Informacje o naborze
Planowany termin rozstrzygnięcia naboru
Konkurs podzielony jest na etapy. Etap konkursu obejmuje nabór wniosków w danym miesiącu kalendarzowym ich ocenę oraz opublikowanie listy ocenionych projektów zawierającą przyznane oceny z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania. Rozstrzygnięcie konkursu następuje poprzez zatwierdzenie przez Instytucję Zarządzającą (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju) listy projektów ocenionych w ramach każdego etapu konkursu, w tym ostatniego etapu konkursu. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu około 2 miesięcy od dnia zakończenia naboru wniosków w ramach danego etapu konkursu
Miejsce składania wniosków
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP),
ul. Pańska 81/83,
00-834 Warszawa
Sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków. Warunkiem uznania, że wniosek o dofinansowanie został złożony do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest formalne potwierdzenie przez wnioskodawcę złożenia wniosku w Generatorze Wniosków. Formalne potwierdzenie złożenia wniosku następuje poprzez złożenie oświadczenia, o którym mowa w § 6 ust. 7 Regulaminu konkursu. Wnioski o dofinansowanie składane w ostatni dzień naboru muszą zostać złożone w Generatorze Wniosków do godz. 16:00:00. Z upływem tej godziny upływa termin składania wniosków. Czas złożenia wniosku o dofinansowywanie odnotowywany jest przez serwer Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.
Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?
Dofinansowaniu będą podlegać projekty dotyczące:
- uzyskania prawa ochrony własności przemysłowej (tj.: patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji na wzory przemysłowe) z możliwością wsparcia przygotowania procesu komercjalizacji przedmiotu zgłoszenia poprzez zakup usługi doradczej
albo
- realizacji ochrony prawa własności przemysłowej, gdy wnioskodawca we wszczętym postępowaniu występuje w roli podmiotu broniącego posiadanych praw, a postępowanie dotyczy unieważnienia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego lub stwierdzenia wygaśnięcia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego.
Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć
Ocena wniosków o dofinansowanie dokonywana będzie w oparciu o kryteria wyboru projektów (PDF 440 KB) zatwierdzone przez Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR).
Finanse
Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia
Do 50% kosztów kwalifikowalnych projektu
Jaka jest pula środków na nabór wniosków?
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów: 1) zlokalizowanych w województwie mazowieckim wynosi 4 440 000,00 zł 2) zlokalizowanych w województwie innym niż mazowieckie wynosi 45 560 000,00 zł.
Niezbędne dokumenty
Regulamin naboru
Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór wniosku o dofinansowanie (DOCX 93 KB)
Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem
Wzór umowy o dofinansowanie (DOCX 74 KB)
Inne ważne informacje
Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?
- W przypadku negatywnej oceny projektu, o której mowa w art. 53 ust. 2 ustawy wdrożeniowej, wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu na zasadach określonych w rozdziale 15 ustawy wdrożeniowej.
- Protest wnoszony jest do IP- Ministerstwo Gospodarki za pośrednictwem PARP.
- PARP weryfikuje wyniki oceny, o której mowa w art. 56 ust. 2 ustawy wdrożeniowej w zakresie kryteriów i zarzutów, o których mowa w art. 54 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy wdrożeniowej.
- Projekt może otrzymać dofinansowanie w wyniku procedury odwoławczej pod warunkiem, że spełnił wszystkie kryteria wyboru projektów oraz pod warunkiem dostępności środków finansowych.
Pytania i odpowiedzi
Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy PARP lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl i telefonicznie 22 432 89 91, 22 432 89 92, 22 432 89 93.