, Mieszkanie Wspomagane i 4 Dzienne Domy Pomocy.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie Pomocy KRĄG
ul. Poznańska 14
63-040 Poczta Nowe Miasto nad Wartą
od
01.09.2016
do
28.02.2019
W ramach projektu zostanie objętych wsparciem 20 osób bezdomnych w tym 18 osób niepełnosprawnych w formie mieszkalnictwa wspomaganego treningowego. W tym celu utworzone zostanie mieszkanie treningowe z 4 miejscami. Wszyscy uczestnicy projektu zostaną objęci działaniami mającymi na celu maksymalne usprawnienie do samodzielnego życia. Powstanie 5 grup treningowych, każda grupa zostanie objęta wsparciem w ramach mieszkania treningowego w wymiarze 6 miesięcy. Pozostali uczestnicy projektu będą wspierani pod kątem nabycia umiejętności pozwalających na funkcjonowanie w mieszkaniu treningowym
SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "SŁONECZKO"
ul. Kwiatowa 1/12
64-700 Brzeźno
od
01.09.2016
do
31.08.2018
Projekt jest skierowany do 40 osób niesamodzielnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w wieku poprodukcyjnym zamieszkałych na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego oraz do ich 10 opiekunów faktycznych. Dzięki realizacji projektu 40 osób niesamodzielnych będzie mogło otrzymać niezbędne wsparcie w formie specjalistycznych usług opiekuńczych.
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu
Garbary 97/8
61-757 Poznań
od
01.12.2016
do
30.11.2019
Projekt zakłada szereg działań z obszaru wsparcia rodziny, mających na celu prewencję umieszczania dzieci w pieczy zastępczej oraz profilaktykę wykluczenia społecznego wielkopolskich rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. W ramach form pomocy realizowanych w projekcie rodziny będą mogły skorzystać z:
- indywidualnych porad i konsultacji pedagoga/psychologa wraz z badaniem psychologicznym i diagnozą sytuacji,
- terapii rodzinnej i/lub indywidualnej, - programu "ochrona więzi",
- zajęć dla rodziców chcących podnieść kompetencje wychowawcze w ramach "Szkoły dla rodziców i wychowawców",
- spotkań grupy wsparcia dla dzieci w wieku 9-11 lat "Emocje",
- porad prawnych,
- obozu letniego "Odbudowa" dla rodziców z dziećmi, jako element poszerzenia dotychczasowego zakresu działań,
- wsparcia w ustanowieniu rodziny wspierającej wraz z otrzymaniem ulotki edukacyjnej na temat tej formy wsparcia.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Ekspert-Kujawy
ul. Dworcowa 65
88-100 Inowrocław
od
01.09.2016
do
31.12.2018
W ramach projektu powstanie 20 nowych miejsce świadczenia niestacjonarnych usług opiekuńczych, które obejmą wsparciem w ramach projektu 120 osób niesamodzielnych na terenie powiatów: gnieźnieńskiego i gostyńskiego. 20 opiekunów/ek będzie świadczyło usługi m.in. pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opieka higieniczna, zapewnienie kontaktów z otoczeniem, usługi treningowe w zakresie uczenia i rozwijania umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia pielęgnacja zalecona przez lekarza na poziomie nie objętym zakresem usług specjalistycznych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie Chodzieski Klub Gospodarczy
ul. Rynek 14
64-800 Chodzież
od
01.11.2016
do
31.10.2018
Projekt zakłada utworzenie Centrum Wsparcia Opiekunów w którym będzie dostępnych 20 miejsc m.in. 5 razy w tyg. po 4 godz. w porach dogodnych dla 72 osób niesamodzielnych i ich 36 opiekunów faktycznych. Będą z niego korzystać zgodnie z potrzebami i cotygodniowym harmonogram pobytu. Do dyspozycji osób niesamodzielnych będzie pracownik pierwszego kontaktu (90 godz./m-c) i 2 asystentów osób niesamodzielnych (każdy po 60 godz./m-c). Do obowiązków asystentów będzie należało: doradzanie, wsparcie psychologiczne i emocjonalne, motywowanie do aktywnego korzystania z ról życia osobistego i społecznego, towarzyszenie w nawiązywaniu nowych relacji społecznych. Dodatkowo w razie potrzeby asystenci będą brać udział w zajęciach przygotowanych dla uczestników projektu, towarzyszyć osobie niesamodzielnej w drodze z i do domu oraz opiekować się nimi podczas wyjść do kina, na spacer czy na spotkania. Ponadto w projekcie przewidziano usługi fizjoterapeutyczne zgodne ze stworzonym na początku projektu Indywidualnym Planem Wsparcia. oraz porady psychologa (20 godz./ m-c), specjalisty z zakresu prawa i uprawnień osób z niepełnosprawnością i osób niesamodzielnych (5 godz./m-c) Organizowane będą również zajęcia i spotkania np. terapia zajęciowa – np. plastyczne, muzyczne (integracja, usprawnienie motoryki małej) prowadzone przez asystentów (10 godz/m-c) -zajęcia komputerowe zajęcia podczas projektu, spotkania integracyjne, wspólne wyjścia do kina.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wyrzysk/Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Bydgoska 38
89-300 Wyrzysk
od
01.09.2016
do
31.08.2018
