Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
Rozstrzygnięcie konkursu następuje poprzez zatwierdzenie przez Instytucję Pośredniczącą (Ministerstwo Rozwoju) listy projektów ocenionych w ramach konkursu. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu wynosi 3 miesiące od dnia zakończenia naboru wniosków o dofinansowanie.Miejsce składania wniosków
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
Sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków. Warunkiem uznania, że wniosek o dofinansowanie został złożony do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest formalne potwierdzenie przez wnioskodawcę złożenia wniosku w Generatorze Wniosków. Formalne potwierdzenie złożenia wniosku następuje poprzez złożenie oświadczenia, o którym mowa w § 6 ust. 7 Regulaminu konkursu. Wnioski o dofinansowanie składane w ostatni dzień naboru muszą zostać złożone w Generatorze Wniosków do godz. 16:00:00. Z upływem tej godziny upływa termin składania wniosków. Czas złożenia wniosku o dofinansowywanie odnotowywany jest przez serwer Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Dofinansowanie przeznaczone jest na przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania kapitału o charakterze udziałowym na rynkach kapitałowych (GPW, NewConnect, zagraniczne rynki regulowane) lub o charakterze dłużnym poprzez emisję obligacji na rynku Catalyst.
W ramach konkursu Beneficjent otrzymuje dofinansowanie na zakup usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentów:
- w przypadku regulowanego rynku GPW:
procedura obiegu informacji poufnych, polityka informacyjna spółki, raport due dilligence, wycena spółki, raport z audytu sprawozdań finansowych, memorandum informacyjne, prospekt emisyjny, teaser inwestycyjny, prezentacja inwestorska.
- w przypadku NewConnect: raport due dilligence, wycena spółki, raport z audytu sprawozdań finansowych, dokument informacyjny, memorandum informacyjne, prospekt emisyjny, teaser inwestycyjny, prezentacja inwestorska, dokument ofertowy.
- w przypadku wprowadzenia obligacji na rynek Catalyst: raport due dilligence, raport z audytu sprawozdań finansowych, dokument informacyjny lub nota informacyjna, memorandum informacyjne, prospekt emisyjny, warunki emisji, wydatki związane z ratingiem (emisji oraz emitenta).
- w przypadku zagranicznego rynku regulowanego:a. dokumentacja i analizy niezbędne do pozyskania zewnętrznego finansowania z danego rynku.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Ocena projektów będzie dokonywana w oparciu o kryteria, zatwierdzone przez Komitet Monitorujący POIR, dostępne na stronie PARP pod adresem www.poir.parp.gov.pl, Kryteria wyboru projektów stanowią załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu.
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
50%.
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów: zlokalizowanych w województwie mazowieckim wynosi 994 600,00 zł, zlokalizowanych w województwie innym niż mazowieckie wynosi 9 005 400,00 zł.
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Regulamin Konkursu- obowiązuje od dnia 17.06.2016 r.
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
Informacje odnośnie procedury odwoławczej zawarte są w Regulaminie konkursu, w §14.
Pytania i odpowiedzi
Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP, w zakładce „Centrum Pomocy PARP” lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl i telefonicznie 22 432 89 91, 432 89 92, 432 89 93