Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 2.17

2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 28.07.2016

Informacja o wynikach naboru wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu nr POWR.02.17.00-IP.04-00-006/16 „Studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów”

W dniu 28 października 2016 roku członkowie Komisji Oceny Projektów powołanej w ramach konkursu nr POWR.02.17.00-IP.04-00-006/16 „Studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego dla sędziów i prokuratorów” zakończyli ocenę wniosków złożonych w odpowiedzi na przedmiotowy konkurs.

Na konkurs wpłynęło 26 wniosków o dofinansowanie. 23 projekty przeszły pozytywnie ocenę formalną i zostały skierowane do oceny merytorycznej. W wyniku oceny merytorycznej stwierdzono, że 4 projekty nie spełniają kryteriów wyboru projektów. 19 projektów (w tym: 8 projektów w zakresie studiów podyplomowych typu I, 5 projektów w zakresie studiów podyplomowych typu II i 6 projektów w zakresie studiów podyplomowych typu III) spełniło kryteria wyboru projektów i uzyskało wymaganą liczbę punktów.

Biorąc pod uwagę alokację dostępną na konkurs (1 365 000 PLN) i założenia konkursu, dofinansowanie przyznano 3 projektom (po 1 projekcie w ramach każdego z typów studiów podyplomowych).

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

IV kwartał 2016 roku (listopad)

Miejsce składania wniosków

Ministerstwo Sprawiedliwości,

Departament Strategii i Funduszy Europejskich,

Al. Ujazdowskie 11,

00-950 Warszawa

Sposób składania wniosków

W formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA (http://www.sowa.efs.gov.pl) oraz w formie papierowej (1 egz.) wydrukowanej z systemu SOWA, opatrzonej podpisem i pieczęcią osoby uprawnionej/osób uprawnionych do złożenia wniosku.

Wnioski w formie papierowej można dostarczać we wskazanym powyżej terminie:

  • osobiście (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.30) w Biurze Podawczym Ministerstwa Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa);
  • przesyłką kurierską;
  • pocztą.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

  • szkoły wyższe
  • jednostki naukowe

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Projekty dot. organizacji trzech typów dwusemestralnych studiów podyplomowych (dla sędziów, prokuratorów, asesorów sądowych i prokuratorskich):

Typ I Prawo karne gospodarcze zintegrowane z wiedzą pozaprawną przydatną w ściganiu przestępczości gospodarczej/skarbowej i w orzekaniu w sprawach przestępstw gospodarczych dla sędziów i asesorów sądowych wydziałów karnych oraz dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich;

Typ II Prawo cywilne i gospodarcze z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych, zintegrowane z wiedzą pozaprawną przydatną do rozstrzygania sporów dla sędziów i asesorów sądowych wydziałów cywilnych i gospodarczych;

Typ III Prawo restrukturyzacyjne, upadłościowe i finansowe zintegrowane z wiedzą pozaprawną przydatną w rozstrzyganiu spraw gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw z zakresu prawa restrukturyzacyjnego dla sędziów wydziałów gospodarczych/upadłościowych oraz dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich ścigających przestępczość gospodarczą / finansową.

Konkurs ma przyczynić się do osiągnięcia celu szczegółowego PO WER  Poprawa jakości wydawanych orzeczeń oraz zwiększenie skuteczności ich egzekwowania. W ramach konkursu realizowany jest następujący typ projektów: szkolenia oraz studia podyplomowe dla sędziów, urzędników i innych pracowników zatrudnionych w sądach powszechnych, prokuratorów, urzędników i innych pracowników powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury z zakresu prawa gospodarczego, mediacji w sprawach gospodarczych, informatyki śledczej, ochrony konsumenta, zwalczania i zapobiegania przestępczości gospodarczej i skarbowej, prawa dotyczącego własności intelektualnej, prawa upadłościowego.

Jednocześnie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości dokonało analizy potrzeb grupy docelowej (ankiety rozesłane do sądów apelacyjnych i prokuratur regionalnych) w zakresie zagadnień merytorycznych (tematów), które zdaniem ankietowanych powinny zostać odpowiednio ujęte w programach studiów podyplomowych. Publikując poniżej zestawienie ww. zagadnień, zwracamy jednocześnie uwagę, że ma ono na celu wyłącznie ułatwienie wnioskodawcom przygotowania projektów. Zestawienie ma charakter pomocniczy i nie stanowi wiążącego elementu regulaminu konkursu. Zgodnie z kryteriami dostępu wnioskodawca na etapie realizacji projektu będzie zobowiązany do skonsultowania opracowanego programu studiów z sądami i prokuraturami (za pośrednictwem IP).

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów zostały określone w Regulaminie konkursu. 

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

100%, 455 000 PLN

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

1 365 000 PLN

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze zostały określone w Regulaminie konkursu

Pytania i odpowiedzi

Pytania prosimy kierować na adres e-mail: power@ms.gov.pl,faksem pod nr (22) 52-12-257 albo telefonicznie pod nr (22) 23-90-556. Wyjaśnienia o charakterze ogólnym publikowane są na stronie internetowej IOK www.ms.gov.pl oraz na portalu www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Pytania i odpowiedzi  

Linki

Strona Ministerstwa Sprawiedliwości