Projekt jest skierowany do 27 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych zamieszkałych w Gminie Wyrzysk oraz ich 10 opiekunów faktycznych. Celem proj jest zwiększenie dostępu do kompleksowego wsparcia opiekuńczo-rehabilitacyjno-terapeutycznego dla 27 osób z grupy docelowej, w tym 16 kobiet, mającego służyć zaspokojeniu potrzeb tych osób wynikających z niesamodzielności oraz zwiększenie wiedzy 10 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi. Zadania w ramach projektu:wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, dostosowane do potrzeb każdego z uczestników, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkanie wspomagane w formie mieszkania wspieranego, które łącznie przyczynią się do zwiększenia autonomii uczestników, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla uczestników projektu.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Skrzynka 28
62-402 Ostrowite
od
01.09.2016
do
31.12.2018
Obszarem realizacji projektu jest Gmina Ostrowite, Gmina Kobyla Góra, Mikstat i Ostrzeszów. W ramach projektu planuje się: - utworzenie 15 miejsc świadczenia usług opiekuńczych krótkookresowego pobytu dziennego dla 15 osób niesamodzielnych i starszych, - objęcie wsparciem doradczym 40 opiekunów faktycznych, - organizację pracy podwórkowej dla 100 dzieci i młodzieży, - prowadzenie działań edukacyjnych dla 40 rodzin, w tym zapewnienie konsultacji specjalistów, organizacja wyjazdów warsztatowych oraz Grupy Wsparcia, - utworzenie min. 1 rodziny wspierającej, - przeszkolenie 4 kandydatów na rodziny zastępcze.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej
ul. Południowa 2A
62-510 Konin
od
01.09.2016
do
31.08.2019
W projekcie wsparciem zostanie objętych 195 osób z subregionu konińskiego, w tym 30 dzieci z niepełnosprawnością, 100 osób dorosłych z niepełnosprawnością, 65 opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami i zaangażowanych 15 asystentów osobistych osób z niepełnosprawnością Projekt zakłada:
a) zajęcia z aktywnej rehabilitacji, zajęcia rehabilitacyjno-sportowe, funkcjonalną rehabilitację adaptacyjną,
b) zajęcia arteterapeutyczne,
c) zajęcia i indywidualne spotkania z psychologiem, pedagogiem specjalnym i logopedą,
d) zajęcia warsztatowe ze specjalistami z różnych dziedzin (m.in. seksuolog, prawnik, mediator).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
"Femina Project" Centrum Promocji i Rozwoju Kobiet
ul. Powstańców Wlkp. 23
64-510 Wronki
od
01.12.2016
do
30.11.2019
Projekt zakłada uruchomienie stałego i krótkookresowego dziennego domu pobytu dla 15 osób niesamodzielnych/seniorów w wieku powyżej 60 roku życia (12 miejsc stałych i 3 miejsca krótkoterminowego pobytu). Z usług dziennego domu pobytu skorzysta 75 osób niesamodzielnych/seniorów w wieku pow. 60 roku życia (w tym 12 osób z miejsc stałego dziennego domu pobytu i 63 osoby z krótkookresowego dziennego domu pobytu). Placówka będzie działać regularnie, w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do godz. 17.00, dodatkowe dyżury (dwa razy w miesiącu) w godz. 9.00 - 19.00 oraz w jedną sobotę w miesiącu w godz. 8.00 - 14.00. W placówce będą świadczone usługi opiekuńcze i aktywizujące. W ramach projektu będziemy wspierać również opiekunów faktycznych (45 osób), dla których zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne, merytoryczne oraz spotkania polegające na wymianie doświadczeń ze specjalistami w zakresie usług opiekuńczych. Spotkania będą odbywały się jeden raz w tygodniu. Kolejną bardzo ważną grupą odbiorców będą osoby niesamodzielne, które wymagają opieki w swoim środowisku. Na potrzeby projektu przeszkolimy i zatrudnimy 6 asystentów osób niepełnosprawnych, którzy będą świadczyli usługi w środowisku. Z usług asystenckich skorzysta 90 osób niesamodzielnych/seniorów w wieku pow. 60 roku życia.
Gmina Łobżenica/Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Złotowska 11a
89-310 Łobżenica
od
01.09.2016
do
31.08.2018
Projekt jest skierowany do 20 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym - niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych zamieszkałych w Gminie Łobżenica oraz ich 10 opiekunów faktycznych. Celem proj jest zwiększenie dostępu do usług społecznych dla 20 osób z grupy docelowej, w tym 12 kobiet, mającego służyć zaspokojeniu potrzeb tych osób wynikających z niesamodzielności oraz zwiększenie wiedzy 10 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi. Zadania w ramach projektu: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, dostosowane do potrzeb każdego z uczestników, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkanie wspomagane w formie mieszkania wspieranego, które łącznie przyczynią się do zwiększenia autonomii uczestników, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla uczestników projektu.
Stowarzyszenie Na Tak
ul. Płowiecka 15
60-277 Poznań
od
01.12.2016
do
28.02.2019
Projekt dotyczy utworzenia w Poznaniu 11 miejsc w nowo tworzonych mieszkaniach wspomaganych przygotowujących osoby w nich przebywające pod opieką specjalistów do prowadzenia samodzielnego życia. W projekcie udział weźmie 214 osób z niepełnosprawnością intelektualną w tym z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym i niepełnosprawnością sprzężoną oraz 214 osób z otoczenia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (opiekunowie faktyczni). Mieszkalnictwo wspomagane realizowane będzie w 4 lokalach ulokowanych w lokalnej społeczności dostępnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Mieszkalnictwo wspomagane w projekcie obejmuje 2 etapy: Etap I. 3 tygodniowe treningi mieszkaniowe w mieszkaniach wspomaganych dla 210 uczestników. Etap II. 3 miesięczne pobyty w mieszkaniach wspieranych krótkookresowego pobytu dla 32 uczestników projektu. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością skorzystają z kompleksowego, zintegrowanego, spersonalizowanego wsparcia psychospołecznego, indywidualnych sesji aktywizacji społecznej, grupowych treningów umiejętności interpersonalnych. Wsparciem objęci zostaną opiekunowie faktyczni - 60 osób weźmie udział w 3-dniowych warsztatach kompetencji, 214 osób skorzysta z indywidualnych porad psychologa.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego Jesteśmy Równi
Gen. Tadeusza Kutrzeby 4/7
62-300 Września
od
01.10.2017
do
31.12.2018
Projekt zakłada objęcie wsparciem 50 osób z niepełnosprawnościami, ich 50 opiekunów oraz 50 osób, którzy zostaną przeszkoleni na asystenta osoby niepełnosprawnej zamieszkujących powiat wrzesiński. Przewiduje się finansowanie usługi asystenckiej w ramach projektu. Opiekunowie zostaną objęci wsparciem psychologicznym, które będzie obejmowało spotkanie z psychologiem oraz centrum wymiany doświadczeń. Następnie opiekunowie zostaną skierowani na szkolenie umożliwiające wzrost umiejętności w zakresie opieki nad osobą niepełnosprawną, szkolenie z zarządzania emocjami i radzeniem sobie ze stresem. Ponadto przewiduje się sfinansowanie działań minimalizujących bariery społeczno-architektoniczne dla osób niepełnosprawnych.
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska
ul. Święty Marcin 80-82/340
61-809 Poznań
od
01.01.2018
do
31.12.2019
W ramach Projektu w powiatach: złotowski, pilski, koniński, leszczyński, ostrowski, wrzesiński, jarociński, poznański, wolsztyński, kępiński, śremski, turecki, kościański, ostrzeszowski, miasto Poznań, powstanie 120 świetlic podwórkowych obsługiwanych przez 12 Centrów Wspierania Świetlic Podwórkowych. Bezpośrednim wsparciem zostanie objętych 1830 dzieci w wieku 6 -18 lat z województwa wielkopolskiego. Zajęcia prowadzone w naturalnych miejscach przebywania młodzieży w odformalizowanej strukturze 10-15 osobowych grup przez stosowanie aktywnych form wychowawczych, wspierających rozwój przedsiębiorczości, ekspresji artystycznej i umiejętności społecznych. Istotnym elementem pracy Świetlic Podwórkowych będzie wspieranie rodziców w podejmowaniu działań wychowawczych na rzecz dzieci.
Gmina Białośliwie / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu
ul. Księdza Kordeckiego 1
89-340 Białośliwie
od
01.11.2017
do
31.10.2019
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych w gminie wiejskiej Białośliwie dla 90 osób.
Planowane wsparcie:
1. Usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania dla 40 osób niesamodzielnych, obejmujące: pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, pielęgnację zaleconą przez lekarza, zapewnienie kontaktów z otoczeniem, itp. oraz inne w zależności od potrzeb. 2. Specjalistyczne usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania dla 10 osób wymagających pomocy innych osób, obejmujące usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, wykonywane przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym – obejmować będą m.in. wsparcie: rehabilitacyjne, psychologiczne i specjalistyczne pielęgniarskie.
3. Usługi asystenckie świadczone w miejscu zamieszkania dla 3 osób niepełnosprawnych. Zadaniem asystenta będzie pomoc w osiągnięciu przez osobę niepełnosprawną jak największej samodzielności w zakresie życia codziennego, samoopieki, współpracy z instytucjami i organizacjami społecznymi w celu zapewnienia optymalnych warunków do samodzielnej rehabilitacji.
4. Centrum wsparcia dla 30 opiekunów faktycznych, świadczące następujące usługi: Szkolenia w tematach: metody pielęgnacyjne - opieka nad osobą niesamodzielną, sposoby aktywizowania podopiecznych, metody pracy z podopiecznym cierpiącym na deficyty pamięci; spotkania grupowe dla opiekunów faktycznych i zespołów projektowych; wsparcie psychologa; dyżury pracowników socjalnych z GOPS i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Utworzenie dla 2 osób mieszkania wspomaganego wspieranego na terenie gminy Białośliwie.
5. Utworzenie Klubu Seniora dla 50 uczestników projektu, usytuowanego na terenie Gminy Białośliwie. W Klubie Seniora organizowane będą: warsztaty zajęciowe mające na celu rozwijanie umiejętności i zainteresowań w grupach; gimnastyka rekreacyjna – m.in. joga, aerobik, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup; wyjścia do kina/teatru/na basen; biblioteczka; kącik telewizyjny.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Ekspert - Kujawy
ul. Dworcowa 65
88-100 Inowrocław
od
01.01.2018
do
31.12.2019
Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez utworzenie 18 miejsc świadczenia środowiskowych usług opiekuńczych (niestacjonarnych) na terenie miasta Poznania i powiatu wągrowieckiego. Projekt skierowany jest do dwóch grup zamieszkałych na terenie projektu: 120 osób niesamodzielnych, które będą objęte niestacjonarnymi usługami opiekuńczymi (w miejscu zamieszkania danej osoby). 50 faktycznych opiekunów osób niesamodzielnych, którzy otrzymają wsparcie podnoszące ich kompetencje/umiejętności opiekuńcze.
Wsparcie będzie polegać na :
1. Świadczeniu usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych w ich miejscu zamieszkania poprzez opiekunki partnera lub podmioty ekonomii społecznej
2. Usługach wspierających pracę opiekunek i samodzielne funkcjonowania osób niesamodzielnych.
3. Wsparciu opiekunów faktycznych w formie 2 Centrów Wsparcia Opiekunów.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
CENTRUM EDUKACJI I ZARZĄDZANIA KORPORACJA ROMANISZYN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Różana Droga 1a
64-920 Piła
od
01.01.2018
do
31.12.2019
Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez utworzenie 18 miejsc świadczenia środowiskowych usług opiekuńczych (niestacjonarnych) oraz wsparcie 30 opiekunów faktycznych takich osób na terenie powiatu złotowskiego. Grupa docelowa: Projekt skierowany jest do dwóch grup zamieszkałych na terenie projektu: 110 osób niesamodzielnych, które będą objęte niestacjonarnymi usługami opiekuńczymi (w miejscu zamieszkania danej osoby). 30 faktycznych opiekunów osób niesamodzielnych, którzy otrzymają wsparcie podnoszące ich kompetencje/umiejętności opiekuńcze.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Koninie
ul. Szeroka 8
62-506 Konin
od
01.10.2017
do
30.09.2020
Przedmiotem projektu jest zorganizowanie, dostosowanie, wyposażenie i prowadzenie trzech mieszkań wspomaganych. Ta forma wsparcia zostanie zorganizowana w Pile dla mieszkańców powiatów: pilskiego, chodzieskiego i złotowskiego oraz w Koninie dla mieszkańców miasta Konin i powiatu konińskiego. Usługa treningu mieszkaniowego jest skierowana do 20 osób niepełnosprawnych z subregionu pilskiego oraz 40 osób niepełnosprawnych z regionu konińskiego. Treningi mieszkaniowe będą odbywać się w 5 cyklach 6-miesięcznych: w każdym okresie z mieszkań wspomaganych będą korzystać: 4 osoby w dwóch mieszkaniach 2-osobowych w Pile oraz 8 osób w jednym 8-osobowym mieszkaniu w Koninie. Ponadto zaplanowana prowadzenie poradnictwa specjalistycznego, grupy wsparcia i działań animacyjnych - prowadzenie zajęć stacjonarnych i terenowych dla osób niepełnosprawnych oraz poradnictwa z zakresu nabywania umiejętności społecznych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
WSPÓLNOTA WOLONTARIUSZY HOSPICYJNYCH "LUDZKI GEST" IM. JANA PAWŁA II
ul. Droga Leśna 60
64-600 Oborniki
od
01.11.2017
do
31.10.2019
Projekt jest skierowany do 175 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych w gminach Oborniki, Wągrowiec (gmina wiejska i miejska) i Ryczywół oraz ich 100 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, co przyczyni się do zwiększenia autonomii uczestników projektu, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla podopiecznych. Dzięki realizacji projektu 160 osób nie samodzielnych będzie mogło otrzymać niezbędne wsparcie poza systemem zinstytucjonalizowanej pomocy, przez co dłużej będą mogły być aktywne w społeczności lokalnej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Ostrowite 28
62-402 Ostrowite
od
01.03.2018
do
30.06.2020
Obszarem realizacji projektu są gminy: Czajków, Kraszewice, Choc, Gizałki, Ostrowite, Grabów nad Prosną, Orchowo, Powidz, Kleczew. W ramach projektu planuje się:
- utworzenie świetlicy opiekuńczej świadczącej usługi dla 30 dzieci,
- objęcie działaniami edukacyjnymi 135 rodziców,
- organizację pracy podwórkowej dla 140 dzieci i młodzieży,
- prowadzenie rehabilitacji zdrowotnej w miejscu zamieszkania UP da 100 ON
- organizację działań edukacyjnych w postaci warsztatów wyjazdowych dla 30 rodziców i 40 dzieci.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wysoka/Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
pl. Powstańców Wielkopolskich 20/21
89-320 Wysoka
od
01.01.2018
do
30.06.2018
Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 52 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w tym osób z niepełnosprawnościami (w tym dzieci), osób starszych i niesamodzielnych oraz 10 osób pełniących funkcje opiekunów faktycznych. Wsparcie będzie realizowane poprzez stworzenie Centrum Usług Społecznych w ramach którego oferowane będą usługi opiekuńcze, asystenckie, specjalistyczne, funkcjonować będzie Klub Seniora (jako forma dziennych usług opiekuńczych) oraz Centrum Wspomagania Opiekunów Faktycznych. Ponadto w ramach projektu dystrybuowane będą też tzw. "pudełka życia", które zostaną dostarczone do min 42 osób niesamodzielnych/niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Białośliwie / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu
ul. Księdza Kordeckiego 1
89-340 Białośliwie
od
01.11.2017
do
31.10.2019
Projekt jest skierowany do 90 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie woj. wlkp w gminie wiejskiej Białośliwie oraz ich 30 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, Klub Seniora, co przyczyni się do zwiększenia autonomii uczestników projektu, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla podopiecznych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Chodzież / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodzieży
ul. Notecka 28
64-800 Chodzież
od
01.11.2017
do
31.10.2019
Proj jest skierowany do 84 osób zagrożonych ubóstwem i wyklucz. społecznie, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie woj. wlkp w gminie wiejskiej Chodzież oraz ich 20 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach proj: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, Klub Seniora, co przyczyni się do zwiększenia autonomii UP, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla podopiecznych
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
od
01.01.2018
do
31.12.2020
Celem projektu jest zapobieganie zagrożeniu wykluczeniem społecznym 100 rodzin (300 osób) z małymi dziećmi (od urodzenia do 5 roku życia) z Województwa Wielkopolskiego poprzez zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych w okresie od I 2018 do XII 2020 roku.
Cel projektu będziemy realizować poprzez:
- budowanie i rozwijanie współpracy ze środowiskiem lokalnym w celu wprowadzenia narzędzi rozwoju usług społecznych dla rodzin z małymi dziećmi zagrożonych wykluczeniem,
- wdrożenie 3 lokalnych modeli usług społecznych dla rodzin z małymi dziećmi zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich otoczenia,
- prowadzenie 3 Lokalnych Klubów Rodzinnych dla rodzin z małymi dziećmi zagrożonych wykluczeniem.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Budzyń/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzyniu
ul. Lipowa 1
64-840 Budzyń
od
01.11.2017
do
31.10.2019
Projekt jest skierowany do 80 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie woj. wlkp w gminie Budzyń oraz ich 30 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, Klub Seniora, co przyczyni się do zwiększenia autonomii UP, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla podopiecznych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
ul. Południowa 2A
62-510 Konin
od
01.03.2018
do
28.02.2021
W projekcie wsparciem zostanie objętych 117 osób z Wielkopolski, w tym 72 osoby z niepełnosprawnością, niesamodzielnych, 45 opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami i zaangażowanych 7 asystentów osobistych osób z niepełnosprawnością, utworzonych 8 miejsc noclegowych Akademii Samodzielności.
Cel projektu będą realizowane poprzez:
a) treningi funkcjonowania w codziennym życiu,
b) doskonalenie umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów,
c) doskonalenie umiejętności spędzania wolnego czasu,
d) zajęcia warsztatowe ze specjalistami z różnych dziedzin (m.in. seksuolog, prawnik, mediator).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego
ul. Hoża 1
60-591 Poznań
od
01.03.2018
do
28.02.2021
Celem projektu jest wzrost dostępu do mieszkalnictwa wspomaganego na obszarze Miasta Poznania przez utworzenie 9 mieszkań treningowych i wsparcie dla 250 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez zapewnienie im miejsca 6-miesięcznego pobytu w mieszkaniach treningowych wraz z zapewnieniem usług treningowych, opiekuńczych i sfinansowaniem kosztów eksploatacji mieszkania treningowego. Realizacja wsparcia będzie odbywała się w ramach 8 zadań dotyczących m.in doposażenia mieszkań, określenia planu działania dla każdego uczestnika, pracy opiekuna mieszkania, treningów: interpersonalnego, umiejętności praktycznych, spędzania czasu wolnego; realizacji usług wspierających opiekuńczych i wsprcia dla osób niewydolnych wychowawczo.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Miasto Czarnków/ Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie
ul. Browarna 6
64-700 Czarnków
od
01.11.2017
do
31.10.2019
Projekt jest skierowany do 90 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie woj. wlkp w Mieście Czarnków oraz ich 40 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, Klub Seniora, co przyczyni się do zwiększenia autonomii UP, zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa dla podopiecznych.
Fundacja Ekspert-Kujawy
ul. Dworcowa 65
88-100 Inowrocław
od
01.11.2018
do
31.12.2020
Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez utworzenie 18 nowych miejsca świadczenia niestacjonarnych usług opiekuńczych (18 opiekunów/ek będzie świadczyło usługi), które obejmą wsparciem w ramach projektu 111 osób niesamodzielnych. W ramach projektu przewidziana jest możliwość podniesienia kompetencje dla 30 opiekunów faktycznych. Wsparciem objęte zostaną osoby zamieszkujące na terenie powiatu gostyńskiego i gnieźnieńskiego.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Centrum Doskonalenia Kadr Ewa Perlińska
ul. Staszica 15
64-850 Ujście
od
01.09.2018
do
31.08.2020
Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez utworzenie 18 miejsc świadczenia środowiskowych usług opiekuńczych (niestacjonarnych) oraz wsparcie 30 opiekunów faktycznych takich osób. Projekt skierowany jest do dwóch grup zamieszkałych na terenie powiatu pilskiego: 96 osób niesamodzielnych, które będą objęte niestacjonarnymi usługami opiekuńczymi (w miejscu zamieszkania danej osoby) oraz 30 faktycznych opiekunów osób niesamodzielnych (OF), którzy otrzymają wsparcie podnoszące ich kompetencje/umiejętności opiekuńcze.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej
ul. Szkolna 2
63-000 Środa Wielkopolska
od
02.11.2018
do
30.09.2021
Przedmiotem projektu jest zwiększenie dostępu mieszkalnictwa chronionego i wspomaganego w powiecie średzkim dla 72 osób (45 kobiet i 27 mężczyzn). Usługi prowadzone będą w 7 nowo utworzonych mieszkaniach. Powstanie 21 miejsc świadczenia usług, w tym 15 miejsc w pięciu mieszkaniach chronionych - usługi świadczone będą w formie mieszkania treningowego czasowego pobytu dla osób z niepełnosprawnościami. Usługi obejmować będą usługi bytowe oraz rozwijanie lub utrwalanie samodzielności, sprawności w zakresie samoobsługi, pełnienia ról społecznych w integracji ze społecznością lokalną, w celu umożliwienia prowadzenia samodzielnego życia. Powstanie również 6 miejsc świadczenia usług dla osób niesamodzielnych prowadzonych w dwóch mieszkaniach wspomaganych wspieranych stałego lub okresowego pobytu (w przypadku potrzeby opieki w zastępstwie za opiekunów faktycznych). Z usług skorzystają 72 osoby - 66 osób z niepełnosprawnościami, w tym 6 kobiet niesamodzielnych oraz 6 K niesamodzielnych starszych. Zakres usług uzgodniony będzie z uczestnikami projektu i dostosowany będzie do ich indywidualnych potrzeb. Wsparciem objęci zostaną również opiekunowie faktyczni uczestników projektu w formie warsztatów zwiększających ich umiejętności w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi i niepełnosprawnymi. Przeszkolone zostaną również osoby na asystentów osób niepełnosprawnych oraz opiekunów osób starszych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance
ul. Adama Mickiewicza 50
64-980 Trzcianka
od
01.11.2018
do
31.01.2021
Projekt jest skierowany do 80 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim oraz ich 35 opiekunów faktycznych. Projekt będzie skierowany do osób niepełnosprawnych, których niesamodzielność jest określana wg skali Barthel. Zadania w ramach projektu: wsparcie asystenckie, usługi towarzyszące działaniom asystentów (w tym wypożyczanie i zakup sprzętu), centrum wsparcia opiekunów faktycznych. Usługi będą świadczone w oparciu o wysokie standardy przez specjalistyczną kadrę, w zdecydowanej większości w miejscach zamieszkania. Dzięki projektowi 80 osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych (40K), w tym dzieci z niepełnosprawnością, będzie mogło otrzymać niezbędne wsparcie poza systemem pomocy instytucjonalnej, przez co dłużej będą mogły być aktywne w społeczności lokalnej.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile
ul. Kwiatowa 5
64-920 Piła
od
27.12.2018
do
30.11.2021
Celem projektu jest poprawa jakości życia 150 osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych, wzrost umiejętności opiekuńczych 50 opiekunów faktycznych i utworzenie 4 miejsc świadczenia usług społecznych do 30 listopada 2021 r. Projekt skierowany jest do osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz osób z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym os. z niepełnosprawnością intelektualną i os. z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. W projekcie wezmą udział 204 osoby (152 kobiety i 52 mężczyźni zamieszkujący w Pile) w tym 40 osoby z niepełnosprawnościami, 50 opiekunów faktycznych, 110 osób niesamodzielnych objętych poradnictwem i usługami specjalistycznymi, 4 kandydatów na asystentów osobistych osób niepełnosprawnych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Kaźmierz
ul. Szamotulska 20
64-530 Kaźmierz
od
03.09.2018
do
31.12.2020
Projekt realizowany będzie na terenie Gminy Kaźmierz w województwie wielkopolskim. Grupę docelową stanowić będą 83 osoby. (71 kobiety oraz 12 mężczyźni) zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym w tym 20 osób z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Kaźmierz. Celem projektu jest wzrost świadczenia usług społecznych na terenie Gminy Kaźmierz poprzez utworzenie dziennej formy usług opiekuńczych w postaci Klubu Seniora. Zaplanowano utworzenie Klubu Seniora, który będzie miał swoje lokalizacje w 3 miejscach (wsi Radzyny i Bytyń oraz główna siedziba w Kaźmierzu). Potrzeba utworzenia kilku placówek związana jest z dużymi odległościami między miejscowościami w gminie.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie
ul. Jagiellońska 8
64-234 Przemęt
od
01.12.2018
do
30.11.2021
Głównym celem projektu jest wzrost liczby osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym korzystających z usług opiekuńczych na terenie Gminy Przemęt (woj. wielkopolskie), poprzez utworzenie 20 miejsc w świadczenia dziennych form usług opiekuńczych w Dziennym Domu Pomocy w Błotnicy (gmina Przemęt) w terminie 01.01.2019-30.11.2021 oraz 40 miejsc w Klubie Seniora w gmina Przemęt w terminie 01.12.2018-30.11.2021. Działania projektowe skierowane są do 60 osób niesamodzielnych (47 kobiet) w tym osób powyżej 60 roku życia, w tym 10 osób z niepełnosprawnościami (10 kobiet).
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieleniu
ul. Międzyleska 4
64-730 Wieleń
od
01.09.2018
do
31.08.2020
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych dla 120 osób (80 kobiet) zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych w Gminie Wieleń, mających służyć zaspokojeniu potrzeb tych osób wynikających z niesamodzielności poprzez m.in. usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania, Klub Seniora i mieszkanie wspomagane, oraz zwiększenie wiedzy 50 opiekunów faktycznych (35 kobiet) z zakresu opieki nad podopiecznymi, w okresie od 01.09.2018 do 31.08.2020 r. Zadaniami zaplanowanymi w projekcie są: wsparcie opiekuńcze, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, Klub Seniora.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Złotowska 11a
89-310 Łobżenica
od
01.09.2018
do
31.08.2020
Projekt odpowiada na problemy i potrzeby w świadczeniu usług społecznych, zidentyfikowane na obszarze gminy Łobżenica. Projekt będzie skierowany do osób niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, których niesamodzielność jest określana w skali Barthla. Zadania w ramach projektu są następujące: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, wsparcie opiekunów faktycznych, Klub Seniora. Usługi będą świadczone w oparciu o wysokie standardy przez specjalistyczną kadrę, przygotowaną do świadczenia tych usług, w zdecydowanej większości w miejscach zamieszkania. Dzięki projektowi 80 osób niesamodzielnych (50 kobiet) będzie mogło otrzymać niezbędne wsparcie poza systemem zinstytucjonalizowanej pomocy, przez co dłużej będą mogły być aktywne w społeczności lokalnej. Wsparcie uzyska również 30 opiekunów faktycznych osób zagrożonych ubóstwem l wykluczeniem społecznym (25 kobiet).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Stowarzyszenie Na Tak
ul. Płowiecka 15
60-277 Poznań
od
01.12.2019
do
31.01.2022
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do mieszkalnictwa wspomaganego dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną (ONI) na terenie miasta Poznań i gmin ościennych. Projekt zakłada utworzenie w Poznaniu docelowo 28 miejsc w nowo utworzonych mieszkaniach wspomaganych i przygotowujących osoby w nich przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia. W projekcie udział bezpośredni weźmie 260 osób z niepełnosprawnością intelektualną (141 kobiety, 119 mężczyźni). W ramach oferty wsparcia zostaną zapewnione usługi wspierające pobyt osoby w mieszkaniu, w tym usługę opiekuńczą, usługę asystencką oraz usługę wspierającą, aktywizującą osobę w mieszkaniu, w tym trening samodzielności, praca socjalna, poradnia specjalistyczna, integracja osób ze społecznością lokalną. Każdy ucz. skorzysta z kompleksowego, zintegrowanego i spersonalizowanego wsparcia psychologiczno-społecznego, indywidualnych sesji aktywizujących społecznie, grupowych treningów umiejętności interpersonalnych. Wsparciem objęci zostaną także opiekunowie faktyczni (200 osób) skorzysta z indywidualnych porad psychologicznych oraz wsparcia środowiskowego.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Limanowskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski
od
02.01.2018
do
31.12.2020
Celem projektu jest objęcie usługami opiekuńczymi średnio 80 osób (62 kobiet i 18 mężczyzn) niesamodzielnych, starszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w latach 2018-2020. W projekcie wezmą udział osoby niesamodzielne, starsze które dotychczas nie korzystały z pomocy w formie usług opiekuńczych- zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. W ramach realizacji projektu zatrudnionych zostanie 20 opiekunek środowiskowych oraz fizjoterapeuta, którzy będą świadczyć usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika. Ponadto dla uczestników projektu przewidziana jest dodatkowa forma pomocy w postaci zasiłku celowego.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Ratuszowa 1
63-600 Kępno
od
01.06.2019
do
31.05.2022
Projekt będzie realizowany w Gminie Kępno. W projekcie są przewidziane następujące działania:
1. klub seniora (20 miejsc),
2. Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania (dla 21 podopiecznych),
3. Prowadzenie Centrum Wsparcia Opiekunów (CWO) (4 miejsca krótkookresowego pobytu dziennego/całodobowego dla osób niesamodzielnych), wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, poradnictwo psychologiczne, prawno-socjalne/szkolenia, organizacja spotkań grup wsparcia,
4.Wsparcie dochodowe uczestników (dla 41 osób).
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu
ul. Krobska 45a
64-125 Poniec
od
01.10.2018
do
31.08.2020
Projekt jest skierowany do 80 osób zamieszkałych na terenie gminy Poniec a także do ich 30 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu to: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, centrum wsparcia opiekunów faktycznych, mieszkania wspomagane, Klub Seniora.
Gmina Sieraków
ul. 8 Stycznia 38
64-410 Sieraków
od
01.09.2018
do
31.03.2021
Celem projektu jest poprawa funkcjonowania w obszarach decydujących o jakości życia 61 osób niesamodzielnych, w tym 15 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z terenu gminy Sieraków dzięki ułatwieniu dostępu do usług opiekuńczych, stworzeniu Dziennego Domu Pobytu, wdrożeniu systemu teleopieki, specjalistycznych usług opiekuńczych w formie rehabilitacji ruchowej dla dzieci/młodzieży z niepełnosprawnościami oraz zapewnieniu wsparcia opiekunów faktycznych ww. osób niesamodzielnych.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Wyrzysk/Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Bydgoska 38
89-300 Wyrzysk
od
01.09.2018
do
31.08.2020
Projekt jest skierowany do 80 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych w gminie Wyrzysk oraz ich 30 opiekunów faktycznych. Celem projektu jest zwiększenie w gminie Wyrzysk liczby miejsc świadczenia usług społecznych o 30, w tym usług opiekuńczych i asystenckich (30 miejsc)oraz zwiększenie wiedzy wśród 30 opiekunów faktycznych. Zadania w ramach projektu są następujące: wsparcie opiekuńcze, asystenckie, opiekuńcze specjalistyczne, wsparcie opiekunów faktycznych, Klub Seniora.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Miasto Złotów/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotowie
ul. Królowej Jadwigi 54
77-400 Złotów
od
01.09.2018
do
31.08.2020
Projekt jest skierowany do 80 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie województwa wielkopolskiego w Złotowie (gmina miejska) oraz skierowany do 30 opiekunów faktycznych. Wsparcie w projektu to: usługi opiekuńcze i asystenckie świadczone w miejscu zamieszkania, mieszkanie wspomagane i Klub Seniora. Przewidziane także zwiększenie wiedzy 30 opiekunów faktycznych z zakresu opieki nad podopiecznymi.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Gmina Siedlec
ul. Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec
od
01.12.2018
do
31.12.2020
Celem projektu jest wzrost usług społecznych na terenie Gminy Siedlec (województwo wielkopolskie) poprzez utworzenie 20 miejsc w Domu Dziennego Pobytu (DDP) dla osób niesamodzielnych. Na terenie Gminy Siedlec zwiększy się liczba miejsc świadczenia dziennych form usług opiekuńczych o 20 nowo utworzonych miejsc w DDP w Siedlcu.W ramach projektu zaplanowano: pokrycie kosztów wynagrodzenia opiekunów oraz wsparcie w zakresie terapii zajęciowej, poradnictwa specjalistycznego, fizjoterapii, zajęć społeczno-towarzyskich mających na celu kompleksowe wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych
Fundacja Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych
ul. Kminkowa 182e/ 2
62-064 Plewiska
od
01.09.2018
do
31.08.2020
Projekt jest skierowany do 95 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych zamieszkałych w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim. Wsparcie w projekcie obejmuje:
a) usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania ich celem jest zapewnienie opieki dla osób niesamodzielnych i pomoc w zakresie zaspokajania codziennych potrzeb życiowych ,w tym opiekę higieniczną, pielęgnację
b) usługi opiekuńcze specjalistyczne świadczone w miejscu zamieszkania przyznawane osobom wymagającym pomocy innych osób, obejmujące usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności. Zakres specjalistycznych usług obejmuje obok usług opiekuńczych:
- pielęgnację jako wspieranie procesu leczenia, w tym: pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych pilnowanie terminów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych pomoc w wykupywaniu leków, pilnowanie przyjmowania leków, w utrzymaniu higieny
- rehabilitację fizyczną i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu
c) usługi asystenckie jej celem jest ułatwienie osobom niesamodzielnym wykonywania czynności dnia codziennego i pełniejszego uczestniczenia w życiu społecznym Głównym zadaniem asystenta będzie pomoc w osiągnięciu przez ON jak największej samodzielności w zakresie życia codziennego
d) Klub Seniora ma na celu przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów – osób niesamodzielnych.Klub będzie otwarty od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie, w godzinach popołudniowych lub porannych Prowadzone będą m.in.: warsztaty zajęciowe – rozwijanie umiejętności i zainteresowań, gimnastyka rekreacyjna – m.in. joga, aerobik, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, spotkania z lekarzami – pogadanki tematyczne, wyjścia do kina/teatru/na basen.
Zobacz ofertę jak uzyskać dotacje na doradztwo zawodowe dla osób bezrobootnych